The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 77. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
3213

1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, arkusz sektor II/3.

Fi.104I ark.
90 PLN
SOLD
3214

1943 3 rocznica NSDAP, seria czysta z gapami.

Fi.105-09 Pw1
50 PLN
3215

1943 3 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, specjalna ilustrowana karta, ostemplowana okolicznościowo 13.VIII w Krakowie.

Fi.106; 32
20 PLN
3216

1943 portret Hitlera na jednolitym tle, czysta seria z gapami.

Fi.110-12 Pw1
40 PLN
SOLD
3217

1943 widoki zabytkowych budowli, makulaturowe znaczki cięte w marginesowych parkach.

Fi.113-5nz
250 PLN
3218

1943 widoki zabytkowych budowli, znaczki cięte.

Fi.113-5nz
250 PLN
3219

1943 widoki zabytkowych budowli, znaczki cięte.

Fi.113-5nz
120 PLN
3220

1943 widoki zabytkowych budowli, znaczki cięte.

Fi.113-5nz
180 PLN
3221

1943 widoki zabytkowych budowli (IV), czysta seria z gapami.

Fi.113-16 Pw1
40 PLN
SOLD
3222

1943 widoki zabytkowych budowli (IV) - 10 zł, znaczek skasowany na kopercie grzecznościowo poleconego miejscowego listu, przesłanego 26.X w Krakowie, kasownik odbiorczy na odwrocie.

Fi.116; 34
30 PLN
3223

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, kasowany okolicznościowo arkusik ozdobny znaczków za 1+1 zł. z oznaczeniem sektora "I/1", rzadszy od czystego, ale ze względu na popękaną przy krawędziach perforację w niskiej cenie wywoławczej, poza tym w ładnym stanie.

Fi.Ark.104I
80 PLN
SOLD
3224

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik z błędem "złamana oś" - sektor I/4 i pustopolami na górnym marginesie, piękny stan.

Fi.104II
400 PLN
3225

1943 kartka z Będkowa do Skierniewic.

Fi.Cp9b
10 PLN
3226

1943 przesyłka zagraniczna do Szwajcarii, dofrankowana karta pocztowa o sygnaturze III.42, wysłana 26.3 jako polecona z Krakowa do Zurychu, przeadresowana; kasowniki odbiorcze; kompletna (zazwyczaj zdarta) tzw. kartka kierunkowa "Feldpost Bern"; na odwrocie ślady cenzury chemicznej (poszukującej sekretnych informacji), stempelki cenzur szwajcarskich i niemieckich Wehrmachtu, nietypowy czterocyfrowy stempelek cenzora szwajcarskiego 5508! dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania (uzupełnione otwory po dziurkaczu).

Fi.Cp9b, 85
Mi.P12/02
400 PLN
3227

1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, 8 gr + 16 gr - frankatura dwukolorowa, miejscowy list urzędowy przesłany w Warszawie (Mi.65 euro).

Fi.U26, U29
100 PLN
3228

1943 znaczek makulaturowy z drukiem na pomarszczonym papierze, gwarancja.

Fi.U27MK
90 PLN
3229

1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, list urzędowy wraz z dołączonym kompletnym dowodem doręczenia ofrankowany znaczkami różnych wydań, wysłany 19.7 z sądu w Tarnowie; adresat odmówił przyjęcia, przesyłkę zwrócono do nadawcy (Mi.60 euro).

Fi.U36, U17
100 PLN
3230

1943 zwolniony od opłaty pocztowej polecony list urzędowy przesłany 27.10 miejscowo w Krakowie, datownik nadawczy urzędu Kraków 1 z wyróżnikiem "g"; stempelek nadawcy z godłem "Kommando des Kulturgutbereichs Krakau"; kasownik odbiorczy na odwrocie; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


120 PLN
3231

1943 "Zurück! Der Inhalt der Sendung wurde entnommen. Die Nachgebühren hat der Absender zu fragen, da der Vermerk "Frei durch Ablösung" im Postdienst des Generalgouvernements nicht zulässig ist. .....Zloty Nachgebühr aus der Postkasse Krakau 20 zurückerhalten." "Zwrot! Zawartość przesyłki podjęto. Uprasza się nadawcę o zwrot wyłożonej kwoty dopłaty. Oznaczenie "Frei durch Ablösung" w obrocie pocztowym Generalnego Gubernatorstwa nie jest dozwolone. Wyłożoną kwotę 0,24 zł dopłaty należy zwrócić do Kasy Pocztowej urzędu Kraków 20.".
Niezwykle rzadki stempel urzędu generalnego gubernatora na odwrocie listu urzędowego wysłanego 15.12 z Gdańska do Krakowa, zawartość przesyłki po dotarciu do Krakowa wyjęto, jednocześnie na kopercie dwoma różnymi stempelkami "Nachgebühr" oznaczono dopłatę w pojedynczej wysokości 24 gr, pustą kopertę po opatrzeniu jej stempelkiem "Zurück" 21/12 odesłano do nadawcy celem pobrania dopłaty; dodatkowe rekwizyty pocztowe z okresu GG należą do wyjątkowo rzadko spotykanych walorów; doskonały stan zachowania.


2 400 PLN
3232

1943 kserokopia niemieckiego wykazu placówek pocztowych w Generalnym Gubernatorstwie, 64 strony.


28 PLN
SOLD
3233

1944 "K.B. KOMMERZIAL-BANK A.-G. KRAKAU" - 24 gr frankatura mechaniczna, idealnie odciśnięta na kopercie listu miejscowego przesłanego 17.3 w Krakowie; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w bardzo dobry stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz.

Fi.2
600 PLN
3234

1944 "10.JAHRE HILFSWERK MUTTER UND KIND" - kasownik propagandowy przygotowany z okazji 10 rocznicy organizacji nazistowskiej zajmującej się opieką nad dziećmi (niemieckimi), organizacją przedszkoli, opiniowaniem zabawek, etc.; znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 28.II w Krakowie.

Fi.76; 36
30 PLN
3235

1944 kartka z Piotrkowa do Krakowa do Rady Głównej Opiekuńczej (stempel odbiorczy Rady), organizacji polską działająca w czasie II wojny światowej, świadczącą pomoc Polakom, współpracującą z czerwonym Krzyżem w Szwajcarii, fotoatest Drzewiecki.

Fi.78
280 PLN
3236

1944 5 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, znaczek na widokówce (400 rocznica śmierci Kopernika) ostemplowany okolicznościowo 26.10.1944 w Krakowie.

Fi.80; 38
30 PLN
3237

1944 55. urodziny A.Hitlera, seria w paskach z dolnym marginesem arkusza.

Fi.117-9
25 PLN
SOLD
3238

1944 55. urodziny A.Hitlera, seria w paskach z górnym marginesem arkusza.

Fi.117-9
20 PLN
SOLD
3239

1944 55 urodziny Hitlera, seria na kopercie skasowana 15.7 w Warszawie.

Fi.117-19
20 PLN
3240

1944 55 urodziny A.Hitlera, seria znaczków w arkusikach ozdobnych, czyste bez podlepek; na odwrocie arkusza 24 gr na 3 znaczkach lewej kolumny pionowy paseczek zgrubienia gumy, bardzo dobry stan zachowania (Fi.140.-).

Fi.117-19
160 PLN
SOLD
3241

1944 55 urodziny Hitlera, seria na karcie skasowana 20.IV stemplem okolicznościowy "GEBURSTAG DES FÜHRERS" w Krakowie.

Fi.117-119; 37
40 PLN
3242

1944wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, czysta seria narożnikowa z gapami.

Fi.120-24 Pw1
55 PLN
SOLD
3243

1944 kartka z pierwszego dnia obiegu znaczka z okazji 5-lecia GG.

Fi.125
80 PLN
3244

1944 5 rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.10 w pierwszym dniu obiegu, bardzo wysoka wycena katalogowa!

Fi.125; 38
150 PLN
3245

1944 5. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, czworoblok z ciętego arkusika.

Fi.125b
250 PLN
3246

1944 5 rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł, arkusik - sektor 1, ogólnie dobry stan zachowania (w trzech miejscach niewielkie przywarcia na gumie).

Fi.125a
500 PLN
3247

1944 5 rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł nieząbkowany, arkusik - sektor 3, bardzo dobry stan zachowania (w papierze naturalne wtrącenie, prawy górny narożnik minimalnie słabszy).

Fi.125b nz
600 PLN
3248

1944 przesyłka zagraniczna, dofrankowana ekspresowa karta pocztowa za 30 gr o sygnaturze II.41, wysłana 10.5 z Warszawy do Lizbony z potwierdzeniem i podziękowaniem za otrzymaną paczkę, w rzeczywistości poprzez PCK - który pośredniczył w wysyłce paczek do kraju - przeznaczone dla żołnierza w Anglii; stempelki cenzur niemieckich i portugalskich, kasownik odbiorczy 5.6; na froncie i odwrocie ślady cenzury chemicznej przeprowadzanej w celu poszukiwania ukrytego tekstu; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp8II, 86
300 PLN
3249

1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr fioletowa, karta o sygnaturze I.44 z usterką występującą w części nakładu "kropka pod K i strzaskana lewa nóżka litery R w POSTKARTE", czysta.

Fi.Cp9c
Mi.P12/03
200 PLN
3250

1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowa karta o sygnaturze I.44, czysta (Mi.30 euro), na odwrocie minimalne ślady podlepek.

Fi.Cp9c
Mi.P12/03 
60 PLN
3251

1944 portret Hitlera, karta czysta, dobry stan zachowania.

Fi.Cp10
Mi.P13
10 PLN
3252

1944 portret Hitlera, trzy odmiany karty z obiegu; bardzo dobry stan zachowania (Mi.108 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13
140 PLN