The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 82. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
3315

1940 polska karta pocztowa za 15 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, sygnatura (X-1938); hasło propagandowe P - "TELEGRAMY NA OZDOBNYM BLANKIECIE SĄ MILE WIDZIANE", wysłana 8.5 z Krasnegostawu do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp4I
50 PLN
3316

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, sygnatura (X-1938); hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", wysłana 11.11 z Łowicza do Warszawy, znak opłaty unieważniony datownikiem LOWITSCH; słabszy stan zachowania (karta pionowo złamana).

Fi.Cp4I1
40 PLN
3317

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe P - "TELEGRAMY NA OZDOBNYM BLANKIECIE SĄ MILE WIDZIANE", czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp4I
80 PLN
3318

1940 polska karta pocztowa za 10 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, sygnatura (X-1938); hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", czysta; dobry stan zachowania.

Fi.Cp5I
Mi.P6II
80 PLN
3319

1940 polska karta pocztowa za 10 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, sygnatura (X-1938); hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", wysłana 26.10 z Piotrkowa do Warszawy, znak opłaty unieważniony datownikiem PETRIKAU; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp5I
Mi.P6II
60 PLN
3320

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem z nadrukiem, rzadka odmiana z napisem POSTKARTE długości 40 mm, odległość między T i E w POSTKARTE 1,25 mm; hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", wysłana 20.12 z Grodziska do Otwocka; doskonały stan zachowania (Fi.300.-).

Fi.Cp5II
Mi.P6I 
150 PLN
3321

1940 polska karta pocztowa za 15 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część z opłaconą odpowiedzią, z nadrukiem, sygnatura (II-1939); hasło propagandowe U - "KORZYSTAJCIE W PODRÓŻY Z RADIOTELEGRAMÓW MIĘDZY LĄDEM A STATKIEM", wysłana 21.11 z Tomaszowa Mazowieckiego do Warszawy; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp6A
Mi.P7F
150 PLN
3322

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem, hasło propagandowe T - "POCZTA TO TANI, SZYBKI I PEWNY INKASENT", wysłana 3.12 z Opatowa do Radomia; bardzo dobry stan zachowania (Fi.150.-).

Fi.Cp6A
Mi.P7F 
80 PLN
3323

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część na odpowiedź z nadrukiem; hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", skasowana grzecznościowo 22.I.1942 w Chełmie Lubelskim polskim przedwojennym datownikiem! bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp6B
Mi.P7A 
60 PLN
3324

1940 AMBULANS relacji SKARŻYSKO-KOLUSZKI NR.1182 (Bp SKARZYSKO - KOLUSZKI ZUG 1182), karta pocztowa przesłana 9.IV ambulansem pocztowym z miejscowości Bratków poczta Sławno do Łodzi; karta lewej strony uszkodzona.

Fi.Cp7I
Mi.Cp8
100 PLN
3325

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze IX.40, wysłana 8.IV.1941 z miejscowości Ćmielów do Zakrzowa, co ciekawe znak opłaty unieważniono jeszcze polskim przedwojennym datownikiem, w dodatku w kolorze fioletowym!!! interesujący walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp7I
Mi.P8 
40 PLN
3326

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze IX.41 dofrankowana (opłata niezgodna z taryfą), wysłana z agencji pocztowej w Jaraczowie, dwuwierszowy stempelek w ramce "Jaraczów über Tomaszów Lub." - zwraca uwagę niedozwolone użycie w nazwie miejscowości polskich znaków diakrytycznych (tu "ó"); znaki opłaty skasowano 8.9 w Piotrkowie; dobry stan zachowania.

Fi.Cp7I
50 PLN
3327

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze II.41, czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp7II
Mi.P10
30 PLN
3328

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karty zielone o sygnaturze II.41, na trzech różnych rodzajach kartonów, z obiegu; bardzo dobry stan zachowania (Mi.30 euro).

Fi.Cp7II
Mi.P10
50 PLN
3329

1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr karta o sygnaturze IX.40, czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp8I
20 PLN
3330

1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr karta o sygnaturze II.41, czysta; dobry stan zachowania.

Fi.Cp8II
20 PLN
3331

1940 seria znaczków doręczeniowy w parkach, skasowana grzecznościowo owalnym fioletowym stempelkiem "Poststützpunkt Pośrednictwo pocztowe ZAHAJKI", znaczki z pełną oryginalną gumą.

Fi.D1-4
Mi.Z1-4
60 PLN
3332

1940 cyfry w ornamencie, seria w czworoblokach.

Fi.D1-4
60 PLN
3333

1940 cyfry w ornamencie, seria w czworoblokach.

Fi.D1-4
70 PLN
3334

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 37,5 mm !!! niezwykle rzadko występująca odmiana, bardzo wysoka wycena katalogowa; tekst XXII "Infolge..." w podpisie "Im Auftrag Klimek", karta czysta; egzemplarz w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Fcp2II
1 500 PLN
3335

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z prezydentem Mościckim, tekst IV "Alle ..." 12 wierszy tekstu (bez numeracji), karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp3
40 PLN
3336

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z Mościckim, tekst IV "Alle ..." 12 wierszy tekstu (bez numeracji), skasowana 5.3.42 w urzędzie Kraków 1.

Fi.FCp3
50 PLN
3337

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z prezydentem Mościckim, tekst III "Und den Wünschen ..." 12 wierszy tekstu, karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp3
50 PLN
3338

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XV "Durch ...", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp4
60 PLN
3339

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XX "Mit Rücksicht auf die kriegsbedingten Verhältnisse er-", wysłana 18.8.43 z urzędu Kraków 3, dodatkowo niebieskie stemple urzędowe; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.FCp4
400 PLN
3340

1940 formularz pocztowy z obiegu pocztowego z Warszawy do Krakowa.

Fi.Fp
25 PLN
3341

1940 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy w dużym formacie, 6 gr - frankatura pojedyncza, kreślony druk urzędowy Rentenkammer Warschau wysłany 7.XII z Warszawy do Wierzbnika; minimalnie słabszy stan zachowania.

Fi.U1
40 PLN
3342

1940 godło III Rzeszy w dużym formacie, seria znaczków urzędowych grzecznościowo stemplowanych.

Fi.U1-15
50 PLN
3343

1940 godło III Rzeszy w dużym formacie. seria narożnikowa.

Fi.U1-15
290 PLN
3344

1940 godło III Rzeszy w dużym formacie. seria w czworoblokach.

Fi.U1-15
990 PLN
3345

1940 godło III Rzeszy w małym formacie, seria znaczków urzędowych na kopercie ostemplowana w Krakowie 23.3.42.

Fi.U16-24
35 PLN
3346

1940 godło III Rzeszy w małym formacie, seria czysta znaczków urzędowych (Fi.50.-).

Fi.U16-24
40 PLN
3347

1940 godło III Rzeszy w małym formacie. seria w czworoblokach.

Fi.U16-24
280 PLN
3348

1940 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy w małym formacie, 24 gr - frankatura pojedyncza, list w kreślonej kopercie urzędowej "ARBEITSAMT WARSCHAU" wysłany 11.2.43 z Warszawy do Krakowa; minimalnie słabszy stan zachowania.

Fi.U21
Mi.D21
50 PLN
3349

1940 godło III Rzeszy w małym formacie. seria w marginesowych czworoblokach.

Fi.U25-36
170 PLN
3350

1940 znaczek opłaty radiowej (Rundfunk) grzecznościowo skasowany na karcie 6.12.41 w Krakowie, zwykle część z nominałem przyklejano na odcinku potwierdzenia wniesienia opłaty radiowej dla opłacającego, a część z literą "A" na blankiecie, który zostawał w archiwum; bardzo rzadko spotykany walor.


80 PLN
3351

1940 (?) formularz kartkowy czysty, z liniaturą i napisami polskim i niemieckimi


10 PLN
3352

1940 znaczki opłaty radiowej (Rundfunk), narożnikowa parka pionowa z marginesem i liczbami rozrachunkowymi; część z nominałem przyklejano na odcinku potwierdzenia wniesienia opłaty radiowej dla opłacającego, a część z literą "A" na blankiecie, który zostawał w archiwum; czyste w doskonałym stanie zachowania.


80 PLN
3353

1940 znaczki opłaty radiowej (Rundfunk), część z nominałem przyklejano na odcinku potwierdzenia wniesienia opłaty radiowej dla opłacającego, a część z literą "A" na blankiecie, który zostawał w archiwum.


50 PLN
3354

1941 znaczek na karcie skasowany okolicznościowo, 15-17.8 w Krakowie z okazji 1 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.12; 40
25 PLN