The auction will start on 19.04.2024

Auction 82. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
3395

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 24 gr na znaczku usterka "jaśniejsza plama za głową", czyste, gwarancja.

Fi.78
30 PLN
3396

1941 widoki zabytkowych budowli, arkusz znaczka za 10 zł z podwójna perforacją pionową pomiędzy znaczkami, arkusz z sektora 1, bardzo dobry stan zachowania, bardzo rzadkie, fotoatest.

Fi.124as ark.
2 000 PLN
SOLD
3397

1941 list z Warszawy do Rudnika na kopercie wydania przedrukowego, stempel okolicznościowym z okazji urodzin Führera.

Fi.Ck1
50 PLN
3398

1941 list nadany w agencji pocztowej w Broniszowie przez Kraków do Niemiec.

Fi.Ck1
50 PLN
3399

1941 koperta "Wawel" z sygnaturą VI.41 na papierze białym średnim (Fi.80.-), wewnątrz oryginalny papier listowy; minimalnie słabszy stan zachowania (niewielkie przebarwienie w prawym dolnym rogu).

Fi.Ck2x
Mi.U2/01a
50 PLN
3400

1941 koperta "Wawel" z sygnaturą VI.41 na papierze szarobiałym skasowana grzecznościowo 26.6.1942 w Krakowie (z obiegu Fi.100.-); minimalnie słabszy stan zachowania.

Fi.Ck2Iy
Mi.U2/01a
40 PLN
3401

1941 "4 Schülerkompanie Große Kampffliegerschule 3" (4 kompania szkolna szkoły pilotów wojskowych nr.3), szkoła ta stacjonowała na Okęciu w okresie 1.I.1940-VI.1941; karta pocztowa wydania przedrukowego, wysłana 5.VI z Warszawy, znak opłaty unieważniony zaadaptowanym beznapisowym kasownikiem przerobionym z polskiego datownika, stosowanym w Warszawie dla przesyłek niemieckiej poczty polowej, formacyjna pieczęć listowa z godłem; doskonały stan zachowania (na odwrocie niewielkie ślady wklejenia na stronę albumową); temat - LOTNICTWO; ze zbiorów i z gwarancją Stanisława Żółkiewskiego.

Fi.Cp4I
300 PLN
3402

1941 całostka z obiegu pocztowego z warszawy do Mińska mazowieckiego, długość napisu POSTKARTE 40 mm.

Fi.Cp5II
250 PLN
3403

1941 całostka (część na odpowiedź) wysłana z Krakowa 5.I.41 do Zatoru, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp6B
180 PLN
3404

1941 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze II.41, wysłana "2.Juli" z agencji pocztowej w Kamieńsku, dwuwierszowy stempelek w ramce "Kamiensk über Petrikau" z dostawianą datownikiem biurowym datą; znaczek skasowano 3.7 w Piotrkowie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp7II
Mi.P10
60 PLN
3405

1941-1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze II.41, wysłana 13.12.1941 z agencji pocztowej w Wojciechowicach, trzywierszowy stempelek w ramce "Wojciechowice über.Ostrowiec Kielecki" znaczek skasowano 14.XII w Ostrowcu;

12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 24.12.1942 już nie z agencji, a z urzędu uruchomionego w Wojciechowicach.

Fi.Cp7II, Cp9b
Mi.P10, P12/02 
80 PLN
3406

1941 kartka nadana w agencji pocztowej w Międzylesiu przez Warszawę do Czarnocina Pińczowskiego.

Fi.Cp71
50 PLN
3407

1941 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy w małym formacie, 24 gr - frankatura wielokrotna, list w specjalnej kopercie "Der Landstrassenbevollmächtigte beim Militärbefehlshaber im Generalgouvernement Krakau" przesłany 10.12 miejscowo w Krakowie, dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.

Fi.U21
60 PLN
3408

1941 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, zagraniczna karta pocztowa do Warszawy wysłana 30.IV z St-Blaise w Szwajcarii, liczne stempelki cenzur w tym niemieckiej Wehrmachtu, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


100 PLN
3409

1941 list z USA wysłany 24.IX z Chicago do Krakowa, liczne oznaczenia cenzury, m.in.stemple i zalepka niemieckiej cenzury Wehrmachtu; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.


150 PLN
3410

1941 czysty blankiet Przekazu Pocztowego, wymiary 216 x 104 mm, sygnatura DPO 216(3.41); bardzo dobry stan zachowania (minimalnie słabsze narożniki).


120 PLN
3411

1941 list pocztowy nadany z pośrednictwa pocztowego w Koźmicach Wielkich do Królewca.


90 PLN
3412

1942 (?) "AUSLIEFERUNGSSTELLE des Verordnungsblattes für das Generalgouvernement" - 6 gr frankatura mechaniczna odciśnięta na kopercie listu miejscowego (druki) przesłanego 7.7 w Krakowie; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz.

Fi.17a
600 PLN
3413

1942 "ZWEITES TATRA BERGSPORTFEST" znaczek na karcie ostemplowany 5-6.9 w Zakopanym kasownikiem okolicznościowy z okazji II zawodów sportowych.

Fi.23
30 PLN
3414

1942 "3 Rocznica utworzenia GG", znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.10 w Krakowie.

Fi.25
10 PLN
3415

1942 kartka nadana w agencji pocztowej w Wisznicach przez Białą Podlaską do Lwowa.

Fi.43
50 PLN
3416

1942 list nadany w agencji pocztowej w Łopiennikach przez Krasnystaw do Krakowa.

Fi.45
40 PLN
3417

1942 front listu nadanego w agencji pocztowej w Kąkolewnicy przez Radzyń Podlaski do Łaska.

Fi.45
20 PLN
3418

1942 widokówka wysłana 3.VIII z Krakowa do miejscowości Gozd, znaczek unieważniony wirnikiem propagandowym, kasownik odbiorczy; słabszy stan zachowania.

Fi.67; V
25 PLN
3419

1942 kasownik okolicznościowy z okazji otwarcia we Lwowie miejskiego instytutu im. Behringa do badań tyfusu plamistego, na formularzu kartkowym definitywnym o sygnaturze DPO 444 (2.41); temat - MEDYCYNA.

Fi.72; 27; Fp1c
50 PLN
3420

1942 2 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, specjalna okolicznościowa karta z ilustracją, ostemplowana 14.8 w Krakowie.

Fi.75; 22
120 PLN
3421

1942 znaczek na formularzu kartkowym definitywnym o sygnaturze DPO 444(3.41) ostemplowany okolicznościowo 14.8 w Krakowie z okazji 2 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.75; Fp1c; 22
20 PLN
3422

1942 polecony list służbowy z Krakowa 20.12.42 do Pragi.

Fi.78
30 PLN
3423

1942 V (Viktoria) i "Zwycięstwa niemieckie na wszystkich frontach", dwa różne dodatkowe stemple stosowane w celach propagandowych na korespondencji prywatnej, list wysłany z Czarnego Dunajca do Krakowa.

Fi.78
200 PLN
3424

1942 list nadany w agencji pocztowej w Łabunie przez Tomaszów Lubelski do Krakowa.

Fi.78
40 PLN
3425

1942 list nadany w agencji pocztowej w Wąwolnicy (Wonwolnica) przez Puławy do Celejowa.

Fi.78
50 PLN
3426

1942 firmowy list polecony z Krakowa.

Fi.78, 84
25 PLN
3427

1942 portret A.Hitlera, seria w czworoblokach.

Fi.83-8
120 PLN
3428

1942 portret A.Hitlera, makulaturowe parki znaczków ciętych.

Fi.86nz, 88nz, 110-2nz
150 PLN
3429

1942 kasownik okolicznościowy z Lublina z okazji 600-lecia miasta.

Fi.85
10 PLN
3430

1942 portret A.Hitlera, arkusz sprzedażny znaczka za 1 zł złożony w połowie.

Fi.86 ark.
160 PLN
3431

1942 portret A.Hitlera, arkusz sprzedażny znaczka za 1,20 zł złożony w połowie.

Fi.87 ark.
160 PLN
3432

1942 urodziny Hitlera, narożnikowa seria na japońskim papierze, ostemplowana okolicznościowo 20.IV w pierwszym dniu obiegu w Warszawie.

Fi.89-91
30 PLN
3433

1942 urodziny A.Hitlera, seria w czworoblokach.

Fi.89-91
50 PLN
3434

1942 urodziny A.Hitlera, seria w narożnikowych czworoblokach.

Fi.89-91
70 PLN