Auction 91. Inter-war Poland 1919-1939

36027

1928 widokówka (Kraków) z warszawy z wirnikiem propagandowym "KORZYSTAJ Z UZDROWISK POLSKICH INFORMACJE: WARSZAWA SZUCHA 8 TEL. 408-74".

Fi.208, 210
90 PLN
36028

1928 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Sumina - Katowice nr 271.

Fi.208, Cp43
80 PLN
36029

1928 "KORZYSTAJ z UZDROWISK/ POLSKICH!/ INFORMACJE:/ WARSZAWA SZUCHA 8/ TEL 409-74" Warszawa 2, okolicznościowy wirnik na widokówce wysłanej 18 7 do Krynicy (Myślicki 28 103).

Fi.208II, 209II
Mi.236II, 237II
30 PLN
36030

1928 widokówka z Krynicy Zdroju z kasownikiem okolicznościowym uzdrowiska, Myślicki 28004.

Fi.210
60 PLN
36031

1928 kartka nadana w rzadkim ambulansie pocztowym na trasie Hel - Tczew nr 235, widokówka z Pucka.

Fi.210
200 PLN
36032

Fi.210II
Mi.238II
30 PLN
36033

Fi.210II
Mi.238II
50 PLN
36034

Fi.213I
Mi.241I
30 PLN
36035

Fi.234d MK
Mi.253
1 200 PLN
36036

Fi.235 Pw 236
Mi.254 Zf 255
500 PLN
36037

Fi.235 Pw 236
Mi.254 Zf 255
600 PLN
36038

1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, znaczki z przywieszką z bloku.

Fi.235-6
Mi.254-5
450 PLN
36039

1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, znaczki z bloku z przywieszką.

Fi.235-6
Mi.254-5
400 PLN
36040

1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, seria czystych znaczków z bloku.

Fi.235-36
Mi.254-55
400 PLN
36041

1928 wydanie obiegowe, marszałek Józef Piłsudski, unikalna niekatalogowana jako gumowana próba znaczka za 50 gr. w kolorze niebieskawozielonym z wydrukowaną typograficznie na odwrocie czerwonokarminową siatką ochronną - odpowiednikiem gilosza na banknotach; w zamierzeniu miała chronić znaczek przed fałszerstwem; nie ma podlepki, ale guma miejscami jest zmatowiona i nierównomiernie nałożona; próba ta - odpowiednik znaczka 238c jest nieprecyzyjnie katalogowaną gumowaną odmianą próby P11; brzegowe znaczki mogą być tylko częściowo pokryte siatką lub całkowicie jej pozbawione, w lewym dolnym rogu sygnatura WUZET, fotoatest Schmutz.

Fi.238 (P11)
Mi.257
6 000 PLN
36042

1928 wydanie obiegowe z Józefem Piłsudskim, znaczek w kolorze jasno niebieskostalowym, gwarancja i opis.

Fi.238a
Mi.257
65 PLN
36043

1928 wydanie obiegowe, marszałek Józef Piłsudski, dwa nieząbkowane znaczki za 50 gr. w kolorach niebieskostalowym i czarnoniebieskostalowym na białym grubym gładkim papierze, niegumowane (w KSZP z 1990 roku i katalogu Fischer oznaczone jako próby P8), gwarancja i opisy Schmutz.

Fi.238a, b nz (P8)
Mi.257 U
2 400 PLN
36044

1928 marszałek Józef Piłsudski, czworoblok znaczka w kolorze czarnoniebieskostalowym, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.238b
Mi.257
220 PLN
36045

1928 wydanie obiegowe, marszałek Józef Piłsudski - znaczek w kolorze czarnoniebieskostalowym, frankatura pojedyncza, list wysłany 2.III.1929 z Warszawy do Lipska, koperta firmowa Gebethner i Wolff; temat - PTAKI.

Fi.238b
Mi.257
20 PLN
36046

1928 marszałek Józef Piłsudski, znaczek w najrzadszym kolorze zielonym, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.238e
Mi.257
700 PLN
36047

1928 prezydent Ignacy Mościcki, czworoblok.

Fi.239
Mi.258
800 PLN
36048

1928 wydanie obiegowe - prezydent Ignacy Mościcki, znaczek na papierze prążkowanym poziomo, niewielka podlepka.

Fi.239z
Mi.258v
90 PLN
36049

1928 Henryk Sienkiewicz, czworoblok.

Fi.240
Mi.259
50 PLN
36050

1928 widokówka z Krościenka nad Dunajcem z kasownikiem okolicznościowym uzdrowiska, Myślicki 29008.

Fi.240
40 PLN
36051

1928 Henryk Sienkiewicz, Sienkiewicz za "kratą" - parka znaczków z końca rolki znaczków unieważnionych nadrukowaną kratą, górny znaczek podlepka, gwarancja.

Fi.240I
Mi.259
900 PLN
36052

1928 Henryk Sienkiewicz, szaroniebieski - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany 5.X.1929 z miejscowości Wojciechów k.Kamieńska do Wierzbnika; datownik odbiorczy z 6.X na odwrocie; dobry stan zachowania.

Fi.240a
Mi.259
60 PLN
36053

1928 Henryk Sienkiewicz, znaczek za 15 gr. o największym formacie 19x22,5 mm, w najrzadszym kolorze ultramarynowym i z liczbami rozrachunkowymi na lewym marginesie, obramowanie liczb rozrachunkowych złożone z 4 długich i 11 krótkich kresek 14x22 mm, na 86-tej aukcji sprzedany za 915 zł, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.240d
Mi.259
800 PLN
36054

1928 wydanie obiegowe - godło państwa, 5+10 gr - frankatura dwukolorowa, list polecony wysłany 12.III.30 z Łodzi do Wierzbnika, datownik odbiorczy na odwrocie, dobry stan zachowania.

Fi.242, 243
Mi.261, 262
30 PLN
36055

1928 wydanie obiegowe, fałszerstwo wiedeńskie znaczka za 25 gr. na szkodę poczty.

Fi.244F2
Mi.263FFä
80 PLN
36056

1928 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kielce - Dęblin nr 258.

Fi.294
70 PLN
36057

1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok z trzema podlepkami na górnym marginesie, gwarancja.

Fi.bl.1
Mi.Bl.1
600 PLN
36058

Fi.bl.1
Mi.Bl.1
5 000 PLN
36059

1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok ze śladami podlepek na marginesach, liczony jako pasek znaczków, pasek w pięknym stanie i co rzadkie z bardzo dobrym ząbkowaniem, gwarancja Krawczyk.

Fi.bl.1
600 PLN
36060

1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok czysty z pełną ładną oryginalną gumą i co rzadkie z bardzo dobrym ząbkowaniem (Fi.1800.-), poza widoczną na skanie naturalna żyłką w papierze i lekkim pionowym zgięciem w ładnym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.1
1 000 PLN
36061

1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok kasowany okolicznościowo i co rzadkie z pełną ładną oryginalną gumą, zachowany w bardzo ładnym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.1
750 PLN
36062

Fi.bl.1 (235, 236)
Mi.Bl.1
350 PLN
36063

1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, fałszerstwo nieząbkowanej próby pierwszego polskiego bloku na szkodę zbieraczy, walor drukowany w innej technice niż oryginał; najczęściej spotykany spotykane jako niewykończony blok w słabym stanie; tu niespotykanie piękny stan zachowania.

Fi.bl.1 FFi
800 PLN
36064

1928 KORESPONDENCJA ZAMORSKA - FIJI, list polecony wysłany 13 lutego z Suva na Fiji do Warszawy, poprzez Londyn - 19 marca, do Warszawy dotarł 21 III; unikalny kierunek wysyłki; słabszy stan zachowania (koperta z trzech stron rozcięta).

Mi.80
200 PLN
36065

1928 list z Niemiec do warszawy, na odwrocie wirnik z hasłem propagandowym "PRACA WYDAJNA PODSTAWĄ DOBROBYTU".

60 PLN
36066

1928 AMBULANS NR.139 relacji ZAKOPANE - KRAKÓW, widokówka ze Schroniska PTT - Morskie Oko do Warszawy, przesłana 4.IV ambulansem, czytelnie odciśnięty datownik z wyróżnikiem "a", znaczek niedostatecznie dobrze przyklejony odpadł; datownik odbiorczy Warszawa 6.IV; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

80 PLN