Auction 91. Inter-war Poland 1919-1939

36267

1935 Wydanie obiegowe - Pieskowa Skała, unikalny projekt fotograficzny znaczka za 5 gr. w rozmiarze 73x56 mm; jest powiększony w stosunku do małej odbitki z pramatrycy dla lepszej wyrazistości, co było pomocne przy przedstawianiu komisji rozpatrującej projekty znaczków; do projektu dołączona fotografia w wymiarze 122x82 mm, która była podstawą jego wykonania; po uwagach, poprawkach i retuszach rysunku powstawały próby tego znaczka; w katalogach niemieckich "projekty fotograficzne" ujmowane są jako Essay i umieszczane w tabelach prób poszczególnych wydań z oznaczeniem "E"; tego typu materiał dokumentujący przygotowania do druku pojawia się w handlu sporadycznie, fotopinia.

Fi.280 E
Mi.301
1 200 PLN
36268

1935 Wydanie obiegowe - Pieskowa Skała, unikalna dotąd niekatalogowana próba znaczka za 5 gr. w kolorze brązowym na cienkim - 0,055 mm, białym papierze, niegumowana, ząbkowana jak znaczek 12¾:12½, ma nieco słabszy jeden narożnik, z atestu: ...to jeden z dwóch znanych egzemplarzy takiej próby, atestowana próba jest w dobrym stanie, fotoatest Schmutz.

Fi.280 P1
Mi.301
3 600 PLN
36269

1935 seria "widokowa" z odmianami, kasowana.

Fi.280-90 I, II
Mi.301-11
30 PLN
36270

1935-37 wydanie obiegowe - różne widoki i Prezydent I.Mościcki, seria z odmianami i uzupełnieniem, czysta, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.280-90 I II, 294-97
Mi.301-11, 315-18
288 PLN
36271

1935 Wydanie obiegowe - Belweder, zdjęcie w formacie około 113x79 mm będące podstawą do sporządzenia projektu znaczka za 55 gr., format nie jest przypadkowy - w zbliżonym wykonano większość projektów fotograficznych; na dalszym etapie po uwagach, poprawkach i retuszach powstawały różnobarwne próby znaczków; dodano bardziej pierzaste chmury, nominał i napisy, inne szczegóły pozostały na znaczku; w dalszym etapie takie powiększone zdjęcie zastępowało dawniej stosowane odbitki korektorskie; na odwrocie ślady wklejenia do materiałów dokumentacyjnych.

Fi.284
Mi.305
300 PLN
36272

1935 seria "widokowa", frankatura dwukolorowa - list wysłany 15.VII.1938 z Warszawy do Nowego Jorku, koperta firmowa: "AMERICAN RAW FURS EXPORT CORP. TŁOMACKIE 6-8, WARSZAWA".

Fi.284, 294
Mi.305, 315
30 PLN
36273

1935 seria "widokowa", 25 gr + 30 gr frankatura dwukolorowa - list wysłany 8.I.1938 ze Lwowa do Nicei gdzie dotarł 13.I, ponieważ adresat wyjechał do Włoch przesyłkę dosłano do San Remo, gdzie również nie została podjęta i po opatrzeniu stosownymi adnotacjami wraz z nalepką informacyjną zwrócono ją do nadawcy; dekoracyjny walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w dobrym stanie zachowania.

Fi.284II, 285
Mi.305II, 306
120 PLN
36274

1935 seria "widokowa", 30 gr frankatura pojedyncza - widokówka wysłana 14.II.1938 z Warszawy do Berna.

Fi.285
Mi.306
20 PLN
36275

1935 seria "widokowa", 10 gr + 45 gr - frankatura dwukolorowa, list zleceniowy - koperta druk o sygnaturze P.P.T.T.Nr.53/Poczt. (III.-937) wysłany 3.X.1938 z Dziedzic do urzędu pocztowego w Katowicach, nieoderwana pocztowa naklejka z nazwiskiem i adresem dłużnika, a także kwotą zlecenia; datownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.286, 295
Mi.307, 316
120 PLN
36276

1935 DOM TOWAROWY "B-CIA JABŁKOWSCY" ODDZIAŁ POCZT. - TELEGR. Warszawa 1, list polecony wysłany 20.IX.1938 z tego, właściwie, pośrednictwa pocztowego do Białej Podlaskiej, ładna całość (Myślicki 35 004).

Fi.299
Mi.320
100 PLN
36277

1935 Poczta Peronowa Dziedzice, całostka wysłana 17.XI za pośrednictwem poczty peronowej w Dziedzicach do Krakowa, czytelnie odciśnięty stempelek tego specyficznego urzędu pocztowego; znak opłaty unieważniony datownikiem Dziedzice z wyróżnikiem "b"; przesyłki wysyłane z poczt peronowych należą do wyjątkowo rzadkich i poszukiwanych walorów; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp64
1 200 PLN
36278

1935 kartka z Gdyni do Lwowa, znak opłaty unieważniony stemplem Oddziału Kontroli Rachunkowej Dyrekcji Okręgowej P. i T. w Bydgoszczy, osobliwe.

Fi.Cp64
180 PLN
36279

Fi.238, 273, 275
Mi.257, 294, 296
60 PLN
36280

1936 list polecony z Podhajc do Stanów Zjednoczonych.

Fi.238e, 245, 251
35 PLN
36281

1936 widokówka z Kosowa koło Kołomyi ze stemplem okolicznościowym Zakładu Przyrodoleczniczego D-ra Tarnawskiego.

Fi.240
80 PLN
36282

1936 list polecony z Warszawy do węgierskiego konsulatu w Kopenhadze, znaczek za 1 zł silnie uszkodzony.

Fi.272, 285
Mi.293, 306
100 PLN
36283

1936 stempel okolicznościowy z Łodzi "RZEMIEŚLNICZA WYSTAWA - TARGI".

Fi.273, 281
15 PLN
36284

1936 wirnik reklamujący usługi pocztowe, widokówka wysłana 10.IV z urzędu Łódź 1 (wyróżnik b) do Białej Podlaskiej (Myślicki 36 105).

Fi.280
Mi.301
30 PLN
36285

1936 kasownik okolicznościowy z Warszawy "witaj gwiazdko złota".

Fi.280
10 PLN
36286

1936 kasownik okolicznościowy XV rocznicy Powstania Śląskiego z Katowic.

Fi.280
15 PLN
36287

1936 kasownik okolicznościowy z Poznania "WITAJ GWIAZDKO ZŁOTA".

Fi.280
15 PLN
36288

Fi.280
20 PLN
36289

1936 list z Krakowa do Dziedzic, wirnik propagandowy Kraków 2 "POCZTA NAJPEWNIEJSZY INKASENT. KORZYSTAJCIE ZE ZLECEŃ INKASOWYCH DO 2.000 ZŁ."

Fi.280
30 PLN
36290

1936 list firmowy z Gdyni z kasownikiem okolicznościowym "Witaj Gwiazdko Złota" do Bydgoszczy.

Fi.281, 282
60 PLN
36291

1936 list do Pragi nadany w ambulansie pocztowym na trasie Worochta - Stanisławów nr 384.

Fi.281, 284
100 PLN
36292

1936 POŚR.POCZT.I TELEGR.No9 ST.KUŹNICE KOLEJ LINOWA ZAKOPANE-KASPROWY - pośrednictwo pocztowe, wycinek z widokówki wysłanej 3.III z pośrednictwa pocztowego na stacji kolejki linowej Kuźnice, niebieski stempel pośrednictwa, znaczek unieważniony datownikiem okolicznościowym "KUŹNICE-MYŚLENICKIE TURNIE KOLEJ LINOWA" Zakopane 1; według Myślickiego stopień rzadkości kasownika - C, w jego katalogu nawet nie reprodukowany!!! rzadki walor w dobrym stanie zachowania (Myślicki 36 001).

Fi.282
Mi.303
400 PLN
36293

1936 list z 3. kompanii CKM 48. pułku strzelców kresowych ze Stanisławowa do Rzeszowa, na odwrocie stempel formacyjny "48 PUŁK PIECHOTY S.K." i stempel opłaty ulgowej 'Opłata ulgowa / (rozp. M. P. i T. / Nr PW. 501/70 z r. 1933)".

Fi.282
Mi.303
30 PLN
36294

1936 "KASPROWY WIERCH 1988m." Zakopane 1, wyjątkowo ładnie odciśnięty kasownik okolicznościowy pośrednictwa pocztowego na widokówce wysłanej 21.VII do Zawiercia (Myślicki 36 004).

Fi.282
Mi.303
100 PLN
36295

1936 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Krynica - Kraków nr 143.

Fi.282
60 PLN
36296

1936 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Brześć nad Bugiem - Warszawa nr 118 z wyróżnikiem b.

Fi.282
60 PLN
36297

1936 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Zebrzydowice - Warszawa nr 12 z wyróżnikiem b.

Fi.284
60 PLN
36298

1936 list polecony z Słomnik do Miechowa.

Fi.288
Mi.309
40 PLN
36299

1936 10-lecie prezydentury Ignacego Mościckiego, dwa czworobloki znaczków z 1 zł., pierwszy ma przesuniętą w dół datę - większa odległość daty od rysunku, drugi ma datę przesuniętą w górę - mniejsza odległość daty od rysunku, zwykle data jest pośrodku marginesu.

Fi.291
Mi.312
400 PLN
36300

1936 10-lecie prezydentury Ignacego Mościckiego, trzy czyste znaczki za 1 zł., każdy z innym położeniem napisu względem rysunku, wszystkie w bardzo ładnym stanie.

Fi.291
Mi.312
150 PLN
36301

1936 10-lecie prezydentury Ignacego Mościckiego, frankatura pojedyncza - list ekspresowy przesłany 16.VIII pocztą balonową do Poznania, znaczek skasowany stemplem okolicznościowym z wizerunkiem balonu "SANOK POCZTA BALONOWA", dodatkowy ramkowy stempelek "BALON "SANOK"", na froncie datownik miejsca lądowania balonu Czarna k/Ustrzyk; na odwrocie datownik odbiorczy; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.291
Mi.312
150 PLN
36302

1936 10-lecie prezydentury Ignacego Mościckiego, koperta ekspresowa wysłana w pierwszym dniu obiegu 3.6.32 z Poznania do Torunia.

Fi.291
Mi.312
140 PLN
36303

1936 10-lecie prezydentury Ignacego Mościckiego, czworoblok.

Fi.291
Mi.312
80 PLN
36304

1936 zawody balonowe o puchar Gordon-Bennetta, 30 gr frankatura pojedyncza - widokówka wielkanocna wysłana 27.III z Łodzi do Werdan w Niemczech, znaczek unieważniony wirnikiem mechanicznym, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.292
Mi.313
80 PLN
36305

1936 zawody balonowe o puchar Gordon - Bennetta, seria.

Fi.292-3
Mi.313-4
80 PLN
36306

1936 zawody balonowe o puchar Gordon - Bennetta, seria, gwarancja Miszczak.

Fi.292-3
Mi.313-4
90 PLN