The auction will start on 19.04.2024

Auction 79. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
19447

1942 600-lecie Lublina, seria znaczków na wycinkach ostemplowana kasownikiem okolicznościowym "ZWEI JAHRE NSDAP IM GENERALGOUVERNEMENT 14-16.8 1942" w Krakowie.

Fi.92-95; 22
30 PLN
19448

1942 3. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria w arkuszach sprzedażnych w bardzo dobrym stanie.

Fi.96-100 ark.
600 PLN
19449

1942 FDC - "3 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa", seria znaczków na kopercie skasowana okolicznościowo 2O.11 w Krakowie w pierwszym dniu obiegu; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.96-100; 26
40 PLN
SOLD
19450

1942 koperta "Wawel" z sygnaturą III.42., wysłana 7.IV.1943 z Buska na ręce Gertrudy Potockiej w Czortkowie; typowy stan zachowania dla kopert z obiegu.

Fi.Ck2
Mi.U2/02b 
60 PLN
19451

1942 list nadany w agencji pocztowej w Cegłowie przez Mińsk do Łodzi.

Fi.Ck2
50 PLN
19452

1942 kartka nadana w agencji pocztowej w Jabłoni przez Lublin do Krakowa.

Fi.Cp8
50 PLN
19453

1942 kartka nadana w agencji pocztowej w Kobyłce przez Warszawę do Brzeska.

Fi.Cp9
50 PLN
19454

1942 kartka nadana w agencji pocztowej w Międzylesiu przez Warszawę do Czarnocina Pińczowskiego.

Fi.Cp9
50 PLN
19455

1942 kartka nadana w agencji pocztowej w Rudzie Skaryszewskiej przez Kielce do Lublina.

Fi.Cp9
50 PLN
19456

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr komplet kart fioletowych o sygnaturach: I.41, III.42, I.44, czyste (Mi.42 euro).

Fi.Cp9a-c
Mi.P12/01-03 
100 PLN
19457

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 31.5 z Miechowa do Buska Zdroju.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02 
10 PLN
19458

1942 formularz korespondencyjny działu wydawania przesyłek zagranicznych przy upt.Warszawa 1 - nadruk wykonany na karcie ze znakiem opłaty Gdynia-Dworzec Morski za 10 gr, tu typu I (linie na haśle propagandowym i na znaku opłaty zrównane u góry); formularze te służyły jako wezwanie i zarazem przepustka do odbioru paczki zagranicznej, przy wejściu do działu były przedzierane przez wartownika pocztowego, a wchodzący otrzymywał tylko połowę formularza ze swoimi danymi, którą to połówkę oddawał przy wyjściu; niezwykle rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Fcp2I
4 000 PLN
19459

1942 "EIN POSTSCHEKKONTO SPART ..." kasownik propagandowy odmiana z wyróżnikiem (DISTR RADOM) wyraźna i czysta odbitka tego rzadkiego stempla na kopercie listu wysłanego przez Zarząd Gminy wsi Wancerzów do Kielc, najbliżej miejsca nadania znajdowała się agencja pocztowa w miejscowości Mstów, gdzie przesyłkę ostemplowano i przesłano do Częstochowy, skąd 21.V wyekspediowano ją do Kielc; koperta użyta dwukrotnie, "wewnątrz" świetnie zachowana ofrankowana przesyłka urzędowa z Radomia w ozdobnej kopercie firmowej "GENERALGOUVERNEMENT DER DISTRIKTSCHEF IN RADOM ABTEILUNG ERNÄHRUNG UND LANDWIRTSCHAFT LANDAMT"; ciekawy walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.VIIc
1 200 PLN
19460

1942 miejscowy list polecony przesłany 14.4 miejscowo w Krakowie jako przesyłka niemieckiej poczty polowej, datownik urzędu nadawczego KRAKAU 1 z wyróżnikiem "mm"; koperta oznaczona dodatkowo stempelkami "Feldpost" i "Einschreiben"; pieczęć nadawcy z godłem "Kommando des Rüstungs... Krakau" (Dowództwo uzbrojenia"); kasownik odbiorczy KRAKAU 1 z wyróżnikiem "c" na odwrocie; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


200 PLN
19461

1942 sądowy dowód doręczenia, wysłany z agencji Łysobyki, przez Dęblin Irena 28.IX do Białej Podlaskiej.


40 PLN
19462

1943 "Führer befiehl - wir folgen Den!" kasownik propagandowy z okazji 10 rocznicy dojścia Hitlera do władzy; znaczek ostemplowany okolicznościowo 30.I w Krakowie na odwrocie formularza Wysyłkowego Biura Filatelistycznego w Krakowie, sporządzonego z całostki polskiej z królem Kazimierzem Jagiellończykiem; dobry stan zachowania.

Fi.29; Fcp4
50 PLN
19463

1943 kasownik okolicznościowy (widok kolejki linowej) "DRITTES TATRA BERGSPORTFEST" z okazji zawodów sportowych rozegranych w Zakopanem; znaczki na karcie ostemplowane okolicznościowo 4-5.IX.

Fi.41, 66; 33
40 PLN
19464

1943 kartka z Warszawy do Łodzi.

Fi.75
20 PLN
19465

1943 "unbekannt/ Aufruf Erfolglos" rzadki stempel urzędu pocztowego we Lwowie informujący o niemożliwości doręczenia przesyłki odciśnięty na formularzu kartkowym o sygnaturze DPO 444 (3.41), nadawcą którego jest Gertruda Potocka, wysłany 14.5 z Czortkowa do Lwowa, przesyłka niedoręczona, opatrzona stosowną adnotacją, zwrócona do nadawcy stempelek "Zurück": bardzo ciekawa całość w dobrym stanie zachowania (niewielkie zaplamienia).

Fi.75, Fp1c
400 PLN
19466

1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, znaczek na karcie skasowany okolicznościowo 24.V.

Fi.76; 31
20 PLN
19467

1943 firmowy list polecony z Krakowa do Wiednia.

Fi.78, 84
40 PLN
19468

1943 600-lecie Lublina, seria znaczków na karcie ostemplowana okolicznościowo 26.X w Krakowie kasownikiem z okazji IV rocznicy utworzenia GG.

Fi.92-95; 34
30 PLN
19469

1943 urodziny Hitlera, narożnikowa czysta seria w parkach poziomych z oznaczeniem ENTWW.: + podpis projektanta (Fi.+50% dopłaty), bardzo dobry stan zachowania.

Fi.101-03 Pw3
40 PLN
19470

1943 urodziny Hitlera, seria znaczków na karcie ostemplowana 20.IV w Krakowie; dobry stan zachowania (punktowe przebarwienia).

Fi.101-03; 30
20 PLN
19471

1943 Mikołaj Kopernik - 400 rocznica śmierci, narożnikowy znaczek kasowany okolicznościowo.

Fi.104
20 PLN
SOLD
19472

1943 Mikołaj Kopernik - 400 rocznica śmierci, karta maksimum; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.104; 31
150 PLN
19473

1943 Mikołaj Kopernik - 400 rocznica śmierci, znaczek skasowany okolicznościowo na specjalnej karcie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.104; 31
100 PLN
19474

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik - sektor II/3 w ładnym stanie.

Fi.104I
150 PLN
19475

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik - sektor I/2 z pustopolami na górnym marginesie, poza kilkoma lekkimi zgięciami widocznymi na skanie w ładnym stanie.

Fi.104I
250 PLN
19476

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik z błędem "złamana oś - sektor I/4", pęknięta perforacja po prawej stronie, po za tym w ładnym stanie - wystawiony w cenie znaczka ze "złamaną osią".

Fi.104II
100 PLN
19477

1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, arkusz z błędem "złamana oś" i pustopolami na górnym marginesie.

Fi.104II ark.
250 PLN
19478

1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, arkusz.

Fi.104I ark.
120 PLN
19479

1943 3 rocznica NSDAP, seria czysta z gapami.

Fi.105-09 Pw1
60 PLN
19480

1943 3. rocznica NSDAP w generalnym Gubernatorstwie, seria w arkusza sprzedażnych w bardzo dobrym stanie.

Fi.105-9 ark.
700 PLN
19481

1943 3 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, specjalna ilustrowana karta, ostemplowana okolicznościowo 13.VIII w Krakowie.

Fi.106; 32
20 PLN
19482

1943 portret A.Hitlera, seria w arkuszach sprzedażnych w bardzo dobrym stanie, arkusz znaczka za 60 gr. z niewielkim ubytkiem na marginesie po zszywaczu.

Fi.110-2 ark.
400 PLN
19483

1943 portret Hitlera na jednolitym tle, czysta seria z gapami.

Fi.110-12 Pw1
40 PLN
19484

1943 portret Hitlera na jednolitym tle, seria z gapami kasowana okolicznościowo.

Fi.110-12 Pw1; 36
30 PLN
19485

1943 portret Hitlera, marginesowy znaczek za 60 gr. z oznaczeniem drukarni, walca i sektora.

Fi.111 Pw2
15 PLN
19486

1943 widoki zabytkowych budowli, makulaturowe znaczki cięte w marginesowych parkach.

Fi.113-5nz
250 PLN