The auction will start on 19.04.2024

Auction 77. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
3253

1944 portret Hitlera, karta pocztowa, wysłana z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Distr.Krakau)", znaczek unieważniono 14.7 w urzędzie pocztowym w Nisku; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp10
Mi.P13 
60 PLN
3254

1944 portret Hitlera - karta pocztowa, wysłana 12.12 z Pruszkowa do Włocławka (Fi.60.-).

Fi.Cp10
Mi.P13 
40 PLN
3255

1944 portret Hitlera, karta pocztowa, uszkodzenie znaku opłaty "ciemna plamka za głową"; gwarancja.

Fi.Cp10 B
Mi.P13 
200 PLN
3256

1944 portret Hitlera, karta pocztowa, wysłana z agencji pocztowej Golcza, trzywierszowy stempelek w ramce "Golcza über Miechow (Distr.Krakau)", znaczek unieważniono 28.11 w urzędzie pocztowym w Miechowie; dobry stan zachowania.

Fi.Cp10
Mi.P13 
60 PLN
3257

1944 portret Hitlera, karta pocztowa, wysłana 29.12 Częstochowy do Poznania (Fi.60.-).

Fi.Cp10
Mi.P13 
40 PLN
3258

1944 całostka z sygnaturą II.44.

Fi.Cp10
10 PLN
3259

1944 kartka z Milanówka do Krakowa.

Fi.Cp10
60 PLN
3260

1944 widoki - szyby naftowe, unikalna czwórka prób w kolorze zielonym znaczka nie wprowadzonego do obiegu, czworoblok ma ślady zagięcia ząbkowania w poziomie, kolorowy fotoatest niemieckiego eksperta Hansa Hermana Paetova i gwarancja Schmutz.

Fi.I P1
Mi.I PIV 
7 000 PLN
3261

1944 list urzędowy z Radomia, znaczek unieważniony wirnikiem propagandowym typu IX z niekatalogowanym dotąd wyróznikiem ac, unikalne, gwarancja.

Fi.U21
1 500 PLN
3262

1944 karta (część na odpowiedź), nadana w agencji pocztowej Kamień, wysłana 15.1 z miejscowości Nisko do szpitala w Stalagu IIA, trzywierszowy stempelek w ramce "Kamien über Nisko (Distr.Krakau)", stempelek cenzora obozowego nr.9, ciekawa treść! przesyłka opisana w FILATELIŚCIE 3/96 w artykule prof. Stanisława Barańskiego i Józefa Falkowskiego.


100 PLN
3263

1944 Oflag IID - zaadaptowana część z opłaconą odpowiedzią listownika, wysłana do obozu 14.4 z Ursusa, zwraca uwagę datownik nadawczy URSUS ÜBER PRUSZKOW (DISTR.WARSCHAU) z wyróżnikiem "b", w lewym dolnym rogu wpisane pierwsze litery nazwiska jeńca - "Wę" od nazwiska "Węcławski", umożliwiało to segregację przesyłek dla celów cenzury i służyło temu, aby ten sam cenzor obozowy sprawdzał korespondencję tych samych jeńców, co ułatwiało ścisłą kontrolę m.in. nastrojów jenieckich; ciekawy w kształcie stempelek cenzora nr.16, nietypowa całość w dobrym stanie zachowania.


120 PLN
3264

1944 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list polecony ze Szwajcarii wysłany 8.III z Winterthur do Jarosławia, liczne oznaczenia cenzury, m.in. zalepka niemieckiej cenzury Wehrmachtu, kasownik odbiorczy z 15.3 na odwrocie; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.


100 PLN
3265

1945 list urzędowy oznaczony "Dienstpost" przesłany miejscowo 6.1 w Krakowie, doskonałej jakości odbitka wirnika propagandowego, dwuwierszowa nagłówkowa i okrągła z godłem pieczęć nadawcy "GENERALGOUVERNEMENT SOZIALVERSICHERUNGSKASSE IN KRAKAU", dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania nadany kilka dni przed wyzwoleniem Krakowa (18.I).

Fi.Va
100 PLN
3850

1940 Oflag IIB - formularz wysłany 12.III z Warszawy do obozu, dekoracyjny stempelek cenzury; doskonały stan zachowania.


100 PLN