3435 |
| 30 PLN | |
3436 |
1942 600-lecie Lublina, seria w czworoblokach. | Fi.92-5 |
| 80 PLN | |
3437 |
1942 600-lecie Lublina, seria znaczków na wycinkach ostemplowana kasownikiem okolicznościowym "ZWEI JAHRE NSDAP IM GENERALGOUVERNEMENT 14-16.8 1942" w Krakowie. | Fi.92-95; 22 |
| 30 PLN | |
3438 |
1942 600-lecie Lublina, seria znaczków z lewym marginesem z liczbami rozrachunkowymi ostemplowana 3.X w Lublinie na kopercie kasownikiem okolicznościowym dla tego wydania z kłamliwą treścią "1342 1942 LUBLIN 600 JAHRE DEUTSCHE STADT" (600 lat Lublina niemieckiego!!! miasta). | Fi.92-95; 24 |
| 50 PLN | |
3439 |
1942 600-lecie Lublina, seria znaczków na karcie ostemplowana okolicznościowo 26.X.1943 w Krakowie kasownikiem z okazji IV rocznicy utworzenia GG. | Fi.92-95; 34 |
| 30 PLN | |
3440 |
1942 3. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria. | Fi.96-100 |
| 20 PLN | |
3441 |
1942 3. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria w czworoblokach. | Fi.96-100 |
| 70 PLN SOLD | |
3442 |
1942 3. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria w arkuszach sprzedażnych w bardzo dobrym stanie. | Fi.96-100 ark. |
| 600 PLN | |
3443 |
1942 FDC - "3 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa", seria znaczków na kopercie skasowana okolicznościowo 2O.11 w Krakowie w pierwszym dniu obiegu; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.96-100; 26 |
| 40 PLN | |
3444 |
1942 "3 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa" seria na kopercie ostemplowana okolicznościowo 19.XI.1943 w Krakowie kasownikiem okolicznościowym z okazji przyznania nagrody Wita Stwosza w konkursie artystycznym. | Fi.96-100; 35 |
| 60 PLN | |
3445 |
1942 kartka nadana w agencji pocztowej w Jabłoni przez Lublin do Krakowa. | Fi.Cp8 |
| 50 PLN | |
3446 |
1942 kartka nadana w agencji pocztowej w Międzylesiu przez Warszawę do Czarnocina Pińczowskiego. | Fi.Cp9 |
| 50 PLN | |
3447 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze II.41, wysłana 5.VI z Miechowa do Buska Zdroju. | Fi.Cp9I Mi.P12/01 |
| 15 PLN | |
3448 |
| 100 PLN | |
3449 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42 ostemplowana 26.10 w Krakowie kasownikiem okolicznościowym "3 Rocznica utworzenia GG" i wysłana do Starachowic, bez treści na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp9II Mi.P12/02; 25 |
| 30 PLN | |
3450 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 16.IX z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Dist.Krakau)", znaczek unieważniono w urzędzie pocztowym w Nisku; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp9II Mi.P12/02 |
| 30 PLN | |
3451 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 29.III.1944 z Warszawy do Miechowa. | Fi.Cp9II Mi.P12/02 |
| 10 PLN | |
3452 |
1942 przesyłka zagraniczna do Portugalii, karta wysłana 15.9 z Warszawy do Lizbony, stempelki i oznaczenia cenzur niemieckich Wehrmachtu i portugalskich, stemple odbiorcze; przesyłkę przekazano do Polskiego Czerwonego Krzyża w Anglii - adnotacja czerwoną kredką "P.C.K."; dekoracyjny walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w doskonałym stanie zachowania. | Fi.Cp9II, 42, 73 |
| 250 PLN | |
3453 |
1942 widoki zabytkowych budowli, całostka z sygnaturą I.44. | Fi.Cp9c |
| 30 PLN | |
3454 |
1942 list urzędowy z Tarnopola do Opawy. | Fi.U21 |
| 20 PLN | |
3455 |
1942 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, 24 gr - frankatura pojedyncza, list w kreślonej kopercie urzędowej "Ostbahn"z sygnaturą nakładu "751 01 C6", wysłany miejscowo 1.3 w Warszawie, odbitka pieczęci urzędowej. | Fi.U31 |
| 80 PLN | |
3456 |
1942 "EIN POSTSCHECKKONTO SPART WEGE UND GEBÜHREN" - kasownik propagandowy rzadka odmiana z wyróżnikiem (DISTR RADOM) na liście wysłanym we wrześniu 1942 z Częstochowy do Krakowa, dodatkowo nalepka NSDAP, efektowna i atrakcyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.VIIc |
| 600 PLN | |
3457 |
1942 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list polecony z Rumunii wysłany 6.II z Bukaresztu do Krakowa, cenzury rumuńskie i stempelek i zalepka cenzury Wehrmachtu, datownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania. | |
| 160 PLN | |
3458 |
1942 (?) "Frei durch Ablösung Reich" koperta urzędowa "Der Generalgouverneur für die besetzten polnischen Gebiete Abteilung Strassenbau Dienststelle Warschau" zwolniona od opłaty pocztowej wysłana do Otwocka; dobry stan zachowania (ślady archiwizacji). | |
| 40 PLN | |
3459 |
1942 specjalna koperta listu urzędowego "GENERALGOUVERNEMENT DER GOUVERNEUR DES DISTRIKTS GALIZIEN", czysta; walor w słabszym stanie zachowania (koperta u góry ukośnie zgięta). | |
| 30 PLN | |
3460 |
1942 listownik (część na odpowiedź) wysłany 10.12 z Suchedniowa do Oflagu VIB, ładna odbitka kasownika nadawczego "SUCHEDNIOW ÜBER KIELCE (DISTR. RADOM)" z wyróżnikiem "a"; stempelek cenzury obozowej nr.3; dobry stan zachowania. | |
| 50 PLN | |
3461 |
1942 talony materiałowe Prämienmarke o wartości 2 punkty, pionowy pasek arkusza 10 talonów z marginesami. | |
| 50 PLN SOLD | |
3462 |
1942 talony materiałowe Prämienmarke o wartości 10 punktów, pionowy pasek arkusza 10 talonów z marginesami, średni stan zachowania. | |
| 135 PLN SOLD | |
3463 |
1943 "Hauptgruppe Gewerbliche Wirtschaft und Verkehr in der Zentralkammer" - 8 gr frankatura mechaniczna, idealnie odciśnięta na kopercie listu miejscowego (druki) przesłanego 6.8 w Krakowie; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa, walor w dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz. | Fi.9 |
| 600 PLN | |
3464 |
1943 "Führer befiehl - wir folgen Den!" kasownik propagandowy z okazji 10 rocznicy dojścia Hitlera do władzy; znaczek ostemplowany okolicznościowo 30.I w Krakowie na odwrocie formularza Wysyłkowego Biura Filatelistycznego w Krakowie, sporządzonego z całostki polskiej z królem Kazimierzem Jagiellończykiem; dobry stan zachowania. | Fi.29; Fcp4 |
| 50 PLN | |
3465 |
1943 kasownik okolicznościowy (widok kolejki linowej) "DRITTES TATRA BERGSPORTFEST" z okazji zawodów sportowych rozegranych w Zakopanem; znaczki na karcie ostemplowane okolicznościowo 4-5.IX. | Fi.41, 66; 33 |
| 40 PLN | |
3466 |
1943 list polecony w kopercie firmowej wysłany 27.I z urzędu Warszawa C1 do Sochaczewa, datownik nadawczy z wyróżnikiem "ae"; kasownik odbiorczy SOCHACZEW (DISTR. WARSCHAU) z wyróżnikiem "a" na odwrocie; walor w dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji). | Fi.49, 75 |
| 40 PLN | |
3467 |
1943 polecony list pobraniowy wysłany 27.8 z Krakowa do Sochaczewa; na odwrocie zalepka listowa firmy PIONIER i kasownik odbiorczy; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.69, 77, 112 |
| 160 PLN | |
3468 |
1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, znaczek na karcie skasowany okolicznościowo 24.V. | Fi.76; 31 |
| 20 PLN | |
3469 |
1943 firmowy list polecony z Krakowa do Wiednia. | Fi.78, 84 |
| 40 PLN | |
3470 |
| 10 PLN | |
3471 |
| 10 PLN | |
3472 |
1943 urodziny Hitlera, narożnikowa czysta seria w parkach poziomych z oznaczeniem ENTWW.: + podpis projektanta (Fi.+50% dopłaty), bardzo dobry stan zachowania. | Fi.101-03 Pw3 |
| 40 PLN | |
3473 |
1943 urodziny Hitlera, seria znaczków na karcie ostemplowana 20.IV w Krakowie; dobry stan zachowania (punktowe przebarwienia). | Fi.101-03; 30 |
| 20 PLN | |
3474 |
1943 urodziny A.Hitlera, seria w czworoblokach. | Fi.101-3 |
| 40 PLN | |