Auction 79. General Government

19367

Fi.Fcp3
60 PLN
19368

Fi.Fcp3
80 PLN
19369

Fi.Fcp4
500 PLN
19370

Fi.Fcp4
60 PLN
19371

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XVIa "Ichre, am 18 Mai ...", skreślono "18 Mai" i ręcznie dopisano "22/VI", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp4
140 PLN
19372

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na części na odpowiedź karty podwójnej z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XIX, długość napisu POSTKARTE 37,5 mm!!! najrzadziej występująca odmiana, bardzo wysoka wycena katalogowa; wysłana 20.3.44 z urzędu Kraków 3 do Berlina-Charlottenburga; dodatkowo fioletowe stemple urzędowe: dwuwierszowy "Postamt Krakau 3", okrągły z godłem "Postamt Krakau 3" i okrągły "7a"; egzemplarz w doskonałym stanie zachowania; gwarancja i opis typu Schmutz.

Fi.Fcp5BII
3 600 PLN
19373

Fi.U2, U13
100 PLN
19374

Fi.U16-24
35 PLN
19375

Fi.U16-24
40 PLN
19376

Fi.U17, 22 nz
900 PLN
19377

Fi.U19
80 PLN
19378

1940 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, karta pocztowa wysłana 24.VIII z St-Blaise w Szwajcarii do Warszawy, znak opłaty unieważniony kasownikiem ambulansowym 526; stempelki cenzur w tym niemieckiej Wehrmachtu, walor w dobrym stanie zachowania.

120 PLN
19379

100 PLN
19380

100 PLN
19381

1940 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list wysłany 20.V z Chicago do Krakowa, zalepka, stempelki i adnotacje cenzury niemieckiej; minimalnie słabszy stan zachowania.

80 PLN
19382

10 PLN
19383

1940 prowizoryczny formularz datowany 13.X, wysłany 21.10 z miejscowości Staroniwa do oflagu VIIA, zwraca uwagę prowizoryczny jednowierszowy datownik biurowy - użyty jako stempel nadawczy; stempelek cenzora nr.3; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

150 PLN
19384

1940 Oflag IXB, formularz potwierdzenia otrzymania paczki datowany 17.IV, wysłany z obozu 20.4.39 (błędnie ustawiona data roczna datownika) do Będzina, niemy kasownik nadawczy, stempelek cenzora obozowego nr.5; zwraca uwagę stempel w ramce "Leitpunkt: Kattowitz 2"; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

200 PLN
19385

1940 znaczki opłaty radiowej (Rundfunk), narożnikowa parka pionowa z marginesem i liczbami rozrachunkowymi; część z nominałem przyklejano na odcinku potwierdzenia wniesienia opłaty radiowej dla opłacającego, a część z literą "A" na blankiecie, który zostawał w archiwum; czyste w doskonałym stanie zachowania.

80 PLN
19386

Fi.12; 51
40 PLN
19387

Fi.14-18
50 PLN
19388

1941 "UBERNAHME DES DISTRIKTS GALIZIEN I DAS GENERALGOUVERNEMENT" powstanie Dystryktu Galicji, znaczki na kopercie ostemplowane okolicznościowo 1.VIII we Lwowie.

Fi.17-20; 10
30 PLN
19389

1941 list nadany w agencji pocztowej w Piekoszewa do Kielc.

Fi.41
50 PLN
19390

1941 kartka nadana w agencji pocztowej w Szańcu przez Busko Zdrój do Jurkowa.

Fi.41
50 PLN
19391

Fi.43
100 PLN
19392

1941 formularz poszukiwawczy Polskiego Czerwonego Krzyża wysłany 14.VIII z miejscowości Kańczuga do PCK w Krakowie, stempelek wpływu "16 SRP.1941"; dodatkowo propagandowy stempel zwycięstwa - V (Viktoria), wprowadzony do użycia w Generalnym Gubernatorstwie po ataku na Związek Sowiecki; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania; niewielkie ślady archiwizacji; gwarancja Schmutz.

Fi.43
500 PLN
19393

Fi.43
550 PLN
19394

1941 kartka nadana w agencji pocztowej w Wojciechowa przez Radomsk do Warszawy.

Fi.43
50 PLN
19395

1941 list nadany w agencji pocztowej w Wojsławicach do Lublina.

Fi.45
40 PLN
19396

1941 lista nadany w agencji pocztowej w Rokicinach przez Koluszki do Krakowa.

Fi.45
50 PLN
19397

1941 list nadany w agencji pocztowej w Ratoszynie do Lublina.

Fi.45
50 PLN
19398

1941 list nadany w agencji pocztowej w Konstantynowie nad Bugiem przez Białą Podlaską do Krakowa.

Fi.45
50 PLN
19399

1941 list nadany w agencji pocztowej w Gnojnie do Kielc.

Fi.45
50 PLN
19400

1941 list nadany w agencji pocztowej w Pierzchnicy do Kielc.

Fi.45
50 PLN
19401

1941 kartka z Stanisławowa do Włoch, stemple cenzury niemieckiej, gwarancja Walocha.

Fi.45, Cp71
50 PLN
19402

Fi.45; 13
30 PLN
19403

1941 widoki zabytkowych budowli (II) - Barbakan w Krakowie, unikalna - co zaznaczono w ateście, próba znaczka za 2 zł. w kolorze czarnosepia na białym grubszym papierze, lekko pionowo zgięta, fotoatest Krischke BPP.

Fi.63 P5
Mi.63 P6
2 800 PLN
19404

Fi.65; 9a
30 PLN
19405

Fi.67; 12
40 PLN
19406

1941 portret A.Hitlera, arkusz sprzedażny znaczka za 2 gr. złożony w połowie.

Fi.71 ark.
80 PLN