Auction 91. Polish People's Republic 1952-1989

39862

1959 rocznik znaczków czystych - w tym 3 znaczki 956 z przywieszkami (Fi.215,20).

Fi.941-1003
Mi.1086-147
125 PLN
39863

1959 rocznik kopert FDC, w tym komplet 3 kopert ze znaczkami z przywieszkami "65-lecie polskiego ruchu filatelistycznego" (Fi.273.-).

Fi.941-1003B
Mi.1086-1147B
220 PLN
39864

1959 III Zjazd PZPR, parka znaczków za 40 gr, prawy z błędem na poz.47 "O zamiast O" (Fi.60.-), gwarancja.

Fi.945 B1
Mi.1090
50 PLN
39865

1959 III Zjazd PZPR, znaczek za 40 gr. z błędem "kropka przy O" na kopercie FDC; gwarancja.

Fi.945 B1
Mi.1090
30 PLN
39866

1959 karnet - "III ZJAZD PZPR".

Fi.945-47
Mi.1090-92
15 PLN
39867

1959 III Zjazd PZPR, znaczek z błędem "biała plama przy O w POLSKA".

Fi.945B1
Mi.1090
40 PLN
39868

1959 Grzyby polskie, seria w parkach tête-bêche (Fi.200.-).

Fi.948-55
Mi.1093-1100
180 PLN
39869

1959 FDC - "Grzyby polskie", 3 koperty (Fi.80.-).

Fi.948-55
Mi.1093-1100
50 PLN
39870

1959 grzyby polskie, znaczek cięty, niegumowany bez druku barwy zielonej, brązowej i żółtej, fotoatest Petriuk.

Fi.950 nz ng
Mi.1095
650 PLN
39871

1959 grzyby polskie, parka makulaturowa w układzie tete - beche bez druku barw zielonej, brązowej i żółtej, fotoatest Wiatrowski.

Fi.950MK
Mi.1095
1 500 PLN
39872

1959 grzyby, znaczek za 60 gr. ze znakiem wodnym w położeniu - III.3, gwarancja i opis Walisch.

Fi.951
Mi.1096
10 PLN
39873

1959 Grzyby polskie, parka znaczków za 60 gr. z rzadkimi położeniami - III.2 i III.4 - znaku wodnego, gwarancja i opis.

Fi.951
Mi.1096
60 PLN
39874

1959 grzyby polskie, blok legitymacyjny.

Fi.952
Mi.1097
60 PLN
39875

1959 65-lecie polskiego ruchu filatelistycznego, arkusik znaczków za 10 zł ze znakiem wodnym w rzadszym położeniu - III.2, kasowany.

Fi.956I
Mi.1101
60 PLN
39876

1959 65-lecie polskiego ruchu filatelistycznego, trzy arkusiki znaczków za 10 zł., pierwszy ze znakiem wodnym w rzadszym położeniu - III.2, drugi ze znakiem wodnym w bardzo rzadkim położeniu - III.4, a trzeci ze znakiem wodnym w popularnym położeniu - III.6, ale z błędem na poz.3 "kropka miedzy A i M w ZAMEK".

Fi.956I, 956I B1
Mi.1101
700 PLN
39877

1959 65-lecie polskiego ruchu filatelistycznego, seria znaczków z przywieszkami, znak wodny w położeniu - III.6, kasowane z pełną oryginalną gumą.

Fi.956 Pw1-3
Mi.1101Zf
30 PLN
39878

1959 Malarstwo polskie, parka pozioma znaczków za 1,50 zł, prawy z podwójnym moletowaniem litery Z w MALCZEWSKI, błąd występujący w części nakładu, czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.961 B1
Mi.1105
60 PLN
39879

1959 malarstwo polskie, znaczek z błędem "podwójne Z w MALCZEWSKI".

Fi.961B1
Mi.1105
25 PLN
39880

1959 Wystawa Filatelistyczna BALPEX, prawy górny znaczek z mocno uszkodzonymi literami SK w GDAŃSK.

Fi.974
Mi.1118
45 PLN
39881

1959 VIII Wystawa Filatelistyczna, parka znaczków za 45 gr., lewy z błędem nadruku na poz.1 "N zamiast Ń", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.974 B1
Mi.1118I
70 PLN
39882

1959 VIII Wystawa Filatelistyczna, marginesowa parka znaczków za 45 gr., prawy z błędem nadruku na poz.7 "N zamiast Ń", dodatkowo numer walca z oznaczeniem sektora i retuszów, gwarancja.

Fi.974 B1
Mi.1118I
100 PLN
39883

1959 Wystawa Filatelistyczna BALPEX, prawy górny znaczek z błędem "N zamiast Ń" w czworobloku.

Fi.974B1
Mi.1118I
80 PLN
39884

1959 przyjaźń polsko - chińska, znaczek z błędem "kreska przy cyfrze 5".

Fi.980B1
Mi.1124
30 PLN
39885

1959 loty kosmiczne, seria w ciętych arkuszach sprzedażnych, znaczek za 2,50 zł ze znakiem wodnym III.2, arkusz znaczka za 40 gr. niewielkie uszkodzenia marginesów.

Fi.983-5A ark. (985A III.2)
Mi.1127-9B
900 PLN
39886

Fi.985A
Mi.1129B
40 PLN
39887

1959 loty kosmiczne, znaczek na papierze ze znakiem wodnym III.2.

Fi.985A III.2
Mi.1129B
30 PLN
39888

Fi.985A Zn.W.III.2
Mi.1129B
30 PLN
39889

1959 loty kosmiczne, czworoblok na papierze ze znakiem wodnym III.2.

Fi.985A Zn.W.III.2
Mi.1129B
100 PLN
39890

1959 loty kosmiczne, czworoblok znaczków na papierze ze znakiem wodnym III.2, prawy górny znaczek z błędem "wyrostek w literze A", rzadka kombinacja.

Fi.985As III.2
Mi.1129B
240 PLN
39891

Fi.985B
Mi.1129A
40 PLN
39892

1959 wielcy uczeni, serie z odmianami papieru.

Fi.988-93
Mi.1132-7
20 PLN
39893

1959 Wielcy uczeni - Pasteur, parka znaczków za 1.50 zł. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu - III.7 (Fi.80.-), gwarancja Falkowski.

Fi.991
Mi.1135
60 PLN
39894

1959 Wielcy uczeni - Newton, znaczek za 1.55 zł. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu - III.3 (Fi.100,-), gwarancja.

Fi.992
Mi.1136
60 PLN
39895

1959 wielcy uczeni, parka na papierze ze znakiem wodnym III.3.

Fi.992 III.3
Mi.1136
30 PLN
39896

1959 Wielcy uczeni - Kopernik, znaczek za 2,50 zł. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu - III.3, gwarancja i opis Walisch.

Fi.993
Mi.1137
60 PLN
39897

Fi.1004 III.7
Mi.1148
25 PLN
39898

1960 rocznik kopert FDC (w tym 2 x 1030-32; bez bl.27(ark.1033); Fi. 308).

Fi.1004-73
Mi.1148-1217
220 PLN
39899

1960 rocznik znaczków czystych - w tym czarnodruk (Fi.380,90).

Fi.1004-73
Mi.1148-1217
200 PLN
39900

1960-1961 TOM IV JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego Bl.22-25 (Ark.1007-1011) "Subskrypcja", które można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to 592 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.1004-1143
Mi.1148-1288
400 PLN
39901

1960-1969 komplet 10 czystych roczników obejmujący wszystkie podstawowe znaczki i bloki z wyjątkiem bl.22-26 100-lecie polskiego znaczka pocztowego ("Subskrypcja") i bloki 31-33 FIS, nie zawierający: odmian, znaczków z przywieszkami, arkusików (Fi.2842,80); na specjalne życzenie można nabyć w specjalnej cenie: bloki 22-26 za 1500.- i bloki 31-33 za 300.-.

Fi.1004-1838
Mi.1148-1985
1 560 PLN