Auction 80. Polish People's Republic 1952-1989

30974

1971 rocznik znaczków czystych (Fi.148.-).

Fi.1903-94
Mi.2050-2141
120 PLN
30975

1971 Statki pod polską banderą, znaczki za 60 gr dolny rząd arkusza z pustopolami; znaczki i pustopola w bardzo dobrym stanie zachowania, marginesy lekko podgięte.

Fi.1904
Mi.2051
120 PLN
30976

1971 zamki polskie, znaczek z przesuniętą perforacją.

Fi.1918
Mi.2065
20 PLN
30977

1971 Turystyka-na szlaku Kopernika, seria znaczków w arkuszach, bardzo poszukiwany komplet, rzadko oferowany na rynku, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1940-43
Mi.2088-91
3 600 PLN
30978

1971 VI Zjazd PZPR, seria: pasek trzech znaczków z pustopolem z prawej strony, dwa sześciobloki z pustopolami u góry i u dołu, czyste.

Fi.1977-84
Mi.2124-31
60 PLN
30979

1971 VI Zjazd PZPR, kompletny arkusz znaczków z pustopolami u góry (nad wszystkimi znaczkami) i u dołu (pod dwoma znaczkami), kasowany z pełną gumą, dobry stan zachowania (arkusz zgięty poziomo i pionowo).

Fi.1979-84
Mi.2122-31
200 PLN
30980

1971 pakiet reklamowy - FABRYKA MASZYN ŻNIWNYCH W PŁOCKU.

Fi.1979-84
Mi.2124-29
40 PLN
30981

1971 Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Szczecinie, blok na kopercie okolicznościowej.

Fi.bl.41
Mi.2097-100C
10 PLN
30982

1971 50 rocznica III Powstania Śląskiego, blok ostemplowany okolicznościowo, z pełną oryginalną gumą.

Fi.bl.77(40)
Mi.Bl.45
25 PLN
30983

1971 VI Zjazd PZPR, bloczek z pełną oryginalną gumą skasowany 10.12 stemplem okolicznościowym w urzędzie pocztowym w Pałacu Kultury w czasie trwania zjazdu (6-11.XII).

Fi.bl.87(42)
Mi.Bl.50
50 PLN
30984

30 PLN
30985

1972 karnet - "25 LAT AKADEMII SZTABU GENERALNEGO".

Fi.1266
Mi.1414
40 PLN
30986

1972 list polecony nadany w ambulansie pocztowym na trasie Gdynia - Poznań nr 666.

Fi.1562, 1946
35 PLN
30987

1972 karnet - "DZIEŃ ZNACZKA 1972".

Fi.1971
Mi.2118
20 PLN
30988

1972 karnet - "XXX ROCZNICA POWSTANIA PPR".

Fi.1995
Mi.2142
20 PLN
30989

1972 rocznik kopert FDC (Fi.122,50).

Fi.1995-2084
Mi.2142-2231
85 PLN
30990

1972 rocznik znaczków czystych (Fi.106,70).

Fi.1995-2084
Mi.2142-2231
70 PLN
30991

Fi.1995-2147
Mi.2142-2295
150 PLN
30992

1972 karnet - "XXV WYŚCIG POKOJU - WYSTAWA ZNACZKÓW SPORTOWYCH".

Fi.2011
Mi.2158
40 PLN
30993

1972 odsłonięcie pomnika żołnierza polskiego i antyfaszysty niemieckiego w Berlinie, parka rozdzielona przywieszką, co rzadkie z oznaczeniem sektora ( długa pozioma kreska w lewym rogu ).

Fi.2012
Mi.2159
140 PLN
30994

Fi.2012
Mi.2159
20 PLN
30995

Fi.2012
Mi.2159
25 PLN
30996

1972 odsłonięcie pomnika żołnierza polskiego i antyfaszysty niemieckiego w Berlinie, ze znaczkami rozdzielonymi przywieszką, czyste, bardzo dobry stan zachowania (Fi.150.-).

Fi.2012Pw
Mi.2159Zf
150 PLN
30997

Fi.2024
Mi.2171
30 PLN
30998

Fi.2057
Mi.2204
50 PLN
30999

Fi.2059
Mi.2206
50 PLN
31000

1972 Mikołaj Kopernik, znaczki drukowane z rolki, paski czterech sztuk w tym po jednym z numerem na odwrocie wydrukowanymi "do góry nogami" w stosunku do rysunku znaczka, wskutek mechanicznego rozdzielania zadrukowanej taśmy papieru, ząbkowanie pionowe znaczków uległo często uszkodzeniu lub nawet całkowitemu zniszczeniu; czyste.

Fi.2083-84
Mi.2230-31
50 PLN
31001

Fi.bl. 45s
Mi.Bl. 52
30 PLN
31002

60 PLN
31003

1973 "500 ROCZNICA URODZIN MIKOŁAJA KOPERNIKA POLSKO-CZECHOSŁOWACKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA HRADCZANY WAWEL", dwie karty z okolicznościowym złoconym suchym tłoczeniem, z dodatkowymi nalepkami wystawowymi, ofrankowane znaczkami z Mikołajem Kopernikiem, ostemplowanymi 17.06 w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1779
Mi.1926
50 PLN
31004

1973 rocznik kopert FDC (bez Bl.91b(46b); Fi.108,-).

Fi.2085-2147
Mi.2232-95
95 PLN
31005

1973 rocznik znaczków czystych (Fi.100,50).

Fi.2085-2147
Mi.2232-95
70 PLN
31006

1973 zwierzyna łowna, seria.

Fi.2100-7
Mi.2247-54
10 PLN
31007

Fi.2108-09Pw
Mi.2255-56Zf
100 PLN
31008

1973 ochrona środowiska, seria.

Fi.2117-24
Mi.2265-72
10 PLN
31009

Fi.2130s
Mi.2277F
650 PLN
31010

1973 wystawa filatelistyczna POLSKA 73, nowodruk.

Fi.bl.46ND
Mi.BL.55SD
35 PLN
31011

1973 Światowa Wystawa Filatelistyczna Polska 73, nowodruk bloku.

Fi.bl.46ND
Mi.Bl.56SD
20 PLN
31012

1973 Światowa Wystawa Filatelistyczna "Polska 73", bloczek na karcie pocztowej skasowany 19.8 - w pierwszym dniu obiegu - stemplem okolicznościowym w Poznaniu; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.bl.91 (46a)
Mi.Bl.55
50 PLN
31013

Fi.bl.91(46)ND
Mi.Bl.56ND
60 PLN