The new auction will start soon

Auction 64. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
20598

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka z ilustracją nr 24 - Wejście I Brygady L.P. do Czeremoszna po odwrocie z nad Styru - lipiec 1916, wysłana 22.VIII z Małogoszczy do Zagórza k.Dąbrowy-Górniczej; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp88
120 PLN
20599

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 59.

Fi.Cp89I
220 PLN
20600

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 37, nadruk delikatny typu I (jaśniejsza plamka widoczna na karcie istnieje tylko na skanie).

Fi.Cp89I
300 PLN
20601

1945-46 koperta Generalnego Gubernatorstwa o sygnaturze (X.43) z nadrukiem czarnego prostokąta kasującego znak opłaty używana do celów służbowych, wysłana 14.11.51 z Ministerstwa Poczt i Telegrafów jako miejscowa przesyłka polecona, datownik i stempelek polecenia urzędu Warszawa 2 - M.P.I.T., stempelki "Sprawa służbowa/ wolna od opłaty pocztowej" i "POLECONY"; pieczęć nagłówkowa z godłem "RZECZPOSPOLITA POLSKA Ministerstwo Poczt i Telegrafów"; kasownik odbiorczy na odwrocie; niezwykle rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.CfkU2b
1 000 PLN
SOLD
20602

1945 formularz służbowy - przedwojenna karta pocztowa (Jagiellończyk) z zadrukowanym znakiem opłaty, czysty, gwarancja.

Fi.CfpU4
200 PLN
20603

1945 Znak opłaty z rysunkiem orła piastowskiego (bez napisu ŁÓDŹ) nadrukowany na formularzu kartkowym, hasło propagandowe 6 - "Obywatelu! Kształć się zawodowo", karta przesłana 4.VIII miejscowo w Warszawie; bardzo dobry stan zachowania (lekko odciśnięty ślad spinacza).

Fi.Cp92I
200 PLN
20604

1945 całostka z hasłem propagandowym 1a.

Fi.Cp92
36 PLN
SOLD
20605

1945 karta z hasłem propagandowym 8 bez sygnatury nakładu - rzadkie.

Fi.Cp92s
500 PLN
20606

1945 Pomnik Władysława Jagiełły w Krakowie, całostka na papierze seledynowym wysłana 4.9 z Kielc do Krakowa; bardzo dobry stan zachowania (lekko odciśnięty ślad spinacza).

Fi.Cp93
60 PLN
20607

1945 całostka z hasłem propagandowym 9.

Fi.Cp93
40 PLN
20608

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie poziomym.

Fi.Cp94A
30 PLN
20609

1945 Belweder 1 zł, karta na kartonie szarym, sygnatura w układzie poziomym.

Fi.Cp94A t.1
50 PLN
20610

1945 całostka z sygnaturą w układzie poziomym.

Fi.Cp94A
20 PLN
20611

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie pionowym.

Fi.Cp94B
40 PLN
20612

1945 całostka z obiegu pocztowego z Krakowa.

Fi.Cp95
10 PLN
20613

1945 całostka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zakopane - Kraków.

Fi.Cp95A
45 PLN
20614

1945 całostka z sygnaturą w układzie poziomym.

Fi.Cp95A
25 PLN
20615

1945 całostka z sygnaturą w układzie poziomym.

Fi.Cp95A
20 PLN
20616

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie szarobiałym, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk nonparelem; karta wysłana 4.9.1946 z Poznania do Warszawy.

Fi.Cp95AIIx
15 PLN
20617

1945 Belweder 1,50 zł, sygnatura w układzie poziomym, zezwolenie na druk nonparelem, karta wysłana 24.4.1946 z Wałbrzycha do Staszowa.

Fi.Cp95AIIxa
20 PLN
20618

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie kremowoszarym, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk petitem; karta wysłana 8.VIII.1946 z miejscowości Mosina do Warszawy; zwraca uwagę kasownik prowizoryczny.

Fi.Cp95AI
25 PLN
20619

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie poziomym.

Fi.Cp95AII
30 PLN
20620

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie ciemnoszarym, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk petitem.

Fi.Cp95AII
40 PLN
20621

1946 całostka z sygnaturą IX.46.

Fi.Cp96IA
25 PLN
20622

1947 kartka z Małych Cieśli do Bydgoszczy.

Fi.Cp96
10 PLN
20623

1947 kartka z Wrześni do Bydgoszczy.

Fi.Cp96
15 PLN
20624

1947 kartka z Wrześni do Bydgoszczy.

Fi.Cp96
10 PLN
20625

1947 kartka z Wrześni do Bydgoszczy.

Fi.Cp96
10 PLN
20626

1947 Belweder 3 zł, karta na kartonie kremowoszarym gładkim.

Fi.Cp96III
60 PLN
20627

1947 całostka wydania dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu.

Fi.Cp97
30 PLN
20628

1947 obóz zagłady w Oświęcimiu, kartka okolicznościowa z obiegu pocztowego z Olsztyna.

Fi.Cp97
40 PLN
20629

1947 ofiary Oświęcimia, całostka.

Fi.Cp97
20 PLN
20630

1947 wydanie dla upamiętnienia ofiar obozu w Oświęcimiu.

Fi.Cp97
25 PLN
20631

1947 karta pocztowa wydana dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu za 3 zł, dofrankowana i wysłana 17.4.1948 z Kwidzyna do Gdyni, całostka rzadko spotykana z oryginalnego obiegu; dobry stan zachowania (lekko odciśnięte 2 ślady spinacza).

Fi.Cp97, 431B
30 PLN
20632

1947 komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu, czyste.

Fi.Cp97-98
80 PLN
20633

1947 komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu, ostemplowanych pamiątkowo 14 i 16.6.

Fi.Cp97-98
50 PLN
20634

1947 karta pocztowa wydana dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu za 6 zł, wysłana 21.6.1948 z niewielkiej kaszubskiej miejscowości Strzepcz do Gdyni, całostka rzadko spotykana z oryginalnego obiegu; dobry stan zachowania (delikatny, prawie niewidoczny ślad spinacza).

Fi.Cp98
80 PLN
20635

1947 kartka upamiętniająca ofiary w Oświęcimiu.

Fi.Cp98
30 PLN
20636

1947 całostka wydania dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu.

Fi.Cp98
30 PLN
20637

1947 wydanie dla upamiętnienia ofiar obozu w Oświęcimiu.

Fi.Cp98
25 PLN