The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 77. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
3173

1942 3. rocznica utworzenia GG.

Fi.96-100
15 PLN
3174

1942 FDC - "3 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa", seria na kopercie skasowana okolicznościowo 20.XI w Krakowie w pierwszym dniu obiegu.

Fi.96-100; 26
40 PLN
3175

1942 3.rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria znaczków na wycinkach ostemplowana 20.11 w pierwszym dniu obiegu kasownikiem okolicznościowym "DEUTSCHE KÜNSTLER SEHEN DAS GENERALGOUVERNEMENT KUNSTAUSSTELLUNG 1942 TUCHHALLEN KRAKAU 20.11.42" (Wystawa w Sukiennicach Generalne Gubernatorstwo w oczach artystów niemieckich) w Krakowie.

Fi.96-100; 26
40 PLN
3176

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze II.41, wysłana 5.VI z Miechowa do Buska Zdroju.

Fi.Cp9I
Mi.P12/01 
15 PLN
3177

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr komplet kart fioletowych o sygnaturach: I.41, III.42, I.44, czyste (Mi.42 euro).

Fi.Cp9a-c
Mi.P12/01-03 
100 PLN
3178

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42 ostemplowana 26.10 w Krakowie kasownikiem okolicznościowym "3 Rocznica utworzenia GG" i wysłana do Starachowic, bez treści na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp9II
Mi.P12/02; 25
30 PLN
3179

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 16.IX z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Dist.Krakau)", znaczek unieważniono w urzędzie pocztowym w Nisku; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp9II
Mi.P12/02 
30 PLN
3180

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 29.III.1944 z Warszawy do Miechowa.

Fi.Cp9II
Mi.P12/02 
10 PLN
3181

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, czysta.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02 
15 PLN
3182

1942 widoki zabytkowych budowli, całostka z sygnaturą II.42, zgięcia na narożniku.

Fi.Cp9b
10 PLN
3183

1942 przesyłka zagraniczna do Portugalii, karta wysłana 15.9 z Warszawy do Lizbony, stempelki i oznaczenia cenzur niemieckich Wehrmachtu i portugalskich, stemple odbiorcze; przesyłkę przekazano do Polskiego Czerwonego Krzyża w Anglii - adnotacja czerwoną kredką "P.C.K."; dekoracyjny walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w doskonałym stanie zachowania.

Fi.Cp9II, 42, 73
250 PLN
3184

1942 karta ostemplowana okolicznościowo 14.8 w Krakowie z okazji 2 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.Cp9b; 22
20 PLN
3185

1942 formularz biura wysyłkowego znaczków na kartce dla polskiego urzędu pocztowego w Gdańsku uzyta miejscowo w Częstochowie.

Fi.FCp2I
500 PLN
3186

1942 formularz biura wysyłkowego znaczków grzecznościowo stemplowany.

Fi.CpU3
60 PLN
3187

1942 formularz biura wysyłkowego znaczków grzecznościowo stemplowany.

Fi.CpU4
50 PLN
3188

1942 formularz biura wysyłkowego znaczków.

Fi.FCp4
40 PLN
3189

1942 formularz biura wysyłkowego znaczków z kasownikiem okolicznościowy z Krakowa do Lublina.

Fi.CpU4
180 PLN
3190

1942 portret Hitlera na tle siatkowanym, seria czysta z gapami.

Fi.Mi.83-88A Pw1
Mi.83-88
90 PLN
SOLD
3191

1942 list urzędowy z sądu grodzkiego w Krakowie 20.5.41.

Fi.U6
20 PLN
3192

1942 kompletny list/druk urzędowy z Centralnego Rejestru w Warszawie.

Fi.U6
15 PLN
3193

1942 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, 24 gr - frankatura pojedyncza, list w kreślonej kopercie urzędowej "Ostbahn"z sygnaturą nakładu "751 01 C6", wysłany miejscowo 1.3 w Warszawie, odbitka pieczęci urzędowej.

Fi.U31
80 PLN
3194

1942 "EIN POSTSCHECKKONTO SPART WEGE UND GEBÜHREN" - kasownik propagandowy rzadka odmiana z wyróżnikiem (DISTR RADOM) na liście wysłanym we wrześniu 1942 z Częstochowy do Krakowa, dodatkowo nalepka NSDAP, efektowna i atrakcyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.VIIc
600 PLN
3195

1942 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list polecony z Rumunii wysłany 6.II z Bukaresztu do Krakowa, cenzury rumuńskie i stempelek i zalepka cenzury Wehrmachtu, kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.


200 PLN
3196

1942 list polecony z Lublina 28.9.42 do Krakowa - stemple odbiorcze na odwrocie.

Fi.45, 84
20 PLN
3197

1942 przesyłka z Portugali do Lwowa w GG, kontrola chemiczna stosowana w Generalnym Gubernatorstwie, najczęściej szukano zaszyfrowanej korespondencji odklejając znaczki - tak jak w tym przypadku.


180 PLN
3198

1942 (?) "Frei durch Ablösung Reich" koperta urzędowa "Der Generalgouverneur für die besetzten polnischen Gebiete Abteilung Strassenbau Dienststelle Warschau" zwolniona od opłaty pocztowej wysłana do Otwocka; dobry stan zachowania (ślady archiwizacji).


40 PLN
3199

1942 specjalna koperta listu urzędowego "GENERALGOUVERNEMENT DER GOUVERNEUR DES DISTRIKTS GALIZIEN", czysta; walor w słabszym stanie zachowania (koperta u góry ukośnie zgięta).


30 PLN
3200

1942 listownik (część na odpowiedź) wysłany 10.12 z Suchedniowa do Oflagu VIB, ładna odbitka kasownika nadawczego "SUCHEDNIOW ÜBER KIELCE (DISTR. RADOM)" z wyróżnikiem "a"; stempelek cenzury obozowej nr.3; dobry stan zachowania.


50 PLN
3201

1943 "Hauptgruppe Gewerbliche Wirtschaft und Verkehr in der Zentralkammer" - 8 gr frankatura mechaniczna, idealnie odciśnięta na kopercie listu miejscowego (druki) przesłanego 6.8 w Krakowie; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa, walor w dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz.

Fi.9
600 PLN
3202

1943 "Führer befiehl - wir folgen Den!" kasownik propagandowy z okazji 10 rocznicy dojścia Hitlera do władzy; znaczek ostemplowany okolicznościowo 30.I w Krakowie na odwrocie formularza Wysyłkowego Biura Filatelistycznego w Krakowie, sporządzonego z całostki polskiej z królem Kazimierzem Jagiellończykiem; dobry stan zachowania.

Fi.29; Fcp4
50 PLN
3203

1943 znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.X w Krakowie z okazji czwartej rocznicy powstania Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.34
15 PLN
3204

1943 kasownik okolicznościowy (widok kolejki linowej) "DRITTES TATRA BERGSPORTFEST" z okazji zawodów sportowych rozegranych w Zakopanem; znaczki na karcie ostemplowane okolicznościowo 4-5.IX.

Fi.41, 66; 33
40 PLN
3205

1943 list polecony w kopercie firmowej wysłany 27.I z urzędu Warszawa C1 do Sochaczewa, datownik nadawczy z wyróżnikiem "ae"; kasownik odbiorczy SOCHACZEW (DISTR. WARSCHAU) z wyróżnikiem "a" na odwrocie; walor w dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji).

Fi.49, 75
50 PLN
3206

1943 polecony list pobraniowy wysłany 27.8 z Krakowa do Sochaczewa; na odwrocie zalepka listowa firmy PIONIER i kasownik odbiorczy; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.69, 77, 112
160 PLN
3207

1943 kartka z Warszawy do Łodzi.

Fi.75
20 PLN
3208

1943 600-lecie Lublina, seria znaczków na karcie ostemplowana okolicznościowo 26.X w Krakowie kasownikiem z okazji IV rocznicy utworzenia GG.

Fi.92-95; 34
30 PLN
3209

1943 Mikołaj Kopernik - 400 rocznica śmierci, znaczek na karcie skasowany okolicznościowo 24.V.

Fi.104; 31
40 PLN
3210

1943 Mikołaj Kopernik - 400 rocznica śmierci, karta maksimum; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.104; 31
150 PLN
3211

1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, arkusz z błędem "złamana oś" i pustopolami na górnym marginesie.

Fi.104II ark.
250 PLN
3212

1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, arkusz.

Fi.104I ark.
120 PLN