The auction will start on 19.04.2024

Auction 77. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
3133

1941 widoki zabytkowych budowli (II), znaczek za 10 zł, arkusik - sektor 2, minimalnie słabszy stan zachowania (lewy górny narożnik delikatnie nadgięty z minimalną punktową prześwitką na krawędzi, delikatna naturalna fałdka w papierze na wysokości drugiego od góry lewego znaczka).

Fi.65
160 PLN
SOLD
3134

1941 urodziny Hitlera, specjalna pamiątkowa karta ostemplowana okolicznościowo 20.IV w Krakowie.

Fi.65; 9a
30 PLN
3135

1941 widoki zabytkowych miast (II), seria czysta z gapami, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.66-70 Pw1
80 PLN
SOLD
3136

1941 1 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, efektowna, wykonana techniką litograficzną, karta propagandowa, ostemplowana 15.8 w Krakowie.

Fi.67; 12
40 PLN
3137

1941 widoki zabytkowych budowli (III), 48 gr - frankatura pojedyncza, list wysłany 7.3.1944 ze Lwowa do Kurowic, przekierowany do Winnika, a stamtąd do Krakowa, na odwrocie kasowniki obu urzędów "KUROWICE über LEMBERG 2" i "WINNIKI ÜBER LEMBERG 2"; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.69
120 PLN
3138

1941 widoki zabytkowych budowli (III) - 1 zł na kopercie miejscowego listu poleconego, wysłanego 10.4.1943 we Lwowie.

Fi.70
40 PLN
3139

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, piętnaście najpopularniejszych znaczków nieząbkowanych w parkach poziomych, czyste w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.71-5, 77-81, 86, 88, 110-12nz
600 PLN
3140

1941 parki znaczków ciętych, niekompletna seria bez znaczka 16 i 48 gr.

Fi.71-75nz, 77-81nz
250 PLN
3141

1941 portret Hitlera na jednolitym tle - obie serie + wartości złotowe z tłem kreskowanym, wszystkie z "gapami" na górnym marginesie, ostemplowane 28.II propagandowym kasownikiem okolicznościowym "10.JAHRE HILFSWERK MUTTER UND KIND" przygotowany z okazji 10 rocznicy organizacji nazistowskiej zajmującej się opieką nad dziećmi (niemieckimi), organizacją przedszkoli, opiniowaniem zabawek, etc.

Fi.71-82, 86-88, 110-12; 36
50 PLN
3142

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, seria kasowana 26.X kasownikiem okolicznościowym z okazji 2 rocznicy powstania GG, na białym kartonie.

Fi.71-82; 14
30 PLN
3143

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 12 gr - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 26.XII.1944 z Suchedniowa do Luckenwalden, przesłana ambulansem nr.1458 relacji "?-KIELCE", owalny kasownik z wyróżnikiem "b".

Fi.75
20 PLN
3144

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 20 gr - frankatura pojedyncza, karta pocztowa (opłata niezgodna z taryfą) wysłana 16.XII.1944 z Koluszek do Częstochowy.

Fi.77
40 PLN
3145

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 24 gr - frankatura pojedyncza, miejscowy list przesłany 4.10.1944 w Krakowie, dodatkowy stempelek "Durch Deutsche Dienspost Osten" rzadko spotykany na tak późnych przesyłkach.

Fi.78
40 PLN
3146

1941 koperta "Wawel" z sygnaturą VI.41 (Fi.65.-), wewnątrz oryginalny papier listowy; minimalnie słabszy stan zachowania (niewielkie przebarwienie w prawym dolnym rogu).

Fi.Ck2x
Mi.U2/01a
50 PLN
3147

1941 koperta "Wawel" z sygnaturą VI.41 skasowana grzecznościowo 26.6.1942 w Krakowie (z obiegu Fi.80.-); minimalnie słabszy stan zachowania.

Fi.Ck2Iy
Mi.U2/01a
30 PLN
3148

1941 "4 Schülerkompanie Große Kampffliegerschule 3" (4 kompania szkolna szkoły pilotów wojskowych nr.3), szkoła ta stacjonowała na Okęciu w okresie 1.I.1940-VI.1941; karta pocztowa wydania przedrukowego, wysłana 5.VI z Warszawy, znak opłaty unieważniony zaadaptowanym beznapisowym kasownikiem przerobionym z polskiego datownika, stosowanym w Warszawie dla przesyłek niemieckiej poczty polowej, formacyjna pieczęć listowa z godłem; doskonały stan zachowania (na odwrocie niewielkie ślady wklejenia na stronę albumową); temat - LOTNICTWO; ze zbiorów i z gwarancją Stanisława Żółkiewskiego.

Fi.Cp4I
300 PLN
3149

1941 kartka nadana w agencji pocztowej w Uhrusku do Katowic.

Fi.Cp6B
280 PLN
3150

1941 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze II.41, wysłana "2.Juli" z agencji pocztowej w Kamieńsku, dwuwierszowy stempelek w ramce "Kamiensk über Petrikau" z dostawianą datownikiem biurowym datą; znaczek skasowano 3.7 w Piotrkowie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp7II
Mi.P10
60 PLN
3151

1941-1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze II.41, wysłana 13.12.1941 z agencji pocztowej w Wojciechowicach, trzywierszowy stempelek w ramce "Wojciechowice über.Ostrowiec Kielecki" znaczek skasowano 14.XII w Ostrowcu;

12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 24.12.1942 już nie z agencji, a z urzędu uruchomionego w Wojciechowicach.

Fi.Cp7II, Cp9b
Mi.P10, P12/02 
80 PLN
3152

1941 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy w małym formacie, 24 gr - frankatura wielokrotna, list w specjalnej kopercie "Der Landstrassenbevollmächtigte beim Militärbefehlshaber im Generalgouvernement Krakau" przesłany 10.12 miejscowo w Krakowie, dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.

Fi.U21
60 PLN
3153

1941 kartka polecona z Radymna 17.X.41, dziury.

Fi.49, Cp7
15 PLN
3154

1941 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, zagraniczna karta pocztowa do Warszawy wysłana 30.IV z St-Blaise w Szwajcarii, liczne stempelki cenzur w tym niemieckiej Wehrmachtu, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


100 PLN
3155

1941 list z USA wysłany 24.IX z Chicago do Krakowa, liczne oznaczenia cenzury, m.in.stemple i zalepka niemieckiej cenzury Wehrmachtu; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.


200 PLN
3156

1941 czysty blankiet Przekazu Pocztowego, wymiary 216 x 104 mm, sygnatura DPO 216(3.41); bardzo dobry stan zachowania (minimalnie słabsze narożniki).


160 PLN
3157

1941 miejscowa kartka z Warszawy 4.1.41 na formularzu Polskiego Czerwonego Krzyża w Warszawie, stempelek DORĘCZENIE BEZPŁATNE, przycięte narożniki.


40 PLN
3158

1942 (?) "AUSLIEFERUNGSSTELLE des Verordnungsblattes für das Generalgouvernement" - 6 gr frankatura mechaniczna odciśnięta na kopercie listu miejscowego (druki) przesłanego 7.7 w Krakowie; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz.

Fi.17a
600 PLN
3159

1942 1 rocznica powstania Dystryktu Galicji, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 1.8 we Lwowie.

Fi.21, 68
30 PLN
3160

1942 "ZWEITES TATRA BERGSPORTFEST" znaczek na karcie ostemplowany 5-6.9 w Zakopanym kasownikiem okolicznościowy z okazji II zawodów sportowych.

Fi.23
30 PLN
3161

1942 "3 Rocznica utworzenia GG", znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.10 w Krakowie.

Fi.25
10 PLN
3162

1942 widokówka wysłana 3.VIII z Krakowa do miejscowości Gozd, znaczek unieważniony wirnikiem propagandowym, kasownik odbiorczy; słabszy stan zachowania.

Fi.67; V
25 PLN
3163

1942 kasownik okolicznościowy z okazji otwarcia we Lwowie miejskiego instytutu im. Behringa do badań tyfusu plamistego, na formularzu kartkowym definitywnym o sygnaturze DPO 444 (2.41); temat - MEDYCYNA.

Fi.72; 27; Fp1c
50 PLN
3164

1942 2 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, specjalna okolicznościowa karta z ilustracją, ostemplowana 14.8 w Krakowie.

Fi.75; 22
120 PLN
3165

1942 V (Viktoria) i "Zwycięstwa niemieckie na wszystkich frontach", dwa różne dodatkowe stemple stosowane w celach propagandowych na korespondencji prywatnej, list wysłany z Czarnego Dunajca do Krakowa.

Fi.78
200 PLN
3166

1942 53. urodziny Hitlera, seria kasowana kasownikiem okolicznościowym pierwszego dnia obiegu.

Fi.89-91
20 PLN
3167

1942 53. urodziny A.Hitlera, serie w górnych paskach z arkusza.

Fi.89-91
90 PLN
SOLD
3168

1942 urodziny Hitlera, seria czysta z gapami.

Fi.89-91 Pw1
50 PLN
3169

1942 urodziny Hitlera, seria narożnikowa z oznaczeniem ENTW.: + podpis projektanta na dolnym marginesie, skasowana okolicznościowo w dniu wejścia do obiegu.

Fi.89-91 Pw3
30 PLN
3170

1942 urodziny Hitlera, seria na karcie z doklejonymi wokoło marginesami ostemplowana 20.IV w pierwszym dniu obiegu w Krakowie; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.89-91; 20
100 PLN
SOLD
3171

1942 urodziny Hitlera, seria na kopercie ostemplowana 20.IV w pierwszym dniu obiegu w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.89-91; 20
30 PLN
3172

1942 600-lecie Lublina, seria znaczków na wycinkach ostemplowana kasownikiem okolicznościowym "ZWEI JAHRE NSDAP IM GENERALGOUVERNEMENT 14-16.8 1942" w Krakowie.

Fi.92-95; 22
30 PLN