20437 |
1921-1922 karta do obrotu krajowego podwójna 8+8 mk. | Fi.Cp41 |
| 80 PLN | |
20438 |
1921 podwójna kartka z opłacona odpowiedzią. | Fi.Cp41 |
| 70 PLN | |
20439 |
1921 podwójna kartka z opłaconą odpowiedzią. | Fi.Cp41 |
| 80 PLN | |
20440 |
1922 kartka z Gniezna 12.5.20 do Bydgoszczy. | Fi.Cp32 |
| 10 PLN | |
20441 |
1922 kartka z napisem KARTA POCZTOWA długości ponad 98 mm. | Fi.Cp40I |
| 30 PLN | |
20442 |
| 60 PLN | |
20443 |
1925 całostka wydania bez sygnatury. | Fi.Cp42 |
| 50 PLN | |
20444 |
1925 całostka bez sygnatury. | Fi.Cp42 |
| 40 PLN | |
20445 |
1925 kartka z Torunia 4.12.25 do Gdańska. | Fi.Cp42 |
| 10 PLN | |
20446 |
1926 całostka z sygnaturą XII-926. | Fi.Cp43I |
| 40 PLN | |
20447 |
1926 część nadawcza całostki z sygnaturą 486. | Fi.Cp44A |
| 40 PLN | |
20448 |
1926 Kolumna Zygmunta, karta podwójna - część z opłaconą odpowiedzią, sygnatura (P.Z.G.No 753/2-500000-25), wysłana 4.V.27 ze Lwowa do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp44IA |
| 60 PLN | |
20449 |
1927 Kolumna Zygmunta, karta podwójna - część z opłaconą odpowiedzią, sygnatura (G.D.P.i T. (I-927) 500.000), dofrankowana i wysłana 1.IV.30 ze Lwowa do Jarosławia; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp47A |
| 40 PLN SOLD | |
20450 |
| 30 PLN | |
20451 |
1927 całostka na odpowiedź z sygnaturą I-927. | Fi.Cp47B |
| 35 PLN | |
20452 |
| 40 PLN | |
20453 |
1928 Henryk Sienkiewicz, karta podwójna - część z opłaconą odpowiedzią, sygnatura M.P.i T.(XI-1931)1.000.000., wysłana 31.VIII.32 z Warszawy do Muszyny, na odwrocie znaczek opłaty sądowej za 50 gr unieważniony przez przekreśleniem; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.Cp49IA |
| 50 PLN | |
20454 |
1929 formularz kartkowy z reklamą firmy Centra. | |
| 40 PLN | |
20455 |
| 10 PLN | |
20456 |
1930 całostka z sygnaturą VII-1930. | Fi.Cp48 |
| 10 PLN | |
20457 |
1931 Henryk Sienkiewicz, WZÓR - dla celów okazowych i reklamowych część kart pierwszego nakładu oznaczono na znaku opłaty stemplem WZÓR w barwie karminowoczerwonej, karta z ilustracją nr 3 - OJCÓW z górnym marginesem i jedynym w całym arkuszu oznaczeniem MARKA (w położeniu odwrotnym); bardzo rzadki walor w słabszym stanie zachowania, co przy kartach tych jest normą; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp50 |
| 3 000 PLN SOLD | |
20458 |
| 90 PLN | |
20459 |
| 160 PLN | |
20460 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 18 - Jezioro Góreckie pod Poznaniem (Le Lac Górka prés de Poznań), II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania. | Fi.Cp50IIc |
| 120 PLN | |
20461 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 22 - Tatry, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; bardzo ładny stan zachowania. | Fi.Cp50IIc |
| 120 PLN | |
20462 |
| 120 PLN | |
20463 |
| 140 PLN | |
20464 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 12 - Jaremcze, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania. | Fi.Cp50IIc |
| 120 PLN | |
20465 |
| 40 PLN | |
20466 |
1931 Henryk Sienkiewicz, komplet całostek z ilustracjami 1-32, wszystkie kartki z drugiego nakład z sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, idealny stan zachowania, w takim stanie bardzo rzadko oferowane. | Fi.Cp50IIc il.1-32 |
| 4 600 PLN | |
20467 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 18 - Jezioro Góreckie pod Poznaniem, I nakład, sygnatura VIII-1931; dofrankowana i wysłana 27.1.32 z Chełmży do miejscowości Ruszelczyce; minimalnie słabszy stan zachowania. | Fi.Cp50Ia |
| 30 PLN | |
20468 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 5 - Lwów Kościół Dominikanów, I nakład, sygnatura VIII-1931; dofrankowana i wysłana 18.8.33 z Bydgoszczy do miejscowości Fordon; dobry stan zachowania (na odwrocie niewielkie podlepki). | Fi.Cp50Ia |
| 30 PLN | |
20469 |
1932 całostka z sygnaturą I-1932. | Fi.Cp48I |
| 10 PLN | |
20470 |
1932 godło państwowe, karta podwójna - część z opłaconą odpowiedzią za 20 gr, sygnatura M.P.i T.(IX-1933)500.000., przesłana 10.VIII.34 miejscowo we Lwowie, znak opłaty unieważniony wirnikiem propagandowym PACZKI ŻYWNOŚCIOWE wyróżnik "a" (Myślicki 32 112); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp52A |
| 60 PLN | |
20471 |
| 30 PLN | |
20472 |
| 80 PLN | |
20473 |
| 30 PLN | |
20474 |
1932 druk w sprawach żywnościowych (orzeł), sygnatura (X-1938); druk w sprawach żywnościowych (orzeł), sygnatura (VII-1932), adresowany do Oszmiany, znak opłaty skasowany 25.10.1938 datownikiem "WILNO 1" z wyróżnikiem "j"; druk w sprawach żywnościowych (orzeł), sygnatura (VII-1932); 1932 druk w sprawach żywnościowych (wieśniaczka); na kartach albumowych ze zbioru Janusza Adamczyka. | Fi.Cp53-54 |
| 700 PLN | |
20475 |
1932 druk w sprawach żywnościowych (wieśniaczka). | Fi.Cp54 |
| 60 PLN | |
20476 |
| 20 PLN | |