The new auction will start soon

Auction 80. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
31175

1985 SOLIDARNOŚĆ - "Sierpień '80-'85" Poczta wydawców, czworoblok znaczków ząbkowanych z górnym perforowanym marginesem (pustopole), bardzo dobry stan zachowania.


40 PLN
31176

1986 rocznik kopert FDC (bez Bl.127-8(84-5), Bl.86, Bl.130(87); Fi.58.-).

Fi.2865-2927
Mi.3013-75
30 PLN
31177

1986 rocznik znaczków czystych (Fi.74,20).

Fi.2865-2927
Mi.3013-75
60 PLN
31178

1986 Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Meksyku, znaczek z powtarzalnym błędem "żółte kółeczko na spodenkach nad lewą nogą polskiego piłkarza" na kopercie FDC; gwarancja.

Fi.2880 B
Mi.3028 
40 PLN
SOLD
31179

1986 Polska żegluga bałtycka - promy, seria z pustopolami u dołu, czyste.

Fi.2881-84
Mi.3029-32
50 PLN
31180

1986 Polska żegluga bałtycka, blok z błędem "zdwojony wyraz ROGALIN".

Fi.bl.19B1
Mi.Bl.99 
20 PLN
31181

1986 Poczta Harcerska zorganizowana z okazji 70 lat Otwocka, specjalna karta ostemplowana 11.XII datownikiem pamiątkowym; temat - HARCERSTWO.


10 PLN
31182

1987 rocznik kopert FDC (bez Bl.131(88); Fi.64).

Fi.2928-85
Mi.3076-3133
55 PLN
31183

1987 rocznik znaczków czystych, dodatkowo znaczek 2983 z przywieszką (Fi.233,60).

Fi.2928-85
Mi.3076-3133
180 PLN
31184

1987 10-lecie Polskiej Stacji Arktycznej im.H.Arctowskiego, 10 zł arkusz sprzedażny, z powtarzalnym błędem na: poz.9 "plamka na zakończeniu dolnego skrzydła"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczek z błędem gwarancja.

Fi.2930
Mi.3078
40 PLN
31185

1987 10-lecie Polskiej Stacji Arktycznej im.H.Arctowskiego, 10 zł - pingwin, arkusz sprzedażny, z błędem na: poz.9 "duży iluminator w kadłubie jachtu"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczek z błędem gwarancja.

Fi.2931 B
Mi.3079
40 PLN
31186

1987 150 rocznica urodzin Artura Grottgera, znaczki z pustopolem u dołu i góry, czyste.

Fi.2940
Mi.3088
40 PLN
31187

1987 II Kongres PRON, pasek znaczków z przesuniętą perforacją poziomą.

Fi.2943
Mi.3091
60 PLN
31188

1987 III wizyta Papieża Jana Pawła II w Polsce, komplet kombinacji parek i trójek, czyste.

Fi.2951-2
Mi.3099-100
25 PLN
31189

1987 wizyta Jana Pawła II w Polsce, arkusz sprzedażny.

Fi.2951-2
Mi.3099-100 
20 PLN
31190

1987 III wizyta Papieża Jana Pawła II w Polsce, 2 arkusze: odmiana z numerem i bez numeru (z błędem uszkodzona litera K w POLSKA).

Fi.2951-2 B1, Ark.2951-2 II i III
Mi.3099-100
50 PLN
31191

1987 sportowe sukcesy Polaków, parka z silnie z przesuniętą perforacją poziomą.

Fi.2971MK
Mi.3119
160 PLN
31192

1987 sportowe sukcesy Polaków, parka z bocznym marginesem z przesuniętą perforacją poziomą, na tym znaczku na razie nie katalogowane (katalogowany jest tylko podobny błąd na 2973 w cenie 150 PLN za pojedynczy znaczek). Znaczki były drukowane w Lipsku w czasach NRD co pokazuje, że utyskiwania na złą kontrolę jakości i wynikającą z niej dużą ilość makulatury filatelistycznej w Polsce mogą być przesadzone.

Fi.2972MK
Mi.3120
250 PLN
31193

1987 Poczet królów i książąt polskich (II) - Bolesław Chrobry znaczki z przywieszkami i pustopolami z lewej i prawej strony.

Fi.2983
Mi.3131
30 PLN
31194

1987 Bolesław Chrobry, znaczek z mocno przesuniętym drukiem barwy stalowo-niebieskiej (obramowania rysunku). Unikalny narożny egzemplarz - możliwe że istniał wyłącznie jeden arkusz drukarski (3x35szt.), sprzedany w abonamencie w Poznaniu.

Fi.2983
Mi.3131 
300 PLN
31195

1987 blok 30 lat badania kosmosu, na ilustrowanej kopercie ostemplowany kasownikiem okolicznościowym "KRAJOWA WYSTAWA FILATELISTYCZNA NOWOŚCI POCZT ŚWIATA KIELCE 1988.05.06".

Fi.bl.91
Mi.Bl.105
30 PLN
SOLD
31196

1987 spotkanie Jana Pawła II z gen. Jaruzelskim na zamku królewskim w Warszawie, blok stemplowany rzadkim stemplem okolicznościowym.

Fi.bl.131 (bl.88)
Mi.Bl.102
120 PLN
31197

1987 spotkanie papieża Jana Pawła II z gen. Wojciechem Jaruzelskim, blok.

Fi.bl.131 (bl.88)
Mi.Bl.102
120 PLN
31198

1987 spotkanie Jana Pawła II z gen. Jaruzelskim na zamku w Warszawie, blok czysty (Fi.180.-).

Fi.bl.132 (88)
Mi.Bl.102 
120 PLN
31199

1987 Spotkanie papieża Jana Pawła II z Jaruzelskim, blok na kopercie listu poleconego skasowany okolicznościowo 08.06 w Warszawie (Fi.400.-).

Fi.bl.132 (88)
Mi.Bl.102
320 PLN
31200

1987 blok "Papież - Jaruzelski" na kopercie ze stemplem pierwszego dnia obiegu bloku z 5.6.87, katalog Fischera nawet nie odnotowuje prawdziwej FDC z całą pewnością jednej z najrzadszych i najtrudniejszych do zdobycia kopert z pierwszego dnia obiegu z okresu PRL, większość kopert uchodzących za FDC to po prostu koperty z kasownikiem okolicznościowym ze spotkania Papieża z gen. Jaruzelskim na Zamku; oryginalnych kopert ostemplowanych 5 czerwca 1987 istnieje prawdopodobnie tylko kilka sztuk!

Fi.bl.132 (88)
Mi.Bl.102 
800 PLN
31201

1988 "70 LAT POLSKIEJ MARYNARKI WOJENNEJ", ilustrowana, dekoracyjna karta, ofrankowana i ostemplowana okolicznościowo 28.XI w Gdyni; na stemplu sylwetka torpedowca ORP "Mazur".

Fi.2837, 2839
Mi.2985, 2987 
15 PLN
31202

1988 rocznik kopert FDC (bez Bl.136(93); Fi.53.-).

Fi.2986-3041
Mi.3134-89
40 PLN
31203

1988 rocznik znaczków czystych (Fi.123,40).

Fi.2986-3041
Mi.3134-89
100 PLN
31204

1988-1989 TOM XVII JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 217 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2986-3104
Mi.3134-3252
170 PLN
31205

1988-89 kompletne roczniki, dodatkowo znaczek 3013 z usterką "uszkodzony górny szeryf litery K w POLSKA", znaczek 3048 z rolki z numerem na odwrocie, znaczek 3086 ze znacznym przesunięciem nadruku, blok 139 z błędem "żółta plama między nogami kosmonauty".

Fi.2986-3104, bl.136-139, bl.139B1
275 PLN
31206

1988 Światowy Dzień Poczty, arkusz sprzedażny.

Fi.3016 ark.
Mi.3163
90 PLN
31207

1988 Światowy Dzień Poczty, arkusz sprzedażny z Błędem B3, uszkodzone "C".

Fi.3016B3
Mi.3163
120 PLN
31208

1988 70 rocznica odzyskania niepodległości, znaczek na ilustrowanej kopercie ostemplowany kasownikiem okolicznościowym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA ODRODZENIE KIELCE 1988.11.11".

Fi.3016a
Mi.3163
20 PLN
31209

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, arkusz sprzedażny.

Fi.3023
Mi.3171
25 PLN
31210

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, arkusz sprzedażny.

Fi.3024
Mi.3172
25 PLN
31211

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, arkusz sprzedażny znaczka za 20 zł.

Fi.3024
Mi.3173
25 PLN
31212

1988 70 rocznica odzyskania niepodległości Polski, pasek z bloku z marginesami, czyste (Fi.70.-).

Fi.A3026-28
Mi.3174-6
55 PLN
31213

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, blok.

Fi.bl.137
Mi.Bl.107
70 PLN
31214

1988 70 rocznica odzyskania niepodległości, blok czysty.

Fi.bl.137 (93)
Mi.Bl.107 
70 PLN