The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 64. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
20438

1921 podwójna kartka z opłacona odpowiedzią.

Fi.Cp41
70 PLN
20439

1921 podwójna kartka z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp41
80 PLN
20440

1922 kartka z Gniezna 12.5.20 do Bydgoszczy.

Fi.Cp32
10 PLN
20441

1922 kartka z napisem KARTA POCZTOWA długości ponad 98 mm.

Fi.Cp40I
30 PLN
20442

1924 kartka pocztowa bez wydrukowanego znaku opłaty nadana z Krakowa 10.11.24 do Warszawy.

Fi.Cfp I
60 PLN
20443

1925 całostka wydania bez sygnatury.

Fi.Cp42
50 PLN
20444

1925 całostka bez sygnatury.

Fi.Cp42
40 PLN
20445

1925 kartka z Torunia 4.12.25 do Gdańska.

Fi.Cp42
10 PLN
20446

1926 całostka z sygnaturą XII-926.

Fi.Cp43I
40 PLN
20447

1926 część nadawcza całostki z sygnaturą 486.

Fi.Cp44A
40 PLN
20448

1926 Kolumna Zygmunta, karta podwójna - część z opłaconą odpowiedzią, sygnatura (P.Z.G.No 753/2-500000-25), wysłana 4.V.27 ze Lwowa do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp44IA
60 PLN
20449

1927 Kolumna Zygmunta, karta podwójna - część z opłaconą odpowiedzią, sygnatura (G.D.P.i T. (I-927) 500.000), dofrankowana i wysłana 1.IV.30 ze Lwowa do Jarosławia; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp47A
40 PLN
SOLD
20450

1927 część nadawcza całostki z sygnaturą I-927.

Fi.Cp47A
30 PLN
20451

1927 całostka na odpowiedź z sygnaturą I-927.

Fi.Cp47B
35 PLN
20452

1928 kartka - cześć nadawcza z sygnaturą IV-1928.

Fi.Cp49A
40 PLN
20453

1928 Henryk Sienkiewicz, karta podwójna - część z opłaconą odpowiedzią, sygnatura M.P.i T.(XI-1931)1.000.000., wysłana 31.VIII.32 z Warszawy do Muszyny, na odwrocie znaczek opłaty sądowej za 50 gr unieważniony przez przekreśleniem; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp49IA
50 PLN
20454

1929 formularz kartkowy z reklamą firmy Centra.


40 PLN
20455

1930 całostka z sygnaturą IV-1930 z obiegu pocztowego z Rybnika.

Fi.Cp48
10 PLN
20456

1930 całostka z sygnaturą VII-1930.

Fi.Cp48
10 PLN
20457

1931 Henryk Sienkiewicz, WZÓR - dla celów okazowych i reklamowych część kart pierwszego nakładu oznaczono na znaku opłaty stemplem WZÓR w barwie karminowoczerwonej, karta z ilustracją nr 3 - OJCÓW z górnym marginesem i jedynym w całym arkuszu oznaczeniem MARKA (w położeniu odwrotnym); bardzo rzadki walor w słabszym stanie zachowania, co przy kartach tych jest normą; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp50
3 000 PLN
SOLD
20458

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 3, sygnatura VIII-1931, stan średni.

Fi.Cp50I
90 PLN
20459

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 26 - Dunajec w Pieninach, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
160 PLN
20460

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 18 - Jezioro Góreckie pod Poznaniem (Le Lac Górka prés de Poznań), II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
20461

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 22 - Tatry, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; bardzo ładny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
20462

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 15 - Czorsztyn, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
20463

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 5 - Lwów, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
140 PLN
20464

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 12 - Jaremcze, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
20465

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 1 - Lublin Brama Krakowska, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; dofrankowana i wysłana 30.1.33 z Warszawy do Będzina; minimalnie słabszy stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
40 PLN
20466

1931 Henryk Sienkiewicz, komplet całostek z ilustracjami 1-32, wszystkie kartki z drugiego nakład z sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, idealny stan zachowania, w takim stanie bardzo rzadko oferowane.

Fi.Cp50IIc il.1-32
4 600 PLN
20467

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 18 - Jezioro Góreckie pod Poznaniem, I nakład, sygnatura VIII-1931; dofrankowana i wysłana 27.1.32 z Chełmży do miejscowości Ruszelczyce; minimalnie słabszy stan zachowania.

Fi.Cp50Ia
30 PLN
20468

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 5 - Lwów Kościół Dominikanów, I nakład, sygnatura VIII-1931; dofrankowana i wysłana 18.8.33 z Bydgoszczy do miejscowości Fordon; dobry stan zachowania (na odwrocie niewielkie podlepki).

Fi.Cp50Ia
30 PLN
20469

1932 całostka z sygnaturą I-1932.

Fi.Cp48I
10 PLN
20470

1932 godło państwowe, karta podwójna - część z opłaconą odpowiedzią za 20 gr, sygnatura M.P.i T.(IX-1933)500.000., przesłana 10.VIII.34 miejscowo we Lwowie, znak opłaty unieważniony wirnikiem propagandowym PACZKI ŻYWNOŚCIOWE wyróżnik "a" (Myślicki 32 112); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp52A
60 PLN
20471

1932 kartka druk w sprawach żywnościowych z doklejonymi znaczkami, sygnatura VII-1932.

Fi.Cp53
30 PLN
20472

1932 druk w sprawach żywnościowych (orzeł), sygnatura (X-1938).

Fi.Cp53
80 PLN
20473

1932 kartka w sprawach żywnościowych z sygnaturą VII-1932.

Fi.Cp53
30 PLN
20474

1932 druk w sprawach żywnościowych (orzeł), sygnatura (X-1938);

druk w sprawach żywnościowych (orzeł), sygnatura (VII-1932), adresowany do Oszmiany, znak opłaty skasowany 25.10.1938 datownikiem "WILNO 1" z wyróżnikiem "j";

druk w sprawach żywnościowych (orzeł), sygnatura (VII-1932);

1932 druk w sprawach żywnościowych (wieśniaczka);

na kartach albumowych ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp53-54
700 PLN
20475

1932 druk w sprawach żywnościowych (wieśniaczka).

Fi.Cp54
60 PLN
20476

1932 druk w sprawach żywnościowych, lekkie złamanie w dolnym lewym rogu.

Fi.Cp54
20 PLN
20477

1932 kartka w sprawach żywnościowych.

Fi.Cp54
30 PLN