The auction will start on 19.04.2024

Auction 79. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
19487

1943 widoki zabytkowych budowli, znaczki cięte.

Fi.113-5nz
250 PLN
SOLD
19488

1943 widoki zabytkowych budowli, znaczki cięte.

Fi.113-5nz
120 PLN
19489

1943 widoki zabytkowych budowli, znaczki cięte.

Fi.113-5nz
180 PLN
19490

1943 widoki zabytkowych budowli (IV), czysta seria z gapami.

Fi.113-16 Pw1
40 PLN
19491

1943 widoki zabytkowych budowli (IV), seria z gapami skasowana na wycinkach 21.VII.44 w Radzyniu Podlaskim.

Fi.113-16 Pw1
40 PLN
19492

1943 znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.X w Krakowie z okazji 4-lecia utworzenia Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.116; 34
20 PLN
19493

1943 kartka nadana w agencji pocztowej w Kobyłce przez Warszawę do Lwowa.

Fi.Cp9
40 PLN
19494

1943 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana z agencji pocztowej w Krzeszowie, czerwony trzywierszowy w ramce stempelek "Krzeszow über Nisko (Dist.Krakau)" odciśnięto prawidłowo obok znaku opłaty, który skasowano 26.6 w urzędzie pocztowym w Nisku; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02 
50 PLN
19495

1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, znaczek za 6 gr. z przesuniętą cyfrą wartości, gwarancja.

Fi.U25
150 PLN
19496

1943 miejscowa kartka urzędowa z Tarnowa, gwarancja Walocha.

Fi.U25
30 PLN
19497

1943 godło III Rzeszy na tle Wawelu, seria czysta znaczków urzędowych.

Fi.U25-36
30 PLN
SOLD
19498

1943 znaczek makulaturowy z drukiem na pomarszczonym papierze, gwarancja.

Fi.U27MK
90 PLN
19499

1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, 12 gr - frankatura wielokrotna, list urzędowy w specjalnej kopercie "Technisches Hauptamt LEMBERG" wysłany 11.3.44 ze Lwowa do Krakowa; doskonały stan zachowania.

Fi.U28
150 PLN
19500

1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, znaczek za 16 gr z błędem na poz.94 "daszek litery T w DEUTSCHES uszkodzony z prawej strony", czyste; gwarancja.

Fi.U29 s6
50 PLN
19501

1943 (?) "Nächtraglich entwertet" rzadki stempel pocztowy na miejscowym liście urzędowym przesłanym w Warszawie, w urzędzie nadawczym znaczek nie został skasowany, a w urzędzie odbiorczym - aby uniemożliwić jego powtórne użycie - unieważniono go stempelkiem "Nächtraglich entwertet"; ładna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.U31
250 PLN
19502

1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, 24 gr - frankatura pojedyncza, list urzędowy w specjalnej kopercie "DEVISENSTELLE KRAKAU GENEHMIGUNGS-ABTEILUNG KRAKAU 20" o sygnaturze 1668/40014/XI.43/25000 przesłany miejscowo 20.4.44 w Krakowie; nadany w urzędzie Kraków 20; doskonały stan zachowania.

Fi.U31
120 PLN
19503

1943 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list polecony wysłany 26.8 z Berlina do Starachowic, kasownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.856, 857, 858
30 PLN
19504

1943 kompletny arkusz złożony w połowie 100 sztuk talonów materiałowych (Prämienmarke) o wartości 1 punkt.


200 PLN
19505

1943 LWÓW - kamuflażowe ostemplowanie prowizoryczne, beznapisowy kasownik przerobiony z polskiego przedwojennego datownika stosowany we Lwowie dla przesyłek niemieckiej poczty polowej, widokówka wysłana 12.XI ze Lwowa do miejscowości Babice, listowa pieczęć formacyjna z gapą "Krankensammelstelle Lemberg"; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


200 PLN
19506

1943 SS FELDPOST (poczta polowa SS) - miejscowy list wysłany 06.10 z urzędu Kraków 20 jako przesyłka poczty polowej SS, pieczęć listowa "SS-FELDPOST GENERALGOUVERNEMENT DER SS UND POLIZEIFUHRER IM DISTRIKT KRAKAU" (Szef SS i Policji Dystryktu Kraków); bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania.


600 PLN
19507

1943 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list lotniczy wysłany 21.9 z Lizbony do Warszawy, liczne stempelki cenzur portugalskich i niemieckich, ślady przeprowadzania cenzury chemicznej w poszukiwaniu ukrytych informacji; walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w dobrym stanie zachowania (karta pionowo zgięta).


150 PLN
19508

1943 kompletny arkusz złożony w połowie 100 sztuk talonów materiałowych (Prämienmarke) o wartości 1 punkt.


200 PLN
19509

1943 sądowy dowód doręczenia, wysłany z agencji Tuczna do Białej Podlaskiej, stempelki: czerwony trzywierszowy w ramce stempelek "Tuczna über Biała-Podlaska", obok datownik BIALA PODLASKA (DISTR. LUBLIN); dobry stan zachowania.


40 PLN
19510

1944 list z poczty Wojciechów koło Radomska do Wiednia ofrankowane jako Poste Restante.

Fi.75
30 PLN
19511

1944 kartka z zakopanego do Buska Zdroju, rzadki kasownik propagandowy Zakopanego na niefilatelistycznej korespondencji, widokówka Tatry, gwarancja Berbeka, Fi XV - 450 zł.

Fi.75 ; XV
380 PLN
19512

1944 AMBULANS relacji Rzeszów - Jasło, znaczek na wycinku skasowany 02.3.44 datownikiem ambulansu BAHNPOST REICHSHOF (DISTR.KRAKAU)-JASLO ZUG 235, dobry stan zachowania (punktowe przebarwienia na znaczkach).

Fi.78
80 PLN
19513

1944 "10.JAHRE HILFSWERK MUTTER UND KIND" - kasownik propagandowy przygotowany z okazji 10 rocznicy organizacji nazistowskiej zajmującej się opieką nad dziećmi (niemieckimi), organizacją przedszkoli, opiniowaniem zabawek, etc.; znaczek na widokówce (400 rocznica śmierci Kopernika) ostemplowany okolicznościowo 28.II w Krakowie.

Fi.112; 36
50 PLN
19514

1944 55 urodziny Hitlera, seria na kopercie skasowana 15.7 w Warszawie.

Fi.117-19
20 PLN
19515

1944 55 urodziny A.Hitlera, seria znaczków w arkusikach ozdobnych, czyste bez podlepek; na odwrocie arkusza 24 gr na 3 znaczkach lewej kolumny pionowy paseczek zgrubienia gumy, bardzo dobry stan zachowania (Fi.140.-).

Fi.117-19
180 PLN
19516

1944 urodziny Hitlera, narożnikowa czysta seria z oznaczeniem ENTWW.: + podpis projektanta (Fi.+50% dopłaty), bardzo dobry stan zachowania.

Fi.117-19 Pw3
20 PLN
19517

1944 55 urodziny A.Hitlera, seria znaczków skasowana okolicznościowo 20.IV w Krakowie na widokówce wydanej z okazji 400 rocznicy śmierci Mikołaja Kopernika.

Fi.117-119, 37
40 PLN
SOLD
19518

1944 55 urodziny Hitlera, seria na kopercie skasowana 20.IV stemplem okolicznościowy "GEBURSTAG DES FÜHRERS" w Krakowie.

Fi.117-119; 37
40 PLN
19519

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, arkusz sprzedażny znaczka za 12 + 18 gr. złożony w połowie.

Fi.120 ark.
100 PLN
19520

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, czysta seria narożnikowa z gapami.

Fi.120-24 Pw1
50 PLN
19521

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, narożnikowa czysta seria w czworoblokach z oznaczeniem ENTWW.: + podpis projektanta (Fi.+50% dopłaty), znaczek za 30+30 gr z błędem na poz.40 "biały klin powyżej H w REICH, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.120-24 Pw2, 122 B2
100 PLN
19522

1944 Wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, znaczek za 30 gr. z błędem na poz.4 lub 9 "uszkodzona ramka nad cyfrą 3", gwarancja Krawczyk.

Fi.122 B1
Mi.122I
50 PLN
19523

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, arkusz sprzedażny znaczka za 1 + 1 zł złożony w połowie.

Fi.124 ark.
180 PLN
19524

1944 5 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 26.10 pierwszego dnia obiegu w Krakowie.

Fi.125
100 PLN
19525

1944 kartka z pierwszego dnia obiegu znaczka z okazji 5-lecia GG.

Fi.125
60 PLN
19526

1944 5. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, arkusz w bardzo dobrym stanie.

Fi.65 ark.
500 PLN