The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 79. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
19527

1944 5 rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.10 w pierwszym dniu obiegu, bardzo wysoka wycena katalogowa!

Fi.125; 38
150 PLN
19528

1944 5 rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł, arkusik - sektor 1, ogólnie dobry stan zachowania (w trzech miejscach niewielkie przywarcia na gumie).

Fi.125a
500 PLN
19529

1944 5. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, czworoblok z ciętego arkusika.

Fi.125b
250 PLN
19530

1944 5 rocznica utworzenia GG, parka czystych znaczków ciętych za 10+10 zł.

Fi.125b nz
150 PLN
19531

1944 5 rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł nieząbkowany, arkusik - sektor 3, bardzo dobry stan zachowania (w papierze naturalne wtrącenie, prawy górny narożnik minimalnie słabszy).

Fi.125b nz
600 PLN
19532

1944 5. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, arkusz nieząbkowany w bardzo dobrym stanie.

Fi.125bnz ark.
700 PLN
19533

1944 kartka z Nowego Targu do Krakowa.

Fi.Cp5I
40 PLN
19534

1944 kartka nadana w agencji pocztowej w Jabłoni przez Lublin do Krakowa.

Fi.Cp9
40 PLN
19535

1944 kartka nadana w agencji pocztowej w Łomazach przez Białą Podlaską do Lublina.

Fi.Cp9
50 PLN
19536

1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr fioletowa, karta o sygnaturze I.44 z usterką występującą w części nakładu "kropka pod K i strzaskana lewa nóżka litery R w POSTKARTE", czysta.

Fi.Cp9c
Mi.P12/03
200 PLN
19537

1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowa karta o sygnaturze I.44, czysta (Mi.30 euro), na odwrocie minimalne ślady podlepek.

Fi.Cp9c
Mi.P12/03 
60 PLN
19538

1944 portret Hitlera, karta ostemplowana grzecznościowo 15.8 kasownikiem WARSCHAU C1 z wyróżnikiem "ay", bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp10
Mi.P13
30 PLN
19539

1944 portret Hitlera, karta czysta, dobry stan zachowania.

Fi.Cp10
Mi.P13
10 PLN
19540

1944 portret Hitlera, trzy odmiany karty, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp10
Mi.P13
40 PLN
19541

1944 portret Hitlera, trzy odmiany karty z obiegu; bardzo dobry stan zachowania (Mi.108 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13
150 PLN
19542

1944 portret Hitlera, karta pocztowa wysłana 28.11 z Częstochowy do Poznania, dobry stan zachowania (Fi.60,- Mi.40 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13 
40 PLN
19543

1944 portret Hitlera, karta pocztowa wysłana 30.12 ze Skierniewic do obozu - Gemeinschaftslager Wessenberg; doskonały stan zachowania (Mi.40 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13 
70 PLN
19544

1944 portret Hitlera, karta pocztowa wysłana 10.11 z miejscowości Mościce do Krakowa, dobry stan zachowania, nieznaczne punktowe przebarwienia (Fi.60,- Mi.40 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13 
30 PLN
19545

1944 kartka z Krakowa do Skierniewic.

Fi.Cp10
35 PLN
19546

1944 widoki, znaczki nie wprowadzone do obiegu wydrukowane w drukarni państwowej w Wiedniu, wszystkie znaczki z pustopolem, znaczki za 6 i 24 gr. z poz. 60 w arkuszu z numerem kolumny na pustopolu, znaczki w doskonałym stanie, gwarancja Jungjohann, fotoatest M.Schweizer.

Fi.I-III
14 000 PLN
19547

1944 Widoki - tzw."Górali", nie wprowadzona do obiegu z powodu niepowodzenia akcji germanizacyjnej polskiej ludności góralskiej "Göralenvolk"; seria czysta z międzypolami dzielącymi 40 znaczkową cześć arkusza od 100 znaczkowej, do sprzedaży arkusze trafiały rozcięte przez środek międzypola, atestowane znaczki pochodzą z 12 pozycji górnego dwudziestobloku lewej strony arkusza, są w dobrym stanie, mają też całą prawdziwą gumę bez podlepek czy ich śladów, z fotoatestu Schmutza.

Fi.I-III Pp
15 000 PLN
19548

1944 znaczki III Rzeszy użyte w Generalnym Gubernatorstwie, list wysłany z Wiednia do Nowej Słupi, przez przeoczenie znaczki nie zostały skasowane w miejscu nadania, ostemplowano je 30.6 w urzędzie nadrzędnym w Kielcach; niecodzienny walor.


Mi.785, 827 
200 PLN
19549

1944 telegram nadany 8.IV z Warszawy do Lublina, koperta dobierana; walor nieczęsto oferowany na rynku.


120 PLN
19550

1945 kartka z Warszawy do Łodzi, kartka zagięta w połowie.

Fi.Cp2II
60 PLN