The auction will start on 19.04.2024

Auction 89. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
24448

1960 zabytkowe budowle miast polskich, komplet 16 całostek "Kraków Wawel" z różnymi hasłami propagandowymi.

Fi.Cp179b il.29-44
45 PLN
24449

1960 Zabytkowe budowle miast polskich, Warszawa, karta o sygnaturze I.62, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp184a
40 PLN
24450

1960 Zabytkowe budowle miast polskich, Wrocław, karta o sygnaturze V.-62, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp185
40 PLN
24451

1960 V Międzynarodowe Targi Książki.

Fi.Cp187
10 PLN
24452

1960 zabytkowe budowle, komplet 17 kartek bez odmiany Cp191I.

Fi.Cp188-204
90 PLN
24453

1960 zabytkowe budowle miast polskich (II) - komplet 17 ilustrowanych kart, w tym karta Gdańsk z prawidłowym napisem - "ŻURAW"; bardzo dobry stan zachowania (Fi.292.-).

Fi.Cp188-204
200 PLN
24454

1960 zabytkowe budowle miast polskich (II) - komplet 18 ilustrowanych kart w tym obie odmiany karty Gdańsk: z prawidłowym napisem - "ŻURAW" i bardzo rzadkiej z napisem błędnym - "ŻÓRAW"; idealny stan zachowania (Fi.892.-).

Fi.Cp188-204 + 191I
Mi.P214I-II
750 PLN
24455

1961 koperty 40-lecie Spółdzielni Wydawniczej "Książka i Wiedza", 40 i 60 gr czyste.

Fi.Ck34-35
30 PLN
24456

1961 1000-lecie Państwa Polskiego - karty ilustrowane - komplet 40 sztuk, czyste (Fi.576.-).

Fi.Cp205
400 PLN
24457

1961 1000-lecie Państwa Polskiego, zestaw całostek; Cp205a z ilustracjami I, II, III, IV, VI, VII, VIII, IX i X, Cp205b z ilustracjami I, II, III, IV, V, VIII, IX i X, Cp205c z ilustracjami I, II, III, IV, V, VI, VIII, IX i X, Cp205d z ilustracjami I, II, III, IV, V, VI, VIII, IX i X, w sumie 35 kartki w tym 12 z ilustracjami VII-X.

Fi.Cp205a-d
150 PLN
24458

1961 1000-lecie Państwa Polskiego, błąd "chmurka" w lewym górnym rogu ilustracji - komplet 4 kart (Fi.100.-).

Fi.Cp205a-d B1
80 PLN
24459

1962 kompletny rocznik obejmujący 52 całostki w tym;Cp210 wszystkie kombinacje kolorów i ilustracji, Cp209, Cp212, Cp221 i Cp223 wszystkie odmiany.

Fi.Cp208-223c
320 PLN
24460

1962 Warszawa - Stare Miasto - karty ilustrowane - komplet 30 sztuk, czyste (Fi.378.-).

Fi.Cp210
250 PLN
24461

1962 ODWRÓCONE PODWÓJNE LINIE ADRESOWE, Warszawa - Stare Miasto - karty ilustrowane - zestaw 6 sztuk z omyłkowo wydrukowaną odwróconą liniaturą adresową, podwójna linia została wydrukowana jako druga od góry, a prawidłowo powinna być wydrukowana jako druga od dołu, błąd opisany w artykule A.Manna "Usterki i odmiany całostek-makulatura Cp210" Przegląd Filatelistyczny 7/2017 do tej pory znany tylko na kartach z ilustracjami: I - "Ulica Piwna" i V - "Dom "Pod okrętem""; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp210aI, bI, cI, aV, bV, cV
150 PLN
24462

1962 karty z prywatnym dodrukiem - "Wystawa Filatelistyczna/ Oddziału Warszawskiego PZF/ 13-20 maja 1962/ Warszawa - Pałac Prymasowski", zestaw dwóch kart.

Fi.Cp210b, c
30 PLN
24463

1962 75-lecie języka Esperanto, komplet 2 kart (Fi.32.-).

Fi.Cp219-20
25 PLN
24464

1962 50-lecie śmierci Bolesława Prusa, komplet 3 kart z kolorowymi ilustracjami Antoniego Uniechowskiego (Fi.48.-).

Fi.Cp223I-III
35 PLN
24465

1963 koperta z prywatnym dodrukiem - "100-lecie Czerwonego Krzyża Pokaz Filatelistyczny Warszawa 27 IX-3 X 1963", dekoracyjna koperta ostemplowana okolicznościowo 29.09 w Warszawie; temat - CZERWONY KRZYŻ.

Fi.Ck36
30 PLN
24466

1963 koperta koga fryzyjska, sygnatura IX.63, czysta, słabszy stan zachowania.

Fi.Ck37
40 PLN
24467

1963 rocznik całostek obejmujący 48 kartki w tym; Cp232 i Cp232I, Cp233 z sygnaturą XII.62, III.63, XII.63 i VI.63, Cp233I i Cp233II z wszystkimi hasłami propagandowymi, Cp234, Cp236, Cp239-240 z wszystkimi odmianami.

Fi.Cp224-42
160 PLN
24468

1964 całostki, rocznik: 4 koperty i 21 kart (Fi.222,50).

Fi.Ck.38-40, Cp243 -62b
130 PLN
24469

1964 koperty - 600-lecie Uniwersytetu Jagiellońskiego, komplet - 4 sztuki, czyste (Fi.43.-).

Fi.Ck38-40, 38I
35 PLN
24470

1964 600-lecie Uniwersytetu Jagiellońskiego, komplet 3 kart (Fi.21.-).

Fi.Cp244-46
15 PLN
24471

1964 600-lecie Uniwersytetu Jagiellońskiego, komplet 8 kart (Fi.66.-).

Fi.Cp248-55
40 PLN
24472

1964 600-lecie Uniwersytetu Jagiellońskiego, komplet 9 kart ilustrowanych, w tym 251 z dodatkowym napisem "WYSTAWA FILATELISTYCZNA JAGIELLONICA '64", czyste (Fi.91,-).

Fi.Cp248-55 + 251I
60 PLN
24473

1965 całostki, rocznik: 2 koperty i 31 kart (Fi.276.-).

Fi.Ck41-2, Cp263-93
160 PLN
24474

1965 rocznik całostek obejmujący 36 kartki w tym; Cp275 z sygnaturą II.65 i VI.65, Cp275 z hasłami propagandowymi: 61a, 62, 63 i 68.

Fi.Cp263-93
140 PLN
24475

1965 700-lecie Warszawy komplet 8 kart ilustrowanych, czyste (Fi.80.-).

Fi.Cp264-71
50 PLN
24476

1965 200-lecie Teatru Narodowego w Warszawie, komplet 9 czystych kart; bardzo dobry stan zachowania (Fi.88.-).

Fi.Cp283-91
50 PLN
24477

1966 rocznik całostek obejmujący 22 kartki w tym; Cp305I i Cp305II.

Fi.Cp294-314
45 PLN
24478

1966 karty pocztowe czyste, rocznik - 22 sztuki (Fi.90,50).

Fi.Cp294-314
60 PLN
24479

1966 10-lecie Instytutu Bada} Jądrowych w Dubnej, całostka bez druku barwy żółtej z obiegu pocztowego, niekatalogowane.

Fi.Cp308
700 PLN
24480

1966 500-lecie Pokoju Toruńskiego, kartka bez druku barwy czarnej z obiegu pocztowego, niekatalogowane.

Fi.Cp313
700 PLN
24481

1967 całostki, rocznik: 4 koperty i 51 kart w tym Cp316III (Fi.255.50).

Fi.Ck43-46, Cp315-64
150 PLN
24482

1967 rocznik całostek obejmujący 55 kartki w tym; Cp316 z sygnaturą XII.66, I.68, VI.69, I.70, X.70 i I.71, bez kartek Cp316I-III.

Fi.Cp315-64
90 PLN
24483

1968 rocznik całostek obejmujący 43 kartki w tym; Cp378a-d, Cp382a-bCp395 i Cp395I.

Fi.Cp365-402
70 PLN
24484

1968 karty pocztowe czyste, rocznik - 42 sztuki + dodatkowo 395I (Fi.171.-).

Fi.Cp365-402
90 PLN
24485

1968 75-lecie ruchu filatelistycznego w Polsce, karta z dodatkowym napisem "X OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA "KRAKÓW 68" 5-19 X 1968 R.", bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp395I
12 PLN
24486

1969 koperta lotnicza 40-lecie PLL "Lot" - brak barwy granatowej (brak nominału na znaku opłaty), sygnatura (VI.70); bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.Ck47 B1
600 PLN
24487

1969 koperta lotnicza 40-lecie PLL "Lot" - kolor granatowy przesunięty w dół (szczególnie widoczne u dołu kadłuba, a na stateczniku pionowym czerwony poziomy pasek zamiast biało czerwonego), sygnatura (VI.70); gwarancja.

Fi.Ck47 B2
120 PLN