Auction 56. Postal stationery

34175

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 37.

Fi.Cp86
40 PLN
34176

Fi.Cp86
40 PLN
34177

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 25.

Fi.Cp86
40 PLN
34178

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 26.

Fi.Cp86
40 PLN
34179

1939 całostka z sygnaturą VI-1939 z hasłem propagandowym S.

Fi.Cp81
20 PLN
34180

1939 kartka z Wielkiego Komorska 4.8.39 do Torunia, ilustracja 23.

Fi.Cp88
60 PLN
34181

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka z ilustracją nr.3 - Kompania huculska 2 p.p. L.P. w Worochcie - listopad 1914.

Fi.Cp88
70 PLN
34182

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka ilustrowana - Komendant J.Piłsudski i ks. biskup Bandurski w Lasku Polskim - czerwiec 1916; karta ostemplowana okolicznościowo 6.VIII w Krakowie.

Fi.Cp88
50 PLN
34183

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka ilustrowana - Komendant J.Piłsudski z oficerami sztabu przed kwaterą 1 p.p. L.P. w Turze Dolnym nad Nidą - kwiecień 1915.

Fi.Cp88
65 PLN
34184

Fi.Cp88
60 PLN
34185

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka ilustrowana - Tabor na postoju pod Wołczeckiem na Wołyniu - listopad 1915.

Fi.Cp88
60 PLN
34186

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, Zakład sanitarny I Brygady L.P. pod Urzędowem - lipiec 1915.

Fi.Cp88
80 PLN
34187

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka ilustrowana - Przybycie warszawskiego batalionu P.O.W. do Kopytowa na Wołyniu - sierpień 1915.

Fi.Cp88
60 PLN
34188

Fi.Cp88
30 PLN
34189

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka ilustrowana - Placówka 2p.p. L.P. w Zielonej (w Karpatach) - listopad 1914; karta ostemplowana okolicznościowo w Krakowie, przesłana do Warszawy.

Fi.Cp88
80 PLN
34190

Fi.Cp89
300 PLN
34191

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 55.

Fi.Cp89
250 PLN
34192

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 59.

Fi.Cp89
250 PLN
34193

Fi.Cp89I
300 PLN
34194

1944 wydanie prowizoryczne, nadruk delikatny typu I, ilustracja nr 3.

Fi.Cp89I
300 PLN
34195

Fi.CfpU4
200 PLN
34196

1945 znak opłaty z rysunkiem orła piastowskiego nadrukowany na formularzu kartkowym bez poddruku, z napisem "ŁÓDŹ", hasło propagandowe 4 - "PAMIĘTAJMY O ŻOŁNIERZU"; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp91II
200 PLN
34197

Fi.Cp92
150 PLN
34198

Fi.Cp92s
500 PLN
34199

Fi.Cp94A
100 PLN
34200

Fi.Cp94A
15 PLN
34201

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie poziomym.

Fi.Cp94A
30 PLN
34202

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie pionowym.

Fi.Cp94B
60 PLN
34203

1945 całostka z sygnaturą w układzie poziomym.

Fi.Cp95A
25 PLN
34204

1945 Belweder, całostka z sygnatura w układzie poziomym.

Fi.Cp95A
25 PLN
34205

Fi.Cp95AII
40 PLN
34206

Fi.Cp95AII
30 PLN
34208

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie szarobiałym, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk nonparelem; karta wysłana z Krakowa 28.X.1946 do Warszawy.

Fi.Cp95AIx
30 PLN
34209

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie szarobiałym, sygnatura w układzie pionowym, cecha zezwolenia na druk nonparelem, skasowana 9.5.1946 stemplem okolicznościowym "ROCZNICA OSWOBODZENIA WROCŁAWIA", dodatkowa odbitka stempla na odwrocie (Myślicki 46 017).

Fi.Cp95BIx
30 PLN
34210

Fi.Cp96IA
15 PLN
34211

Fi.Cp96IB
640 PLN
34212

1947 Belweder, całostka z ilustracją Urzędu Telekomunikacji w Warszawie.

Fi.Cp100
40 PLN
34213

1947 karta ilustrowana.

Fi.Cp100
35 PLN
34214

1947 Polacy walczący w Hiszpanii.

Fi.Cp102I
60 PLN
34215

1947 Ignacy Daszyński, karta bez napisu z okazji Kongresu PPS.

Fi.Cp102I
35 PLN