The auction will start on 19.04.2024

Auction 91. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
40022

1963 gady i płazy , znaczek za 1,50 zł z rzadkim przesunięciem walca konturującego wobec walca tonującego, co daje efekt pogrubienia wzoru "grube napisy", czysty w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja i opis "dwojony druk".

Fi.1252
Mi.1400
80 PLN
SOLD
40023

1963 Mistrzostwa Świata w szermierce w Gdańsku, serie z odmianami papieru a i b.

Fi.1257-62
Mi.1406-9
50 PLN
40024

1963 XXVIII Mistrzostwa Świata w szermierce w Gdańsku, znaczek za 1,15 zł z błędem na poz.4 "fałda na udzie zawodnika", na kopercie FDC; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1260 B1
Mi.1408
50 PLN
40025

1963 wielcy Polacy, seria w paskach rozdzielonych pustopolem i nazwą serii na lewym marginesie.

Fi.1263-6
Mi.1411-4
200 PLN
40026

1963 wielcy Polacy, seria w parkach rozdzielonych pustopolem.

Fi.1263-6
Mi.1411-4
40 PLN
40027

1963 wielcy Polacy, seria w czworoblokach rozdzielonych międzypolem.

Fi.1263-6
Mi.1411-4
100 PLN
40028

1963 wielcy Polacy, stemplowana seria w parkach rozdzielonych pustopolem.

Fi.1263-6
Mi.1411-4 
40 PLN
40029

1963 Wielcy Polacy (III), seria w parkach rozdzielonych międzypolami, kasowane z pełną oryginalną gumą (Fi.40.-).

Fi.1263-66
Mi.1411-14
30 PLN
40030

1963 Wielcy Polacy (III), seria w parkach rozdzielonych międzypolami (Fi.64.-), czyste.

Fi.1263-66
Mi.1411-14 
60 PLN
40031

1963 wielcy Polacy III, znaczek za 60 gr. ze znakiem wodnym w bardzo rzadkim położeniu - III.7, w parce rozdzielonej międzypolem, gwarancja i opis.

Fi.1264
Mi.1412 
400 PLN
40032

1963 Drugi zespołowy lot kosmiczny, parka znaczków za 60 gr., dolny z błędem na poz.17 "E jak Ł w KOSMOSIŁ", gwarancja.

Fi.1268 B2
Mi.1416 
40 PLN
40033

1963 drugi zespołowy lot kosmiczny, znaczek z błędem "trzy gwiazdki".

Fi.1268B1
Mi.1416 
10 PLN
40034

1963 drugi zespołowy lot kosmiczny, lewy dolny znaczek z błędem "KOSMOSIŁ".

Fi.1268t
Mi.1416 
25 PLN
40035

1963 Drugi zespołowy lot kosmiczny, znaczki za 6.50 zł. z różnym kolorem tła - różowoczerwonym i czerwonym.

Fi.1269
Mi.1417 
40 PLN
40036

1963 "Mistrzostwa Europy w koszykówce", znaczek za 40 gr z błędem "krótka stopa" na kopercie FDC, gwarancja.

Fi.1270 B1
Mi.1418 
30 PLN
SOLD
40037

1963 Mistrzostwa Europy w koszykówce, seria w narożnych parkach z marginesami skasowana 12.10 dwujęzycznym stemplem okolicznościowym "XIII MISTRZOSTWA EUROPY W KOSZYKÓWCE MĘŻCZYZN CHAMPIONNAT D'EUROPE DE BASKETBALL MASCULIN WROCŁAW 4 13.X.1963"; z pełną gumą; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1270-75
Mi.1418-23
50 PLN
40038

1963 Mistrzostwa Europy w koszykówce, seria znaczków w arkuszach, kasowane z pełną gumą, w tym za: 40 gr błąd na poz.2 "krótsza stopa", 60 gr błąd na poz.1 "1863 zamiast 1963", za 5,60 zł błąd na poz.12 "uszkodzone O w EUROPY"; dobry stan zachowania.

Fi.1270-75
Mi.1418-23
270 PLN
SOLD
40039

1963 Mistrzostwa Europy w koszykówce, prawy górny znaczek z błędem "krótka stopa".

Fi.1270B1
Mi.1418 
25 PLN
40040

1963 "Mistrzostwa Europy w koszykówce" znaczek za 60 gr z błędem "1863 zamiast 1963" na kopercie FDC, gwarancja.

Fi.1272 B1
Mi.1420 
30 PLN
40041

1963 20-lecie Ludowego Wojska Polskiego, kompletna seria znaczków w arkuszach, w tym za: 60 gr z błędem na poz.13 "dwóch pilotów"; 2,50 zł z błędem na poz.20 "uszkodzone O w POLSKIEGO"; dobry stan zachowania.

Fi.1277-84
Mi.1425-32
800 PLN
40042

1963 20-lecie Ludowego Wojska Polskiego, parka znaczków za 60 gr., lewy z błędem na poz.13 "dwóch pilotów", gwarancja Krawczyk.

Fi.1279 B2
Mi.1427
80 PLN
40043

1963 20-lecie LWP, znaczek z przesuniętym drukiem barwy szarej szczególnie widoczne na samolocie.

Fi.1279MK
Mi.1427
75 PLN
SOLD
40044

1963 20-lecie LWP, znaczek z błędem "uszkodzone O w POLSKIEGO".

Fi.1283B1
Mi.1431
40 PLN
40045

1963 Wizyta radzieckich kosmonautów w Polsce, znaczek za 60 gr z błędem "0 uszkodzone z lewej" na kopercie FDC; gwarancja.

Fi.1287 B4
Mi.1416 
40 PLN
SOLD
40046

1963 wizyta radzieckich kosmonautów w Polsce, znaczek z błędem "trzy gwiazdki".

Fi.1287B1
15 PLN
40047

1963 wizyta radzieckich kosmonautów w Polsce, lewy znaczek z błędem "KOMOSIŁ".

Fi.1287B2
20 PLN
40048

1963 wizyta radzieckich kosmonautów w Polsce, pasek z pustopolami na górnym marginesie.

Fi.1288
Mi.1436
40 PLN
40049

1963 Zdobywanie kosmosu, czworoblok znaczków za 1,55 zł., lewy dolny z błędem z poz.16 "wgięta kopuła", gwarancja Falkowski.

Fi.1295 B1
Mi.1443 
40 PLN
40050

1963 zdobywanie kosmosu, lewy znaczek z błędem "wklęsła kopuła".

Fi.1295s
Mi.1443 
25 PLN
40051

1963 Konie polskie, frankatura wielokolorowa - dekoracyjnie ofrankowany list polecony, opłacony zgodnie z taryfą, wysłany 29.4.64 z Chorzowa do Frankfurtu nad Menem, na odwrocie datownik przejściowy Warszawa 3; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.1299, 1303, 1304, 1305, 1306
Mi.1447, 1451, 1452, 1453, 1454
50 PLN
40052

1963 Konie polskie, trzy wartości znaczków w parkach tête-bêche (parka za 30 gr zgięta wzdłuż perforacji).

Fi.1299-1301
Mi.1447-49
20 PLN
40053

1963 konie polskie, znaczek z "schmitzdrukowym" zdwojeniem napisu "Polska".

Fi.1303 MK
Mi.1451
20 PLN
40054

1963 Zdobywanie kosmosu, pozioma parka znaczków z bloku.

Fi.A1297+98
Mi.1445+46 
70 PLN
40055

1963 mistrzostwa świata w szermierce w Gdańsku, stemplowany blok.

Fi.bl.38
Mi.Bl.29
45 PLN
40056

1963 Mistrzostwa Świata w szermierce w Gdańsku, blok.

Fi.bl.38
Mi.Bl.29
80 PLN
SOLD
40057

1963 XXVIII Mistrzostwa Świata w szermierce w Gdańsku, blok kasowany z pełną oryginalną gumą (Fi.65.-).

Fi.bl.38 (27)
Mi.Bl.29
45 PLN
40058

1963 XXVIII Mistrzostwa Świata w szermierce w Gdańsku, blok na kopercie FDC.

Fi.bl.38 (27)
Mi.Bl.29
120 PLN
SOLD
40059

1963 XXVIII Mistrzostwa Świata w szermierce w Gdańsku, trzy niekatalogowane odmiany bloków, pierwsza o numerze 7561 na papierze kremowożółtawym o grubości 0,09 mm z żółtawą matową gumą, druga o numerze 42957 na białym papierze o grubości 0,10 mm z białą błyszczącą gumą i trzecia najrzadsza o numerze 54699 na kremowoszarym papierze o grubości 0,11 mm z żółtą błyszczącą gumą, UWAGA - są też różnice w kolorach, ostrości rysunku i napisów, dwie pierwsze odmiany bloków sprzedały się ostatnio na allegro za ponad 500 złotych.

Fi.bl.38 (27)
Mi.Bl.29
800 PLN
40060

1963 XXVIII Mistrzostwa Świata w szermierce w Gdańsku, blok z niekatalogowanym błędem na znaczku za 40 gr. "biała plama na zadzie konia", dodatkowo to odmiana o numerze 5o923 na kremowoszarym papierze o grubości zbliżajacej się do 0,11 mm z żółtą błyszczącą gumą, gwarancja.

Fi.bl.38 B (27)
Mi.Bl.29
480 PLN
40061

1963 XXVIII Mistrzostwa Świata w szermierce w Gdańsku, blok z błędem na znaczku za 1,15 zł "fałda na udzie zawodnika", gwarancja i opis.

Fi.bl.38 B1 (27)
Mi.Bl.29
400 PLN