The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 89. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
24288

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 35 - Aleksander Gierymski; przebarwienia.

Fi.Cp87
100 PLN
24289

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 30 - Stanisław Moniuszko.

Fi.Cp87
160 PLN
24290

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 28.

Fi.Cp87
90 PLN
24291

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka ilustrowana - Ułani Beliny na patrolu - maj 1915; lewy dolny róg nadgięty.

Fi.Cp88
40 PLN
24292

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją 23.

Fi.Cp88
35 PLN
24293

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją 24.

Fi.Cp88
35 PLN
24294

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją 32.

Fi.Cp88
35 PLN
24295

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, komplet 32 czystych kart, trzy w minimalnie słabszym stanie (Fi.1656,-).

Fi.Cp88
1 350 PLN
24296

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka ilustrowana - Przy ognisku na Wołyniu - wrzesień 1915; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp88
50 PLN
24297

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka ilustrowana - Ułan nad grobem kolegi na Wołyniu - rok 1916; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp88
50 PLN
24298

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr.59 - Bejsce; wg. najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - typ nadruku I (cienki), czysta (na odwrocie przebarwienia).

Fi.Cp89I
160 PLN
24299

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr.37 - Jacek Malczewski; wg. najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - typ nadruku I (cienki), czysta.

Fi.Cp89I
250 PLN
24300

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 23.

Fi.Cp89
100 PLN
24301

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 21.

Fi.Cp89
100 PLN
24302

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 19, lekkie ukośne złamanie.

Fi.Cp89
50 PLN
24303

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 8.

Fi.Cp89
100 PLN
24304

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 4.

Fi.Cp89
100 PLN
24305

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 2.

Fi.Cp89
100 PLN
24306

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 30.

Fi.Cp89
100 PLN
24307

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 26.

Fi.Cp89
100 PLN
24308

1945 formularz służbowy - przedwojenna karta pocztowa (Jagiellończyk - Cp83) z zadrukowanym znakiem opłaty (por.Fischer t.II 2006 s.354), czysty, gwarancja.

Fi.CfpU4
160 PLN
24309

1945 Znak opłaty z rysunkiem orła piastowskiego (bez napisu ŁÓDŹ) nadrukowany na formularzu kartkowym, hasło propagandowe 6 - "Obywatelu! Kształć się zawodowo", karta przesłana 4.VIII miejscowo w Warszawie; bardzo dobry stan zachowania (lekko odciśnięty ślad spinacza).

Fi.Cp92I
120 PLN
24310

1945 całostka z obiegu pocztowego z Warszawy z hasłem propagandowym 7b.

Fi.Cp92
70 PLN
24311

1945 całostka z obiegu pocztowego z Hanny koło Włodawy z hasłem propagandowym 2, ze stemplem prowizorycznym typu lubelskiego, gwarancja M.Wysocki

Fi.Cp92, 362
90 PLN
24312

1945 Pomnik Władysława Jagiełły w Krakowie, całostka na papierze seledynowym wysłana 4.9 z Kielc do Krakowa; bardzo dobry stan zachowania (lekko odciśnięty ślad spinacza).

Fi.Cp93
60 PLN
24313

1945 Belweder 1 zł, karta na kartonie szarym, sygnatura typu 2 (33 mm) w układzie poziomym.

Fi.Cp94A t.1
40 PLN
24314

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie poziomym i numerem druku nonparelem.

Fi.Cp95AI
30 PLN
24315

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie szarobiałym, sygnatura typu 1 (31,7 mm) w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk nonparelem; karta wysłana 4.9.1946 z Poznania do Warszawy.

Fi.Cp95AIIx
15 PLN
24316

1945 Belweder 1,50 zł, sygnatura typu 1 (31,7 mm) w układzie poziomym, zezwolenie na druk nonparelem, karta wysłana 24.4.1946 z Wałbrzycha do Staszowa.

Fi.Cp95AIIxa
20 PLN
24317

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie kremowoszarym, sygnatura typu 1 (31,7 mm) w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk petitem; karta wysłana 8.VIII.1946 z miejscowości Mosina do Warszawy; zwraca uwagę kasownik prowizoryczny.

Fi.Cp95AI
25 PLN
24318

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie ciemnoszarym, sygnatura typu 1 (31,7 mm) w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk nonparelem.

Fi.Cp95AIz
50 PLN
24319

1945 Belweder 3(5)zł, dwie karty ilustrowane: niebieska Leszno Wlkp.-ratusz, brązowa Warszawa-UPT na ul.Nowogrodzkiej; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp99-100
120 PLN
24320

1945 kartka beznominałowa ze stempelkiem opłaty pocztowej pobranej w gotówce.


120 PLN
24321

1947 ofiary Oświęcimia, całostka.

Fi.Cp97
15 PLN
24322

1947 Oświęcim strażnica kontrolna całostka wydania poświęconego ofiarom Oświęcimia.

Fi.Cp97
35 PLN
24323

1947 karta pocztowa wydana dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu za 3 zł, dofrankowana i wysłana 17.4.1948 z Kwidzyna do Gdyni, całostka rzadko spotykana z oryginalnego obiegu; dobry stan zachowania (lekko odciśnięte 2 ślady spinacza).

Fi.Cp97, 431B
30 PLN
24324

1947 komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar pomordowanych przez Niemców w Oświęcimiu, czyste.

Fi.Cp97-98
80 PLN
24325

1947 karta pocztowa wydana dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu za 6 zł, wysłana 21.6.1948 z niewielkiej kaszubskiej miejscowości Strzepcz do Gdyni, całostka rzadko spotykana z oryginalnego obiegu; dobry stan zachowania (delikatny, prawie niewidoczny ślad spinacza).

Fi.Cp98
60 PLN
24326

1947 Polacy walczący w Hiszpanii, całostka.

Fi.Cp102I
20 PLN
24327

1947 Polacy walczący w Hiszpanii.

Fi.Cp102I
40 PLN