3093 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze IX.41 dofrankowana (opłata niezgodna z taryfą), wysłana z agencji pocztowej w Jaraczowie, dwuwierszowy stempelek w ramce "Jaraczów über Tomaszów Lub." - zwraca uwagę niedozwolone użycie w nazwie miejscowości polskich znaków diakrytycznych (tu "ó"); znaki opłaty skasowano 8.9 w Piotrkowie; dobry stan zachowania. | Fi.Cp7I |
| 50 PLN | |
3094 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze II.41, czysta; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp7II Mi.P10 |
| 30 PLN | |
3095 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karty zielone o sygnaturze II.41, na trzech różnych rodzajach kartonów, z obiegu; bardzo dobry stan zachowania (Mi.30 euro). | Fi.Cp7II Mi.P10 |
| 50 PLN | |
3096 |
1940 widoki zabytkowych budowli, całostka typ I. | Fi.Cp8I |
| 20 PLN | |
3097 |
1940 kartka nadana z Łopuszna koło Kielc do Katowic. | Fi.Cp78II |
| 140 PLN | |
3098 |
1940 seria znaczków doręczeniowy w parkach, skasowana grzecznościowo owalnym fioletowym stempelkiem "Poststützpunkt Pośrednictwo pocztowe ZAHAJKI", znaczki z pełną oryginalną gumą. | Fi.D1-4 Mi.Z1-4 |
| 60 PLN | |
3099 |
| 150 PLN | |
3100 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm; tekst XI "Mehr als 5 gestempelte Sätze können wegen Papier-", karta czysta; dobry stan zachowania (pionowe zgięcie). | Fi.Fcp2I |
| 100 PLN | |
3101 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 37,5 mm !!! niezwykle rzadko występująca odmiana, bardzo wysoka wycena katalogowa; tekst XXII "Infolge..." w podpisie "Im Auftrag Klimek", karta czysta; egzemplarz w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Fcp2II |
| 1 500 PLN | |
3102 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z prezydentem Mościckim, tekst IV "Alle ..." 12 wierszy tekstu (bez numeracji), karta czysta; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Fcp3 |
| 80 PLN | |
3103 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z Mościckim, tekst IV "Alle ..." 12 wierszy tekstu (bez numeracji), skasowana 5.3.42 w urzędzie Kraków 1. | Fi.FCp3 |
| 50 PLN | |
3104 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z prezydentem Mościckim, tekst III "Und den Wünschen ..." 12 wierszy tekstu, karta czysta; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Fcp3 |
| 120 PLN | |
3105 |
| 60 PLN | |
3106 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XX "Mit Rücksicht auf die kriegsbedingten Verhältnisse er-", wysłana 18.8.43 z urzędu Kraków 3, dodatkowo niebieskie stemple urzędowe; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.FCp4 |
| 400 PLN | |
3107 |
1940 formularz poczty niemieckiej z Krakowa wykonany na polskiej całostce. | Fi.Fcp4 |
| 150 PLN | |
3108 |
1940 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy w dużym formacie, 6 gr - frankatura pojedyncza, kreślony druk urzędowy Rentenkammer Warschau wysłany 7.XII z Warszawy do Wierzbnika; minimalnie słabszy stan zachowania. | Fi.U1 |
| 40 PLN | |
3109 |
1940 godło Rzeszy w dużym formacie, seria. | Fi.U1-15 |
| 120 PLN | |
3110 |
1940 list urzędowy z Warszawy z Rejestru Skazanych do posterunku polskiej policji w Lublinie. | Fi.U6 |
| 160 PLN | |
3111 |
1940 znaczek makulaturowy z rozmazanym rysunkiem. | Fi.U11MK |
| 25 PLN | |
3112 |
1940 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy w małym formacie, 24 gr - frankatura pojedyncza, list w kreślonej kopercie urzędowej "ARBEITSAMT WARSCHAU" wysłany 11.2.43 z Warszawy do Krakowa; minimalnie słabszy stan zachowania. | Fi.U21 Mi.D21 |
| 50 PLN | |
3113 |
1940 pocztowe znaczki opłaty radiowej, górny znaczek podlepka. | |
| 40 PLN SOLD | |
3114 |
1940 znaczek opłaty radiowej (Rundfunk) grzecznościowo skasowany na karcie 6.12.41 w Krakowie, zwykle część z nominałem przyklejano na odcinku potwierdzenia wniesienia opłaty radiowej dla opłacającego, a część z literą "A" na blankiecie, który zostawał w archiwum; bardzo rzadko spotykany walor. | |
| 100 PLN | |
3115 |
1940 znaczki opłaty radiowej (Rundfunk), część z nominałem przyklejano na odcinku potwierdzenia wniesienia opłaty radiowej dla opłacającego, a część z literą "A" na blankiecie, który zostawał w archiwum. | |
| 50 PLN SOLD | |
3116 |
1940 (?) formularz kartkowy czysty, z liniaturą i napisami polskim i niemieckimi | |
| 20 PLN | |
3117 |
1940-44 zestaw znaczków stemplowanych. | |
| 120 PLN | |
3118 |
1941 znaczek na formularzu kartkowym poczty polowej skasowany 15-17.8 w Krakowie z okazji 1 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie stemplem okolicznościowym "EIN JAHR NSDAP IM GENERALGOUVERNEMENT"; na odwrocie formularza cytat z przemówienia wodza. | Fi.12; 51 |
| 40 PLN | |
3119 |
1941 2 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria 5 kart okolicznościowych ostemplowanych okolicznościowo 26.10 w: Krakowie, Lwowie, Lublinie, Radomiu i Warszawie. | Fi.14-18 |
| 60 PLN SOLD | |
3120 |
1941 "UBERNAHME DES DISTRIKTS GALIZIEN I DAS GENERALGOUVERNEMENT" powstanie Dystryktu Galicji, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 1.VIII we Lwowie. | Fi.18; 10 |
| 25 PLN | |
3121 |
1941 znaczek na całostce ostemplowany w Krakowie 8.12 kasownikiem okolicznościowym z okazji Dni Mozarta zorganizowanych dla upamiętnienia 150 rocznicy jego śmierci; temat - MUZYKA. | Fi.19 |
| 80 PLN | |
3122 |
| 100 PLN | |
3123 |
1941 miejscowa kartka z Krakowa. | Fi.43 |
| 15 PLN | |
3124 |
1941 "V Zwycięstwa niemieckie na wszystkich frontach!" - dodatkowy stempel propagandowy wprowadzony do użycia po ataku na Związek Sowiecki, list wysłany 29.7 z Kielc do miejscowości Zakrzów, stempelek bardzo ładnie odciśnięty, znaczek z miejscowymi przebarwieniami; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.45 |
| 100 PLN | |
3125 |
1941 list nadany w agencji pocztowej w Cegłowie przez Mińsk mazowiecki do Niemiec, stempel propagandowy "V Zwycięstwa niemieckie / na wszystkich frontach". | Fi.45 |
| 90 PLN SOLD | |
3126 |
1941 frankatura mieszana znaczków GG i III Rzeszy!!! - list polecony wysłany 1.8 ze Stuttgartu do Krakowa, ponieważ adresat wyjechał - do Stuttgartu! - przesyłkę ofrankowano i 4.8 przesłano jako poleconą, do miejsca przeznaczenia dotarła 6.8; niezwykły walor, będący namacalnym przykładem jak sprawnie może działać (działała?) poczta. | Fi.45, 49 Mi.781, 795 |
| 300 PLN | |
3127 |
1941 list polecony ze Starachowic do Niemiec, prowizoryczna erka. | Fi.45, 49 |
| 90 PLN | |
3128 |
1941 "TATRA BERGSPORTFEST" znaczek na karcie skasowany okolicznościowo 6-7.9 w Zakopanym z okazji rozgrywanych tam zawodów sportowych. | Fi.45; 13 |
| 30 PLN | |
3129 |
1941 przekaz paczkowy z Warszawy do Krasnystawu koło Lublina nalepka polecenia Warschau C1. | Fi.46, 49 |
| 80 PLN | |
3130 |
1941 list polecony w kopercie firmowej wysłany 30.1 z urzędu Nowy Sącz 1 do Krakowa; kasownik odbiorczy na odwrocie; walor w doskonałym stanie zachowania. | Fi.49, 78 |
| 40 PLN | |
3131 |
1941 list polecony z Nowego Sącza do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy prowizoryczna "R" Neu-Sandez. | Fi.51 |
| 70 PLN | |
3132 |
1941 widoki zabytkowych budowli (II) - Barbakan w Krakowie, unikalna marginesowa próba znaczka za 2 zł. w kolorze czarnosepia na białym papierze, fotoatest. | Fi.63 P5 |
| 3 200 PLN | |