3275 |
| 50 PLN | |
3276 |
1940 II wydanie przedrukowe, pasek trzech znaczków za 12/15 gr. typu I, środkowy z niekatalogowanym błędem "uszkodzona podstawa cyfry 2" (inny błąd na tym znaczku Fi.250.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.33I B |
| 200 PLN | |
3277 |
1940 II wydanie przedrukowe, znaczek za 16/15 gr. z błędem na poz.94 "plamki przed lewą cyfrą 1" (Fi.150.-), gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.34 B6 |
| 150 PLN | |
3278 |
1940 II wydanie przedrukowe, seria "zielonych dopłat" ostemplowana okolicznościowo w Krakowie 20.IV.1941 na kopercie adresowanej do Warszawy (same znaczki kasowane Fi.140.-). | Fi.35-39; 9d |
| 120 PLN | |
3279 |
1940 list nadany w agencji pocztowej w Łopusznie przez Kielce do Krakowa. | Fi.40, 43 |
| 50 PLN SOLD | |
3280 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I), seria czysta, bardzo dobry stan zachowania (Fi.65.-). | Fi.40-51 |
| 50 PLN | |
3281 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I) - 12 gr mocno przesunięta perforacja - frankatura pojedyncza, formularz kartkowy definitywny o sygnaturze DPO 444 (3.41), wysłany 15.10.1941 z Krosna do miejscowości Deutscheneck (Sompolno); walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.43 |
| 50 PLN | |
3282 |
1940 list z Warszawy do Krzeszowic, znaczek stemplowany wirnikiem, znaczek opłaty sądowej, koperta przycięta z boku. | Fi.45 |
| 90 PLN | |
3283 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I), 50 gr - frankatura wielokrotna, adres pomocniczy wysłany 3.12.1942 z Warszawy do Kielc. | Fi.48 |
| 80 PLN | |
3284 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I), 60 gr - frankatura mieszana, list polecony wysłany 20.8.1942 ze Lwowa do Krakowa, erka typu ogólnego z dostawioną stempelkiem nazwą urzędu pocztowego; kasowniki odbiorcze; ślady archiwizacji. | Fi.49, 78 |
| 20 PLN | |
3285 |
| 50 PLN | |
3286 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria czysta (Fi.70.-). | Fi.52-55 |
| 60 PLN SOLD | |
3287 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria ostemplowana kasownikami obiegowymi. | Fi.52-55 |
| 60 PLN | |
3288 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria ostemplowana kasownikiem okolicznościowym. | Fi.52-55 |
| 50 PLN | |
3289 |
1940-1 ręcznie malowana strona albumowa z kolekcji pochodzącej z Barcelony ze znaczkami czystymi na podlepkach w bardzo dobrym stanie, dołączono też rys historyczny tego okresu po hiszpańsku. | Fi.52-65 |
| 200 PLN | |
3290 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, komplet czterech karnetów z kasownikami okolicznościowymi używanymi w czterech miastach. | Fi.52; 4a-d |
| 100 PLN | |
3291 |
1940 1. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria. | Fi.56-8 |
| 50 PLN | |
3292 |
1940 1. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria w czworoblokach. | Fi.56-8 |
| 240 PLN | |
3293 |
1940 1 rocznica utworzenia GG, seria ostemplowana kasownikami obiegowymi. | Fi.56-58 |
| 40 PLN | |
3294 |
1940 1 rocznica utworzenia GG, seria ostemplowana kasownikiem okolicznościowym. | Fi.56-58 |
| 30 PLN | |
3295 |
1940 1 rocznica utworzenia GG, seria czysta (Fi.45.-). | Fi.56-58 |
| 40 PLN | |
3296 |
1940 1 rocznica utworzenia GG, seria na kopercie skasowana okolicznościowo 20.IV.1941 w Krakowie. | Fi.56-58; 6a |
| 50 PLN | |
3297 |
1940 1 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria czterech specjalnych pamiątkowych kart, ostemplowanych okolicznościowo 26.X w głównych miastach dystryktów: Krakowie, Warszawie, Lublinie, Radomiu. | Fi.58, 6a-d |
| 80 PLN | |
3298 |
1940 1 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, pamiątkowa karta ostemplowana okolicznościowo 26.X w Warszawie. | Fi.58; 6b |
| 20 PLN | |
3299 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria ostemplowana kasownikami obiegowymi. | Fi.59-62 |
| 60 PLN | |
3300 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria czysta. | Fi.59-62 |
| 50 PLN | |
3301 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria w czworoblokach. | Fi.59-62 |
| 240 PLN | |
3302 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria na kopercie skasowana 06.12. w Krakowie stemplem okolicznościowym "KRAKAUER MUSTERMESSE 1940" (Krakowskie Targi Wzorów). | Fi.59-62; 7 |
| 60 PLN | |
3303 |
1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, pionowo zgięta (Fi.50.-). | Fi.Ck1 |
| 30 PLN | |
3304 |
1940 list z Rawy Mazowieckiej 17.12.40 do Zadzimia. | Fi.Ck1 |
| 35 PLN SOLD | |
3305 |
1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, czysta z oryginalnym papierem listowym wewnątrz (Fi.80.-); bardzo dobry stan zachowania (na brzegach minimalnie ściemniała od światła). | Fi.Ck1 |
| 50 PLN | |
3306 |
1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o ciemnozielonoszarym znaku opłaty i napisem "KARTA POCZTOWA" o długości 55,5 mm, z nadrukiem - wysoka wycena katalogowa (Mi.400 euro, Fi.1500.-), sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe I - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!", wysłana 5.X z Warszawy do Kutna, znak opłaty unieważniony stemplem wirnikowym; pełna treść na odwrocie; walor bardzo rzadko spotykany, zwłaszcza z oryginalnego obiegu pocztowego; stan zachowania typowy dla całości z prawdziwego obiegu; gwarancja. | Fi.Cp3II1 |
| 1 200 PLN | |
3307 |
1940 polska całostka z nadrukiem GG z obiegu pocztowego z Nowego Sącza, rzadka o długości napisu KARTKA POCZTOWA 55,5 mm, bardzo ładny stan zachowania. | Fi.Cp3I |
| 400 PLN SOLD | |
3308 |
1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o szarozielonym znaku opłaty z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe I - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!", przesłana miejscowo 3.X w Warszawie; dobry stan zachowania. | Fi.Cp3III2 |
| 30 PLN | |
3309 |
1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o szarozielonym znaku opłaty z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!", czysta; z prawej strony niewielkie przebarwienie. | Fi.Cp3II |
| 30 PLN | |
3310 |
1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o szarozielonym znaku opłaty z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe I - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!", wysłana 12.9 z Parczewa do Warszawy; dobry stan zachowania (karta z lewej strony nieco ściemniała). | Fi.Cp3III2 |
| 30 PLN | |
3311 |
1940 kartka z warszawy do Czeladzi, stempel agencji pocztowej w Tomaszowie. | Fi.Cp3II |
| 50 PLN | |
3312 |
1940 kartka nadana w agencji pocztowej w Stąporkowie przez Końskie do Iwanisk. | Fi.Cp3II |
| 50 PLN | |
3313 |
1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe R - "POCZTA PERONOWA ZAPEWNIA W PODRÓŻY ŁĄCZNOŚĆ ZE ŚWIATEM", wysłana 2.7 z Grójca do Krakowa; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp4I |
| 50 PLN | |
3314 |
1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe P - "TELEGRAMY NA OZDOBNYM BLANKIECIE SĄ MILE WIDZIANE", wysłana 4.V z Sokołowa Podlaskiego do Lublina. | Fi.Cp4II1 |
| 50 PLN | |