3253 |
1944 portret Hitlera, karta pocztowa, wysłana z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Distr.Krakau)", znaczek unieważniono 14.7 w urzędzie pocztowym w Nisku; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 60 PLN | |
3254 |
1944 portret Hitlera - karta pocztowa, wysłana 12.12 z Pruszkowa do Włocławka (Fi.60.-). | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 40 PLN | |
3255 |
1944 portret Hitlera, karta pocztowa, uszkodzenie znaku opłaty "ciemna plamka za głową"; gwarancja. | Fi.Cp10 B Mi.P13 |
| 200 PLN | |
3256 |
1944 portret Hitlera, karta pocztowa, wysłana z agencji pocztowej Golcza, trzywierszowy stempelek w ramce "Golcza über Miechow (Distr.Krakau)", znaczek unieważniono 28.11 w urzędzie pocztowym w Miechowie; dobry stan zachowania. | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 60 PLN | |
3257 |
1944 portret Hitlera, karta pocztowa, wysłana 29.12 Częstochowy do Poznania (Fi.60.-). | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 40 PLN | |
3258 |
1944 całostka z sygnaturą II.44. | Fi.Cp10 |
| 10 PLN | |
3259 |
1944 kartka z Milanówka do Krakowa. | Fi.Cp10 |
| 60 PLN | |
3260 |
| 7 000 PLN | |
3261 |
1944 list urzędowy z Radomia, znaczek unieważniony wirnikiem propagandowym typu IX z niekatalogowanym dotąd wyróznikiem ac, unikalne, gwarancja. | Fi.U21 |
| 1 500 PLN | |
3262 |
1944 karta (część na odpowiedź), nadana w agencji pocztowej Kamień, wysłana 15.1 z miejscowości Nisko do szpitala w Stalagu IIA, trzywierszowy stempelek w ramce "Kamien über Nisko (Distr.Krakau)", stempelek cenzora obozowego nr.9, ciekawa treść! przesyłka opisana w FILATELIŚCIE 3/96 w artykule prof. Stanisława Barańskiego i Józefa Falkowskiego. | |
| 100 PLN | |
3263 |
1944 Oflag IID - zaadaptowana część z opłaconą odpowiedzią listownika, wysłana do obozu 14.4 z Ursusa, zwraca uwagę datownik nadawczy URSUS ÜBER PRUSZKOW (DISTR.WARSCHAU) z wyróżnikiem "b", w lewym dolnym rogu wpisane pierwsze litery nazwiska jeńca - "Wę" od nazwiska "Węcławski", umożliwiało to segregację przesyłek dla celów cenzury i służyło temu, aby ten sam cenzor obozowy sprawdzał korespondencję tych samych jeńców, co ułatwiało ścisłą kontrolę m.in. nastrojów jenieckich; ciekawy w kształcie stempelek cenzora nr.16, nietypowa całość w dobrym stanie zachowania. | |
| 120 PLN | |
3264 |
1944 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list polecony ze Szwajcarii wysłany 8.III z Winterthur do Jarosławia, liczne oznaczenia cenzury, m.in. zalepka niemieckiej cenzury Wehrmachtu, kasownik odbiorczy z 15.3 na odwrocie; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania. | |
| 100 PLN | |
3265 |
1945 list urzędowy oznaczony "Dienstpost" przesłany miejscowo 6.1 w Krakowie, doskonałej jakości odbitka wirnika propagandowego, dwuwierszowa nagłówkowa i okrągła z godłem pieczęć nadawcy "GENERALGOUVERNEMENT SOZIALVERSICHERUNGSKASSE IN KRAKAU", dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania nadany kilka dni przed wyzwoleniem Krakowa (18.I). | Fi.Va |
| 100 PLN | |
3850 |
1940 Oflag IIB - formularz wysłany 12.III z Warszawy do obozu, dekoracyjny stempelek cenzury; doskonały stan zachowania. | |
| 100 PLN | |