The new auction will start soon

Auction 80. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
31135

1982 50-lecie zwycięstwa Challengu, blok z błędem "przerwana trasa Madryt - Pau", gwarancja.

Fi.bl.117 B (73)
Mi.Bl.87 
20 PLN
31136

1982 "50-lecie zwycięstwa polskich lotników - Challenge" blok z błędem "przerwana trasa Madryt - Pau" na kopercie FDC, gwarancja.

Fi.bl.117(73) B
Mi.Bl.87 
20 PLN
31137

1982 list z Niemiec do Polski z różowymi dla korespondencji z zagranicy stemplami cenzury stanu wojennego; OCENZUROWANO i URZĄD CENZURY 718.


15 PLN
31138

1982 list z Szwajcarii do Polski z różowymi dla korespondencji z zagranicy stemplami cenzury stanu wojennego; OCENZUROWANO i URZĄD CENZURY 668.


15 PLN
31139

1982 list z polskiej placówki wojskowej w ramach ONZ w Syrii.


35 PLN
31140

1983 rocznik kopert FDC (bez Bl.121(78); Fi.52,20).

Fi.2700-50
Mi.2848-98
35 PLN
31141

1983 rocznik znaczków czystych (Fi.50,80).

Fi.2700-50
Mi.2848-98
40 PLN
31142

1983 kompletny rocznik w parkach.

Fi.2700-50, bl.121-123
Mi.2848-98, Bl.91-93
120 PLN
31143

1983 750-lecie nadania praw miejskich Toruniowi, czworoblok z pustopolami na górnym marginesie.

Fi.2728
Mi.2876
25 PLN
31144

1983 karta Poczty Harcerskiej w Lublinie, ofrankowana i ostemplowana okolicznościowo 10.IX w Toruniu; temat - HARCERSTWO, KOPERNIK.

Fi.2728
Mi.2876 
10 PLN
SOLD
31145

1983 300-lecie odsieczy wiedeńskiej, koperty z FDC i jedna okolicznościowa z wystawy filatelistycznej.

Fi.2730-3
Mi.2878-81
70 PLN
31146

1983 40-lecie LWP, parka - znaczek makulaturowy z zaplamieniem farbą czerwoną oraz znaczek normalny. Mimo,że bład ma charakter przypadkowej usterki druku jest on znany i wystąpił prawdopodobnie w kilku arkuszach.

Fi.2737MK
Mi.2885
50 PLN
31147

1983 40. rocznica powstania Armii Ludowej, znaczek z lekkim przesunięciem koloru czarnego w bok na emblemacie.

Fi.2749
Mi.2897 
10 PLN
31148

1983 750-lecie nadania praw miejskich Toruniowi, blok z podwójnym ząbkowaniem pionowym, gwarancja Ways.

Fi.bl.122
Mi.Bl.92
90 PLN
31149

1984 rocznik kopert FDC (bez Bl.124(81); Fi.55,60).

Fi.2751-2811
Mi.2899-2959
50 PLN
31150

1984 rocznik znaczków czystych (Fi.49,60).

Fi.2751-2811
Mi.2899-2959
40 PLN
31151

1984 kompletny rocznik.

Fi.2751-2811, bl.124-5
Mi.2899-2959, Bl.94-95
50 PLN
31152

1984 Światowa Wystawa Filatelistyczna "Hiszpania 84" w Madrycie, znaczek z przesuniętym drukiem kolorów - barwy srebrnej. Błąd pokazał się kilka lat temu i szybko znalazł sie w zbiorach filatelistów.

Fi.2764
Mi.2912
150 PLN
31153

1984 wystawa filatelistyczna Hiszpania 84, znaczek z błędem "uszkodzona cyfra 8".

Fi.2764B1
Mi.2912
10 PLN
31154

1984 głowy wawelskie (II) znaczki drukowane z rolki, pasek czterech sztuk w tym jeden z numerem na odwrocie wydrukowanym "do góry nogami" w stosunku do rysunku znaczka, wskutek mechanicznego rozdzielania zadrukowanej taśmy papieru, ząbkowanie pionowe znaczków uległo często uszkodzeniu lub nawet całkowitemu zniszczeniu; czyste.

Fi.2777
Mi.2925
50 PLN
31155

1984 40. rocznica Powstania Warszawskiego, parka znaczków z przesuniętą perforacją. Interesujące do zbiorów Powstania Warszawskiego, gdzie w wydaniach powojennych brakuje ciekawych walorów.

Fi.2782
Mi.2930 
300 PLN
31156

1984 Chronione zwierzęta futerkowe, 4 zł arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.1,6,11,16,21,26,31,36,41,46 "pionowe kreski od zadu do ogona"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2798
Mi.2946
100 PLN
31157

1984 poczta samochodowa szlakiem poczty polowej LWP, komplet 7 kart ze znaczkami dodatkowej opłaty, przewiezionych na trasie poszczególnych etapów.

Fi.Cp872-78
30 PLN
31158

1984 koperta podziemnej poczty Solidarności.


35 PLN
31159

1984 koperta podziemnej poczty Solidarności.


35 PLN
31160

1984 blok podziemnej poczty Solidarności.


30 PLN
31161

1984 znaczek podziemnej poczty Solidarności.


15 PLN
31162

1984 znaczki podziemnej poczty Solidarności.


30 PLN
31163

1984 (?) wydawnictwo podziemnej poczty Solidarności.


35 PLN
31164

1984 blok podziemnej poczty Solidarności w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.


30 PLN
31165

1985 kompletny podstawowy rocznik, dodatkowo znaczek 2819 z błędem "skrócony lewy górny szeryf litery K w POLSKA".

Fi.2812-2863, bl.82-3, 2819B1
Mi.2960-3011, Bl.96-7
70 PLN
31166

1985-1987 TOM XVI JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 372 złote; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2812-2985
Mi.2960-3133
290 PLN
31167

1985 rocznik kopert FDC (bez Bl.125II(82II), Bl.126II(83II); Fi.58,90).

Fi.2812-bl.83I
Mi.2960-Bl.97I
30 PLN
31168

1985 rocznik znaczków czystych (Fi.63,90).

Fi.2812-bl.126II (83II)
Mi.2960-Bl.97II
50 PLN
31169

1985 40. rocznica Marynarki Wojennej, arkusz sprzedażny złożony w połowie.

Fi.2837 ark.
Mi.2985
70 PLN
31170

1985 40-lecie fabryki PAFAWAG, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.2845-8 ark.
Mi.2993-96
90 PLN
31171

1985 40-lecie fabryki PAFAWAG, arkusz sprzedażny zagięty w połowie.

Fi.2848
Mi.2996 
25 PLN
31172

1985 karnet wystawy filatelistycznej z okazji 40 rocznicy powrotu ziem zachodnich do Polski.


10 PLN
SOLD
31173

1985 znaczek podziemnej poczty Solidarności.


10 PLN
SOLD
31174

1985 blok podziemnej poczty Solidarności numerowany na odwrocie.


25 PLN