Inter-war Poland 1919-1939
35546

400 PLN
35547

2 400 PLN
35548

1918 prekursory, przekaz paczkowy ze Złoczów 2.12.18 do Lwowa opłacony znaczkami austriackimi.

220 PLN
35549

800 PLN
35550

1918 prekursory, kartka z Wadowic 30.12.18 do Sądowej Wiszni opłacona znaczkami austriackimi mającymi moc obiegową do 20.1.19, co rzadkie porto z krótkiego okresu podwyższonej taryfy między 16.12.1918 - 7/8.01.1919, widokówka Wielki dwór w Frydrychowicach koło Wadowic.

350 PLN
35551

1918 niezrealizowane projekt znaczka wydania ministerialnego, rzadkie.

500 PLN
35552

1918 POLSKIE MARKI POCZTOWE - katalog Prac Konkursowych, książeczka zawierająca (na 35 stronach) 144 projekty znaczków w kolorze czarnym i 13 kolorowych na rozkładanej ostatniej stronie, brakująca jak w większości katalogów strona 8; część z nich wykorzystano przy oficjalnych wydaniach z lat 1918-23; katalog z drobnymi uszkodzeniami okładki w środku w dobrym stanie zachowania.

1 000 PLN
35553
Fi.55 B
Mi.54

30 PLN
35554
Fi.55, 56, 57, 58
Mi.54, 55, 56, 57

1 000 PLN
35555
Fi.55-65
Mi.54-64

1919 wydanie Komisji Rządzącej, seria czysta (Fi.130.-), najdroższy znaczek za 6 hal. gwarancja Falkowski.

90 PLN
35556

Fi.55-65
Mi.54-64

1919 wydanie Komisji Rządzącej, seria w czworoblokach, znaczek za 6 hal. gwarancja Korszeń.

350 PLN
35557
Fi.55-65
Mi.54-64

80 PLN
35558
Fi.55-65
Mi.54-64

1919 wydanie Komisji Rządzącej, seria z dwoma odmianami znaczka za 70 hal., znaczek za 6 hal. gwarancja Mikstein.

100 PLN
35559
Fi.55-65
Mi.54-64

1919 wydanie Komisji Rządzącej, seria stemplowana z prywatnym ząbkowaniem z Żywca, znaczek za 6 hal. gwarancja Korszeń.

100 PLN
35560
Fi.55-65
Mi.54-64

1919 wydanie Komisji Rządzącej, seria stemplowana, znaczek za 6 hal. gwarancja Korszeń.

70 PLN
35561
Fi.55-65
Mi.54-64

1919 wydanie Komisji Rządzącej, seria, znaczek za 6 hal. gwarancja Korszeń.

90 PLN
35562
Fi.55-65
Mi.54-64

240 PLN
35563
Fi.55-65
Mi.54-64

1919 wydanie Komisji Likwidacyjnej, znaczek za 6 hal. gwarancja Korszeń.

70 PLN
35564
Fi.56 B
Mi.55

1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek za 3 hal. z błędem "duże wcięcie w prawej cyfrze 3", gwarancja Korszeń.

50 PLN
35565
Fi.57, 59, 60 P
Mi.56, 58, 59

12 000 PLN
35566
Fi.58
Mi.57

150 PLN
35567
Fi.59, 74B, Cp14Ix
Mi.58, 78

1919 wydanie krakowskie - DROGOMYŚL ŚLĄSKI, całostka z nadrukiem typu 25 dofrankowana znaczkiem za 10 hal wydania Komisji Rządzącej i za 5 hal wydania definitywnego w walucie koronowej, wysłana 21.V z niewielkiej miejscowości Drogomyśl do Brna, opłacona 30 hal - zgodnie z taryfą zagraniczną z 25.I.1919 (15+5+10), znaczki unieważnione datownikiem austriackim z napisami po niemiecku i polsku, znaku opłaty przez przeoczenie nie skasowano, przesyłka dotarła na miejsce 24.V; ciekawostką jest fakt, że na karcie oddanej do przedruku znajduje się dolepiony jeszcze za austriackich czasów znaczek pośpieszny za 2 hal; prawidłowe, wczesne użycie karty wydania krakowskiego; walor o wielu ciekawych elementach, w ogólnie dobrym stan zachowania (karta w dwóch miejscach u góry i u dołu naddarta); gwarancja Schmutz.

900 PLN
35568
Fi.62 P5y
Mi.61

3 000 PLN
35569
Fi.62P5

1919 wydanie Komisji Rządzącej, bardzo rzadka próba znaczka za 25 hal. w kolorze fioletowym, podlepka, gwarancja Mikstein, Schmutz.

2 200 PLN
35570
Fi.62P6

1919 wydanie Komisji Rządzącej, bardzo rzadka próba znaczka za 25 hal. w kolorze szaroniebieskim, ciężka podlepka, gwarancja Mikstein, Schmutz.

2 200 PLN
35571

Fi.73-84A
Mi.65-76

1919 wydanie w walucie koronowej, cięta seria w czworoblokach.

850 PLN
35572
Fi.73-84A
Mi.65-76

1919 wydanie w walucie koronowej, czysta seria cięta (Fi.400.-).

320 PLN
35573
Fi.73-84A
Mi.65-76

1919 wydanie w walucie koronowej, kasowana seria cięta (Fi.120.-).

100 PLN
35574
Fi.73-84B
Mi.77-88

1919 wydanie w walucie koronowej, seria ząbkowana.

90 PLN
35575
Fi.73B
Mi.77

1919 wydanie w walucie koronowej, parka bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkami oraz marginesem, gwarancja Korszeń.

80 PLN
35576
Fi.73B

30 PLN
35577
Fi.73B MK
Mi.77

1919 wydanie w walucie koronowej, znaczek bez perforacji poziomej na górnym marginesie.

100 PLN
35578
Fi.73P3
Mi.65P

60 PLN
35579
Fi.73P4
Mi.65P

1919 wydanie w walucie koronowej, próba znaczka w kolorze ciemno pomarańczowym, gwarancja i oznaczenie Jendroszek.

60 PLN
35580
Fi.74 P2
Mi.66

1919 wydanie w walucie koronowej, próba znaczka za 5 hal. w kolorze zielonkawoszarym, gwarancja Korszeń.

70 PLN
35581
Fi.74 P3
Mi.66

1919 wydanie w walucie koronowej, marginesowa próba znaczka za 5 hal. w kolorze ciemnoszarozielonym, gwarancja Schmutz.

70 PLN
35582
Fi.74 P4
Mi.66

1919 wydanie w walucie koronowej, próba znaczka za 5 hal. w kolorze ciemnozielonym, gwarancja Korszeń.

70 PLN
35583

Fi.74 P4
Mi.66

1919 wydanie w walucie koronowej, czworoblok prób arkuszowych znaczka za 5 hal. w kolorze ciemnozielonym, gwarancja Korszeń.

180 PLN
35584

Fi.74 P5
Mi.71

1919 wydanie w walucie koronowej, czworoblok prób arkuszowych znaczka za 50 hal. w kolorze jasnoniebieskim.

240 PLN
35585
Fi.74 P6
Mi.66

1919 wydanie w walucie koronowej, próba znaczka za 5 hal. w kolorze żółtawozielonym, gwarancja Korszeń.

70 PLN