The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 79. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
19327

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 50 gr - frankatura wielokrotna, paczkowy adres pomocniczy wysłany 18.8.1943 z Wierzbnika do Ojcowa.

Fi.48
150 PLN
19328

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 50gr + 60gr - frankatura dwukolorowa, list polecony wysłany 31.3 z Krakowa do Pfäffikon - obozu polskich żołnierzy internowanych w Szwajcarii, zalepka cenzury niemieckiej, liczne stempelki cenzury, w tym cenzora szwajcarskiego 380, kompletna (zazwyczaj zdarta) kartka kierunkowa !!! stempelek "Zuzustellen Feldpostdirektion"; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.

Fi.48, 49
300 PLN
19329

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria na kopercie ostemplowana okolicznościowo 20.IV w Krakowie.

Fi.52-55
50 PLN
19330

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria ostemplowana kasownikami obiegowymi.

Fi.52-55
60 PLN
SOLD
19331

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria ostemplowana kasownikiem okolicznościowym.

Fi.52-55
40 PLN
SOLD
19332

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria czysta (Fi.70.-).

Fi.52-55
60 PLN
SOLD
19333

1940 1 rocznica utworzenia GG, seria ostemplowana kasownikami obiegowymi.

Fi.56-58
40 PLN
19334

1940 1 rocznica utworzenia GG, seria ostemplowana kasownikiem okolicznościowym.

Fi.56-58
30 PLN
19335

1940 1 rocznica utworzenia GG, seria czysta (Fi.45.-).

Fi.56-58
40 PLN
19336

1940 1 rocznica utworzenia GG, seria na kopercie skasowana okolicznościowo 20.IV.1941 w Krakowie.

Fi.56-58; 6a
50 PLN
19337

1940 1 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria czterech specjalnych pamiątkowych kart, ostemplowanych okolicznościowo 26.X w głównych miastach dystryktów: Krakowie, Warszawie, Lublinie, Radomiu.

Fi.58, 6a-d
80 PLN
19338

1940 1 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, pamiątkowa karta ostemplowana okolicznościowo 26.X w Warszawie.

Fi.58; 6b
20 PLN
19339

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria ostemplowana kasownikami obiegowymi.

Fi.59-62
60 PLN
19340

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria czysta.

Fi.59-62
50 PLN
19341

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria na kopercie skasowana 06.12. w Krakowie stemplem okolicznościowym "KRAKAUER MUSTERMESSE 1940" (Krakowskie Targi Wzorów).

Fi.59-62; 7
50 PLN
19342

1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, pionowo zgięta (Fi.50.-).

Fi.Ck1
30 PLN
19343

1940 list z Rawy Mazowieckiej 17.12.40 do Zadzimia.

Fi.Ck1
35 PLN
19344

1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, czysta z oryginalnym papierem listowym wewnątrz (Fi.80.-); bardzo dobry stan zachowania (na brzegach minimalnie ściemniała od światła).

Fi.Ck1
60 PLN
19345

1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem z nadrukiem, wysłana 2.11 z Terespola nad Bugiem do Lublina, zwraca uwagę datownik TERESPOL (BUG); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ck1
80 PLN
19346

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o ciemnozielonoszarym znaku opłaty z nadrukiem, sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe J - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!", przesłana 30.IX ambulansem relacji KRAKAU-DEUTSCH PRZEMYSL (Kraków-Przemyśl) z Rzeszowa do Warszawy; całostka bardzo rzadka (Mi.450 euro, Fi.1500.-) - przesłana ambulansem - unikalna; doskonały stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp3II1
2 500 PLN
19347

1940 polska całostka z nadrukiem GG z obiegu pocztowego z Nowego Sącza, rzadka o długości napisu KARTKA POCZTOWA 55,5 mm, bardzo ładny stan zachowania.

Fi.Cp3I
450 PLN
19348

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o szarozielonym znaku opłaty z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!", czysta; z prawej strony niewielkie przebarwienie.

Fi.Cp3II
30 PLN
19349

1940 kartka z Czeladzi do Zadzimia.

Fi.Cp3II
30 PLN
19350

1940 kartka z Nowego Targu do Krakowa, kartka zagięta w połowie.

Fi.Cp3II
90 PLN
19351

1940 kartka z warszawy do Czeladzi, stempel agencji pocztowej w Tomaszowie.

Fi.Cp3II
50 PLN
19352

1940 kartka nadana w agencji pocztowej w Stąporkowie przez Końskie do Iwanisk.

Fi.Cp3II
50 PLN
19353

1940 "wyszczerbiony lewy dolny narożnik ramki hasła propagandowego" i "lewa cyfra 2 nominału wyszczerbiona z prawej strony" uszkodzenie nadruku na polskiej karcie pocztowej, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe P - "TELEGRAMY NA OZDOBNYM BLANKIECIE SĄ MILE WIDZIANE", całostka wysłana 12.12 z Zakopanego do Warszawy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Żółkiewski.

Fi.Cp4I
Mi.P4 
300 PLN
19354

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe S - "POCZTA WPROWADZIŁA PACZKI BEZ ADRESÓW POMOCNICZYCH", czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp4I
100 PLN
19355

1940 kartka z Mińska do Niemiec, gwarancja Walocha.

Fi.Cp4I
60 PLN
19356

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", wysłana 5.11 z Krakowa do Warszawy.

Fi.Cp5I
Mi.P6II 
80 PLN
19357

1940 kartka z Piotrkowa 29.10.40 do Krakowa.

Fi.Cp5I
60 PLN
SOLD
19358

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!", czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp5I
80 PLN
19359

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem, hasło propagandowe T - "POCZTA TO TANI, SZYBKI I PEWNY INKASENT", czysta; niewielkie przebarwienia po obu stronach karty (Fi.130.-).

Fi.Cp6A
Mi.P7F
100 PLN
19360

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze IX.40 wysłana 31.XII z Warszawy do Lublina; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp7I
30 PLN
19361

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze II.41, czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp7II
Mi.P10
30 PLN
19362

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karty zielone o sygnaturze II.41, na trzech różnych rodzajach kartonów, z obiegu; bardzo dobry stan zachowania (Mi.30 euro).

Fi.Cp7II
Mi.P10
50 PLN
19363

1940 "wyszczerbiona górna pozioma kreska litery E w POSTKARTE" widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze II.41, wysłana 4.8.1941 z Lublina do Otwocka.

Fi.Cp7II
Mi.P10 
100 PLN
19364

1940 seria znaczków doręczeniowy w parkach, skasowana grzecznościowo owalnym fioletowym stempelkiem "Poststützpunkt Pośrednictwo pocztowe ZAHAJKI", znaczki z pełną oryginalną gumą.

Fi.D1-4
Mi.Z1-4
60 PLN
19365

1940 seria znaczków doręczeniowy na karcie, skasowana 26.10.41 w Lublinie.

Fi.D1-4
30 PLN
19366

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm; tekst Va "1) Alle im Generalgouvernement erschinenen ...", ale skreślono "erschinenen" i dopisano "gültigen", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp2I
120 PLN
SOLD