Auction 91. Inter-war Poland 1919-1939

36467

Fi.bl.5A-B
240 PLN
36468

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, dwa bloki ostemplowane okolicznościowo 3.V na dekoracyjnych poleconych kopertach z dodatkowymi nalepkami wystawowymi, datowniki odbiorcze na odwrocie; dobry stan zachowania.

Fi.bl.5A-B
350 PLN
36469

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok ząbkowany na kopercie (kasowany luzem Fi.350.-) wysłanej 2.V z Warszawy do Stryja, zwraca uwagę datownik nadawczy, odciśnięty w wyjątkowo rzadko stosowanym czerwonym tuszem, datownik odbiorczy na odwrocie; sygnowane WUZET.

Fi.bl.5B
Mi.Bl.5A
300 PLN
36470

1938 Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok perforowany ze stemplami okolicznościowymi wystawy.

Fi.bl.5B
Mi.Bl.5A
180 PLN
36471

1938 blok okolicznościowy ząbkowany ze stemplami V Ogólnopolskiej Wystawy Filatelistycznej w Warszawie.

Fi.bl.5B
Mi.Bl.5A
180 PLN
36472

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok.

Fi.bl.6
Mi.Bl.6
240 PLN
36473

Fi.bl.6
Mi.Bl.6
180 PLN
36474

1938 list z pierwszego niedoszłego do skutku polskiego lotu do stratosfery.

Fi.bl.6
Mi.Bl.6
120 PLN
36475

Fi.bl.6
200 PLN
36476

Fi.bl.6
180 PLN
36477

Fi.bl.6
140 PLN
36478

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok czysty w ładnym stanie.

Fi.bl.6
300 PLN
36479

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok stemplowany okolicznościowymi kasownikami z pierwszego dnia obiegu w różnych kolorach.

Fi.bl.7
Mi.Bl.7
80 PLN
36480

1938 20 rocznica odzyskania niepodległości, blok kasowany okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu, luksusowy stan zachowania z pełną oryginalną gumą.

Fi.bl.7
150 PLN
36481

1938 20 rocznica odzyskania niepodległości, blok kasowany okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu.

Fi.bl.7
80 PLN
36482

1938 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, widokówka wysłana 3.4 z Szanghaju do Jarosławia; rzadki kierunek wysyłki; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.297
200 PLN
36483

1938 kasownik okolicznościowy X Targów Katowickich.

25 PLN
36484

1938 list z frankaturą mechaniczną z ZUS w Warszawie.

20 PLN
36485

1938 bardzo rzadka kartka wydana przez Komitet Organizacyjny 1-go polskiego lotu do stratosfery, stan idealny.

120 PLN
36486

1938 kartka i stempel okolicznościowy XV lecia Związku Filatelistów w Toruniu.

20 PLN
36487

40 PLN
36488

1938 list z Cieszyna 2.10.38 do Rydułtowy, stemple propagandowe związane z aneksją Zaolzia; "BOHATEROSKIE ZAOLZIE WRÓCIŁO DO POLSKI" i na odwrocie "NASI BRACIA Z ZA OLZY ZŁĄCZYLI SIĘ Z MACIERZĄ".

160 PLN
36489

1938 kartka okolicznościowa z okazji zajęcia Zaolzia w dniu 2.10.38.

40 PLN
36490

1938 List polecony ze Lwowa do Rymanowa, opłata wirnikiem firmowym Łódzkiej Fabryki Nici ze Lwowa.

100 PLN
36491

Fi.286
40 PLN
36492

1939 zlecenie inkasowe z Rwy Mazowieckiej opłacone znaczkami opłaty.

Fi.295, 315
30 PLN
36493

Fi.296, 311
Mi.317, 332
100 PLN
36494

1939 zlecenie inkasowe z Zaniemyśla opłacone znaczkiem opłaty.

Fi.304
30 PLN
36495

1939 "BUDUJMY SZKOŁY POLSKIE ZA GRANICĄ" Lwów 2 (z wyróżnikiem *a*), okolicznościowy wirnik odciśnięty na liście wysłanym do miejscowości Rypne ofrankowanym znaczkiem za 25 gr przyłączenie Zaolzia do Polski, na odwrocie doklejono dwa pomarańczowe znaczki kwestarskie po 5 gr (revenue) z Piotrem Borowym "NA SZKOŁY NA POLSKIM SPISZU ORAWIE I W CZADECKIM", dobry stan zachowania (Myślicki 37 101).

Fi.309
Mi.330
150 PLN
36496

1939 M/S "Chrobry" znaczek na kopercie (druki) ostemplowany grzecznościowo 29.VII w agencji pokładowej statku specjalnym czerwonym datownikiem o stopniu rzadkości C, przesyłka adresowana do Żyrardowa (Myślicki 34 019).

Fi.310
Mi.331
120 PLN
36497

1939 stempel okolicznościowy z Lublina "DNI LUBLINA ZAMOŚCIA I LUBELSZCZYZNY".

Fi.310
15 PLN
36498

1939 kartka z Warszawy z wirnikiem festiwalu SIMC.

Fi.310
15 PLN
36499

1939 kasownik okolicznościowy Wystawy "Sklep nowoczesny - architektura wnętrza" w Warszawie.

Fi.310
20 PLN
36500

1939 stempel okolicznościowy Dni Słowackiego z Krzemieńca.

Fi.310
40 PLN
36501

1939 kasownik okolicznościowy Wystawy Wynalazków w Łodzi.

Fi.310
30 PLN
36502

1939 kasownik okolicznościowy Zjazdu Stowarzyszeń Filatelistycznych w Warszawie.

Fi.310
20 PLN
36503

1939 kasownik okolicznościowy Jastarni.

Fi.310
20 PLN
36504

1939 kartka wysłana ze stacji na Kasprowym Wierchu i stemplowana kasownikiem schroniska.

Fi.310
20 PLN
36505

Fi.310
40 PLN
36506

Fi.310
50 PLN