The auction will start on 20.09.2024

Auction 77. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
3093

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze IX.41 dofrankowana (opłata niezgodna z taryfą), wysłana z agencji pocztowej w Jaraczowie, dwuwierszowy stempelek w ramce "Jaraczów über Tomaszów Lub." - zwraca uwagę niedozwolone użycie w nazwie miejscowości polskich znaków diakrytycznych (tu "ó"); znaki opłaty skasowano 8.9 w Piotrkowie; dobry stan zachowania.

Fi.Cp7I
50 PLN
3094

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze II.41, czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp7II
Mi.P10
30 PLN
3095

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karty zielone o sygnaturze II.41, na trzech różnych rodzajach kartonów, z obiegu; bardzo dobry stan zachowania (Mi.30 euro).

Fi.Cp7II
Mi.P10
50 PLN
3096

1940 widoki zabytkowych budowli, całostka typ I.

Fi.Cp8I
20 PLN
3097

1940 kartka nadana z Łopuszna koło Kielc do Katowic.

Fi.Cp78II
140 PLN
3098

1940 seria znaczków doręczeniowy w parkach, skasowana grzecznościowo owalnym fioletowym stempelkiem "Poststützpunkt Pośrednictwo pocztowe ZAHAJKI", znaczki z pełną oryginalną gumą.

Fi.D1-4
Mi.Z1-4
60 PLN
3099

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm; tekst Va "1) Alle im Generalgouvernement erschinenen ...", ale skreślono "erschinenen" i dopisano "gültigen", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp2I
150 PLN
3100

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm; tekst XI "Mehr als 5 gestempelte Sätze können wegen Papier-", karta czysta; dobry stan zachowania (pionowe zgięcie).

Fi.Fcp2I
100 PLN
3101

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 37,5 mm !!! niezwykle rzadko występująca odmiana, bardzo wysoka wycena katalogowa; tekst XXII "Infolge..." w podpisie "Im Auftrag Klimek", karta czysta; egzemplarz w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Fcp2II
1 500 PLN
3102

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z prezydentem Mościckim, tekst IV "Alle ..." 12 wierszy tekstu (bez numeracji), karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp3
80 PLN
3103

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z Mościckim, tekst IV "Alle ..." 12 wierszy tekstu (bez numeracji), skasowana 5.3.42 w urzędzie Kraków 1.

Fi.FCp3
50 PLN
3104

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z prezydentem Mościckim, tekst III "Und den Wünschen ..." 12 wierszy tekstu, karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp3
120 PLN
3105

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XV "Durch ...", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp4
60 PLN
3106

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XX "Mit Rücksicht auf die kriegsbedingten Verhältnisse er-", wysłana 18.8.43 z urzędu Kraków 3, dodatkowo niebieskie stemple urzędowe; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.FCp4
400 PLN
3107

1940 formularz poczty niemieckiej z Krakowa wykonany na polskiej całostce.

Fi.Fcp4
150 PLN
3108

1940 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy w dużym formacie, 6 gr - frankatura pojedyncza, kreślony druk urzędowy Rentenkammer Warschau wysłany 7.XII z Warszawy do Wierzbnika; minimalnie słabszy stan zachowania.

Fi.U1
40 PLN
3109

1940 godło Rzeszy w dużym formacie, seria.

Fi.U1-15
120 PLN
3110

1940 list urzędowy z Warszawy z Rejestru Skazanych do posterunku polskiej policji w Lublinie.

Fi.U6
160 PLN
3111

1940 znaczek makulaturowy z rozmazanym rysunkiem.

Fi.U11MK
25 PLN
3112

1940 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy w małym formacie, 24 gr - frankatura pojedyncza, list w kreślonej kopercie urzędowej "ARBEITSAMT WARSCHAU" wysłany 11.2.43 z Warszawy do Krakowa; minimalnie słabszy stan zachowania.

Fi.U21
Mi.D21
50 PLN
3113

1940 pocztowe znaczki opłaty radiowej, górny znaczek podlepka.


40 PLN
SOLD
3114

1940 znaczek opłaty radiowej (Rundfunk) grzecznościowo skasowany na karcie 6.12.41 w Krakowie, zwykle część z nominałem przyklejano na odcinku potwierdzenia wniesienia opłaty radiowej dla opłacającego, a część z literą "A" na blankiecie, który zostawał w archiwum; bardzo rzadko spotykany walor.


100 PLN
3115

1940 znaczki opłaty radiowej (Rundfunk), część z nominałem przyklejano na odcinku potwierdzenia wniesienia opłaty radiowej dla opłacającego, a część z literą "A" na blankiecie, który zostawał w archiwum.


50 PLN
SOLD
3116

1940 (?) formularz kartkowy czysty, z liniaturą i napisami polskim i niemieckimi


20 PLN
3117

1940-44 zestaw znaczków stemplowanych.


120 PLN
3118

1941 znaczek na formularzu kartkowym poczty polowej skasowany 15-17.8 w Krakowie z okazji 1 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie stemplem okolicznościowym "EIN JAHR NSDAP IM GENERALGOUVERNEMENT"; na odwrocie formularza cytat z przemówienia wodza.

Fi.12; 51
40 PLN
3119

1941 2 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria 5 kart okolicznościowych ostemplowanych okolicznościowo 26.10 w: Krakowie, Lwowie, Lublinie, Radomiu i Warszawie.

Fi.14-18
60 PLN
SOLD
3120

1941 "UBERNAHME DES DISTRIKTS GALIZIEN I DAS GENERALGOUVERNEMENT" powstanie Dystryktu Galicji, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 1.VIII we Lwowie.

Fi.18; 10
25 PLN
3121

1941 znaczek na całostce ostemplowany w Krakowie 8.12 kasownikiem okolicznościowym z okazji Dni Mozarta zorganizowanych dla upamiętnienia 150 rocznicy jego śmierci; temat - MUZYKA.

Fi.19
80 PLN
3122

1941 kartka z Częstochowy do Niemiec z kasownikiem propagandowym poczty niemieckiej typ VIIb.

Fi.43
100 PLN
3123

1941 miejscowa kartka z Krakowa.

Fi.43
15 PLN
3124

1941 "V Zwycięstwa niemieckie na wszystkich frontach!" - dodatkowy stempel propagandowy wprowadzony do użycia po ataku na Związek Sowiecki, list wysłany 29.7 z Kielc do miejscowości Zakrzów, stempelek bardzo ładnie odciśnięty, znaczek z miejscowymi przebarwieniami; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.45
100 PLN
3125

1941 list nadany w agencji pocztowej w Cegłowie przez Mińsk mazowiecki do Niemiec, stempel propagandowy "V Zwycięstwa niemieckie / na wszystkich frontach".

Fi.45
90 PLN
SOLD
3126

1941 frankatura mieszana znaczków GG i III Rzeszy!!! - list polecony wysłany 1.8 ze Stuttgartu do Krakowa, ponieważ adresat wyjechał - do Stuttgartu! - przesyłkę ofrankowano i 4.8 przesłano jako poleconą, do miejsca przeznaczenia dotarła 6.8; niezwykły walor, będący namacalnym przykładem jak sprawnie może działać (działała?) poczta.

Fi.45, 49
Mi.781, 795 
300 PLN
3127

1941 list polecony ze Starachowic do Niemiec, prowizoryczna erka.

Fi.45, 49
90 PLN
3128

1941 "TATRA BERGSPORTFEST" znaczek na karcie skasowany okolicznościowo 6-7.9 w Zakopanym z okazji rozgrywanych tam zawodów sportowych.

Fi.45; 13
30 PLN
3129

1941 przekaz paczkowy z Warszawy do Krasnystawu koło Lublina nalepka polecenia Warschau C1.

Fi.46, 49
80 PLN
3130

1941 list polecony w kopercie firmowej wysłany 30.1 z urzędu Nowy Sącz 1 do Krakowa; kasownik odbiorczy na odwrocie; walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.49, 78
40 PLN
3131

1941 list polecony z Nowego Sącza do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy prowizoryczna "R" Neu-Sandez.

Fi.51
70 PLN
3132

1941 widoki zabytkowych budowli (II) - Barbakan w Krakowie, unikalna marginesowa próba znaczka za 2 zł. w kolorze czarnosepia na białym papierze, fotoatest.

Fi.63 P5
3 200 PLN