The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 91. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
40102

1964 IX Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Innsbrucku, blok na kopercie FDC (Fi.130.-).

Fi.bl.41 (30)
Mi.Bl.31
100 PLN
40103

1964 Igrzyska olimpijskie w Insbrucku, kasowany blok, dodatkowo znaczki 1 i 3 napisami w kolorze szaroczarnym, a znaczki 2 i 4 czarnym, co potwierdza, że były to odrębne operacje technologiczne.

Fi.bl.41 (30)
Mi.Bl.31
70 PLN
40104

1964 Igrzyska olimpijskie w Insbrucku, kasowany blok z obniżonymi na poz.1 i 3 sygnaturami projektanta F.WINIARSKI PWPW, co ciekawe są one różnie oddalone od napisu "Polska", co dowodzi, iż mimo tego samego koloru druku były to odrębne operacje technologiczne.

Fi.bl.41 (30) B
Mi.Bl.31
80 PLN
40105

1964 Igrzyska olimpijskie w Insbrucku, blok na papierze białym z obniżonymi na poz.1 i 3 sygnaturami projektanta F.WINIARSKI PWPW, co ciekawe są one różnie oddalone od napisu "Polska", co dowodzi, iż mimo tego samego koloru druku były to odrębne operacje technologiczne.

Fi.bl.41 B (30)
Mi.Bl.31 
200 PLN
40106

1964 Igrzyska olimpijskie w Insbrucku, blok z obniżonymi na poz.1 i 3 sygnaturami projektanta F.WINIARSKI PWPW, co ciekawe są one różnie oddalone od napisu "Polska", dodatkowo znaczki 1 i 3 z napisami w kolorze szaroczarnym, a znaczki 2 i 4 intensywnie czarnym, co potwierdza, że były to odrębne operacje technologiczne.

Fi.bl.41 B (30)
Mi.Bl.31
150 PLN
40107

1964 Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Innsbrucku, bloczek na kopercie pierwszego dnia obiegu.

Fi.bl.41 FDC
Mi.Bl.32
90 PLN
40108

1964 Igrzyska Olimpijskie w Tokio, blok.

Fi.bl.42
Mi.Bl.34
25 PLN
40109

1964 Igrzyska Olimpijskie w Tokio, blok.

Fi.bl.42
Mi.Bl.34
80 PLN
40110

1964 Igrzyska Olimpijskie w Tokio, blok.

Fi.bl.42
Mi.Bl.34
70 PLN
40111

1964 XVIII Igrzyska Olimpijskie w Tokio, blok na kopercie FDC.

Fi.bl.42
Mi.Bl.34
160 PLN
40112

1964 XVIII Igrzyska Olimpijskie w Tokio, blok na kopercie FDC (jednej z najrzadszych "podstawowych").

Fi.bl.42
Mi.Bl.34
250 PLN
40113

1964 Igrzyska olimpijskie w Tokio, blok na białym papierze i z białą gumą.

Fi.bl.42 (31)
Mi.Bl.34
80 PLN
40114

1964 Igrzyska olimpijskie w Tokio, blok na białym papierze z grubą żółtawą gumą.

Fi.bl.42 (31)
Mi.Bl.34
80 PLN
40115

1964 Igrzyska olimpijskie w Tokio, blok kasowany (Fi.60.-)

Fi.bl.42 (31)
Mi.Bl.34
40 PLN
40116

1964 igrzyska olimpijskie w Tokio, blok czysty na białym papierze i z białą gumą oraz rzadką odmianą perforacji - dodatkowy otwór perforacyjny ponad górną perforacją poziomą, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.bl.42 MK1 (31)
Mi.Bl.34 
150 PLN
40117

1964 igrzyska olimpijskie w Tokio, blok czysty na białym papierze i z białą gumą - bardzo rzadka odmiana numeratora "gwiazdka ośmioramienna zamiast sześcioramiennej".

Fi.bl.42 MK2 (31)
Mi.Bl.34
240 PLN
40118

1964 FDC "XVIII Igrzyska Olimpijskie w Tokio", blok na kopercie FDC z dodatkowymi stemplami okolicznościowymi: PRZELOT POLSKIEJ EKIPY i OTWARCIE IGRZYSK, dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.

Fi.bl.43
Mi.Bl.35
40 PLN
SOLD
40119

1964 "WYDAWNICTWA CZASOPISM/ TECHNICZNYCH/ WARSZAWA CZACKIEGO 3/5" - 20 gr frankatura mechaniczna Warszawa 1 WR-197, druki wysłane 28.7 z Warszawy do Krakowa, na odwrocie koperty notatki.


20 PLN
40120

1964 "VISIT POLAND/ ZWIEDZAJ POLSKĘ" - 1,55 zł frankatura mechaniczna, Warszawa 1 Wr-162, list polecony wysłany 4.5 z Warszawy do Krakowa; dekoracyjny całość.


30 PLN
40121

1964 "Wodzowie" arkusik pamiątkowy z okazji 20-lecia wydania pierwszej powojennej polskiej serii i Międzynarodowej Wystawy Filatelistycznej Lublin 64.


30 PLN
40122

1964 kartka miejscowa z Warszawy z rozwiązaniem konkursu opłacona znaczkiem konkursowym Expressu Wieczornego.


100 PLN
40123

1964 "Wodzowie" przesunięcia znaczków - zestaw 4 arkusików pamiątkowych z okazji 20-lecia wydania pierwszej powojennej polskiej serii i Międzynarodowej Wystawy Filatelistycznej Lublin 64, ostemplowanych 18.X w Lublinie kasownikiem wystawowym; na pierwszej kopercie znaczek za 25 gr przesunięty w dół, na drugiej znaczek za 25 groszy przesunięty w górę, a za 50 gr lekko w dół, na trzeciej znaczek za 50 gr lekko przesunięty w dół, a na czwartej znaczki w położeniu prawidłowym - za to (szczególnie zielony) w intensywnych odcieniach barw, bardzo ciekawe.


200 PLN
40124

1965 "VII MIĘDZYNARODOWY KONKURS CHOPINOWSKI 22.II 13.III" Warszawa 1, seria znaczków wydanych z okazji 150. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina ostemplowana kasownikiem okolicznościowym 14.3 w trakcie trwania konkursu; drobne przebarwienia na kopertach.

Fi.1004-06
Mi.1148-50
50 PLN
40125

1965 20. rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek z rzadkim błędem na poz.27 występującym w części nakładu "plamka na dłoni", na kopercie FDC; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1412 B1
Mi.1561
60 PLN
40126

1965 rocznik kopert FDC (Fi.120,70).

Fi.1412-1503
Mi.1561-1652
70 PLN
40127

1965 rocznik znaczków czystych (Fi.104,80).

Fi.1412-1503
Mi.1561-1652
55 PLN
40128

1965 statki żaglowe, parka znaczków za 1 zł., lewy częściowo, a prawy całkowicie sucho tłoczony, gwarancja.

Fi.1419 MK
Mi.1568 
400 PLN
40129

1965 statki żaglowe, czworoblok znaczków za 1 zł., dolne znaczki z błędem lewy "Holk" odpływa, a prawy "Holk" dopływa do wyspy, gwarancja Krawczyk.

Fi.1419 B
Mi.1568
600 PLN
40130

1965 "Zwierzęta prehistoryczne", znaczek za 60 gr z błędem "krótszy pazur" na kopercie FDC; temat - DINOZAURY.

Fi.1424 B1
Mi.1573 
30 PLN
40131

1965 zwierzęta prehistoryczne, prawy znaczek z błędem "krótszy pazur".

Fi.1424B1
Mi.1573
20 PLN
40132

1965 POCZTA HARC(ERSKA) - trzy okolicznościowe znaczki Poczty Harcerskiej przedstawiające bitwy II wojny światowej, w których brali udział Polacy za: 30 gr - Narvik, 60 gr -Tobruk, 1 zł - Monte Cassino, ostemplowane 10.V kasownikiem okolicznościowym ""1945 ZLOT ZHP 1965" na ofrankowanych kopertach z nalepkami Wystawy z okazji 20-lecia Ziem Zachodnich i Północnych; efektowny zestaw; temat - HARCERSTWO.

Fi.1434
Mi.1583
60 PLN
40133

1965 100-lecie UIT, usterka na lewym znaczku "kropka przy S".

Fi.1435
Mi.1584
15 PLN
40134

1965 mistrzostwa świata w klasie Finn, arkusz sprzedażny znaczka za 40 gr.

Fi.1439 ark.
Mi.1588
30 PLN
40135

1965 Mistrzostwa Świata w klasie Finn, znaczek za 50 gr z błędem "ŚWIAT zamiast ŚWIATA" (6 pozycja w arkuszu) na kopercie FDC; gwarancja.

Fi.1440 B1
Mi.1589I
50 PLN
40136

1965 Mistrzostwa Świata w klasie Finn, lewy dolny znaczek z błędem "ŚWIAT zamiast ŚWIATA".

Fi.1440B1
Mi.1589
30 PLN
40137

1965 mistrzostwa świata w klasie Finn, dolny znaczek z błędem "ŚWIAT zamiast ŚWIATA".

Fi.1440B1
Mi.1589
25 PLN
40138

1965 mistrzostwa świata w klasie Finn, czworoblok znaczków za 1,35 zł., lewy górny z błędem "kółeczko obok prawego żagla", gwarancja Falkowski.

Fi.1442 B
Mi.1591 
40 PLN
40139

1965 VI Konferencja Ministrów Łączności w Pekinie, znaczki rozdzielone długą przywieszką, lekkie sfałdowanie papieru po lewej stronie.

Fi.1447
Mi.1596
270 PLN
40140

1965 konferencja ministrów łączności w Pekinie, góra arkusza z przywieszką.

Fi.1447
Mi.1596 
35 PLN
40141

1965 VI Konferencja Ministrów Łączności w Pekinie, górna cześć arkusza z parką rozdzieloną przywieszką (Fischer 450,- zł).

Fi.1447
Mi.1596Zf
300 PLN