The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 64. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
20478

1932 druk w sprawach żywnościowych.

Fi.Cp54
40 PLN
20479

1933 kartka z miejscowości Gądki do Niemiec, sygnatura III-1933 i hasło propagandowe F.

Fi.Cp51
10 PLN
20480

1933 wydanie prowizoryczne, kartka ze Lwowa kasowana wirnikiem propagandowym poczty do Austrii.

Fi.Cp58
35 PLN
20481

1933 kartka wydania prowizorycznego.

Fi.Cp58
80 PLN
20482

1933 wydanie prowizoryczne, karta nr.45 z czarnym nadrukiem nowej wartości wykonanym w PWPW (cyfra 0 o mniejszym świetle otworu, kreski cieńsze); karta dofrankowana i wysłana 6.X.1935 z urzędu Warszawa 2 do Kielc (opłata niezgodna z taryfą - 20 gr. zamiast 15 gr.), znaki opłaty unieważnione wirnikiem propagandowym "TYDZIEŃ SZKOŁY POWSZECHNEJ/ 2-8.X.35r./ ZŁÓŻ GROSZ NA BUDOWĘ/ PUBLICZNYCH SZKÓŁ POWSZECHNYCH" (Myślicki 35 118).

Fi.Cp58IIa
70 PLN
20483

1934 wydanie prowizoryczne, całostka z sygnaturą III-1934 i hasłem propagandowym I.

Fi.Cp59
20 PLN
20484

1934 wydanie prowizoryczne w związku z obniżeniem taryfy pocztowej, rzadka karta podwójna 10+10/20+20 gr; dobry stan zachowania (na odwrocie karty na odpowiedź, na całej długości w pasie szerokości ok 1 cm punktowe ślady kleju od wklejenia na stronę albumową).

Fi.Cp60
150 PLN
20485

1934 pięć kartek kolejno z sygnaturą i hasłem propagandowym: VIII-1935 I, VIII-1935 J, VIII-1934 J, VIII-1934 H, XI-1932 F, jedna kartka - pierwsza widoczna na ilustracji nieznacznie uszkodzona z lewej strony.

Fi.Cp64
40 PLN
20486

1934 godło państwowe, karta podwójna - część z opłaconą odpowiedzią za 15 gr, sygnatura M.P.i T.(VIII-1934)500.000., wysłana 20.II.35 z miejscowości Frysztak do Lwowa, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp65A
50 PLN
20487

1934 godło państwowe, karta podwójna - część na odpowiedź za 15 gr, sygnatura M.P.i T.(VIII-1934)500.000., wysłana 16.I.35 z miejscowości Łabunie do Lwowa, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp65B
80 PLN
20488

1934 całostka z sygnaturą IX-1934 z doklejonym znaczkiem.

Fi.Cp66
50 PLN
20489

1934 całostka do korespondencji zagranicznej z sygnaturą IX-1934.

Fi.Cp66
70 PLN
20490

1934 całostka z sygnaturą IX-1934 z obiegu pocztowego z Katowic 26.II.37 do Niemiec.

Fi.Cp 67
50 PLN
20491

1934 całostka do korespondencji zagranicznej z sygnaturą IX-1934.

Fi.Cp67
50 PLN
20492

1935 całostki; z Wąbrzeźna do Książek, hasło propagandowe F i sygnatura XI-1932 i z Sarnowa do Wąbrzeźna z hasłem propagandowym I i sygnaturą III-1934, słabsze stany zachowania.

Fi.Cp51
10 PLN
20493

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 5 z obiegu pocztowego.

Fi.Cp68
25 PLN
20494

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 7 - Żabie kapela huculska, wysłana 6.IX.36 ze Lwowa do Warszawy, w adresie nadawcy podano: "Korpus Kadetów No1 Marszałka Józefa Piłsudskiego"; dobry stan zachowania.

Fi.Cp68
120 PLN
20495

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 18 - Warszawa Teatr Wielki, wysłana 6.4.36 z miejscowości Chodzież do miejscowości Mrocza; minimalnie słabszy stan zachowania (podklejone rozdarcie).

Fi.Cp68
30 PLN
20496

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 20 - Opatów Brama Warszawska, wysłana 16.II.37 z Warszawy do Poznania, znak opłaty unieważniony wirnikiem propagandowym (Myślicki 36 116); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp68
50 PLN
20497

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 30 - Warszawa Centralny Instytut Wychowania Fizycznego, wysłana 18.IX.35 z Tarnowa do Krakowa, na froncie znaczek opłaty sądowej za 50 gr skasowany pieczęcią Sądu Grodzkiego w Tarnowie; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (na odwrocie dwie delikatne podlepki).

Fi.Cp68
120 PLN
20498

1935 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 19.

Fi.Cp68
25 PLN
20499

1935 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 20.

Fi.Cp68
25 PLN
20500

1935 całostka z sygnaturą IX-1935 i hasłem propagandowym H.

Fi.Cp69
10 PLN
20501

1935 całostka z hasłem propagandowym H i sygnaturą IX-1935 wysłana z Ostrowa Wielkopolskiego.

Fi.Cp70
10 PLN
20502

1936 list z Lublina 8.X.36 do Janowa, ślady po archiwizacji.

Fi.Ck8
10 PLN
20503

1936 całostka z hasłem propagandowym J i sygnaturą V-1936 wysłana z Piotrkowa Trybunalskiego.

Fi.Cp70
10 PLN
20504

1937 koperta lotnicza "Śmigły-Rydz", czysta z oryginalnym papierem listowym w środku (Fi.50.-).

Fi.Ck9
35 PLN
20505

1937 M/S Piłsudski, karta podwójna - część na odpowiedź, sygnatura M.P.i T.(I-1937)300.000., wysłana 28.VIII.37 z miejscowości Podkamień k.Brodów do Lwowa, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp71B
80 PLN
20506

1937 całostka z hasłem propagandowym H i sygnaturą X-1937 wysłana z Warszawy.

Fi.Cp73
10 PLN
20507

1937 trzy kartki kolejno z sygnaturą i hasłem propagandowym: IX-1936 I, X-1937 J, X-1937 I.

Fi.Cp73
15 PLN
20508

1937 całostka wysłana z Sierszy koło Trzebini z hasłem propagandowym I i sygnaturą X-1937.

Fi.Cp73
10 PLN
20509

1937 Lwów - Uniwersytet, karta podwójna - część na odpowiedź, hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", rzadka sygnatura (VI-1938).

Fi.Cp74B
100 PLN
20510

1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją całostka z ilustracją nr nr 15 - Poznań Fragment Placu Wolności (Bibljoteka Raczyńskich i Muzeum).

Fi.Cp76
120 PLN
20511

1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją całostka z ilustracją nr 24 - Warszawa Gmach Centrali Telegrafu i Telefonu.

Fi.Cp76
120 PLN
20512

1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją całostka z ilustracją nr 31 - Warszawa Belweder.

Fi.Cp76
120 PLN
20513

1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 21 - Warszawa Poczta Główna, wysłana 5.VIII.38 z Wejherowa do miejscowości Fordon; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie delikatne podlepki).

Fi.Cp76
40 PLN
20514

1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 15 - Poznań, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp76
30 PLN
20515

1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 4 - Poznań, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp76
30 PLN
20516

1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 13 - wnętrze chaty góralskiej.

Fi.Cp77
250 PLN
20517

1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 13 - wnętrze chaty góralskiej, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie, bardzo dobry stan zachowania (minimalne punktowe przebarwienia).

Fi.Cp77
60 PLN