The auction will end on 02.12.2024
The auction ends in:

Current auction Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
79835

1876 kartka z Bochni do Austrii.

Fi.Cp1
50 PLN
Bid
79836

1880 kartka z Krakowa Dworzec do Niemiec.

Fi.Cp4I
25 PLN
Bid
79837

1886 kartka z Słotwiny na Morawy.

Fi.Cp6
30 PLN
Bid
79838

1887 opaska do druków prywatnej poczty Hansa z Gdańska.


250 PLN
Bid
79839

1898 podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią z napisami w trzech językach, w tym w języku polskim.

Fi.Cp16A
40 PLN
Bid
79840

1898 austriacki list kartkowy z treścią w języku polskim.

Fi.Cs6
50 PLN
Bid
79841

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem na doklejonym znaczku.

Fi.Cp1 + 1 z. 2½
70 PLN
Bid
79842

1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku; wg. klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 11; dobry stan zachowania (Fi.100.-).

Fi.Cp1Is
60 PLN
Bid
79843

1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku; wg. klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 14; dobry stan zachowania (Fi.100.-).

Fi.Cp1Is
60 PLN
Bid
79844

1918 wydanie warszawskie, rzadka karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowych znaczkach za 2/5 fen i 5 fen; wg. klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 14; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp1It
500 PLN
Bid
79845

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem na doklejonym znaczku.

Fi.Cp1s
100 PLN
Bid
79846

1918 wydanie PP/GGW, kartka z nadrukiem na doklejonym znaczku wysłana z Warszawy 10.01.19 do Krakowa.

Fi.Cp1s
150 PLN
Bid
79847

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem na doklejonym znaczku.

Fi.Cp1s
150 PLN
Bid
79848

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem na doklejonych znaczkach.

Fi.Cp1t
200 PLN
Bid
79849

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem na doklejonych znaczkach.

Fi.Cp1t
300 PLN
Bid
79850

1918 ZAWIERCIE - wydanie warszawskie; karta za 15 fen datowana 24/9 wysłana z Zawiercia do Warszawy, znak opłaty z ciekawą usterką "justunek" przed prawą cyfrą "1", unieważniony stemplem prowizorycznym, pełna treść, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp2I
800 PLN
Bid
79851

1918 wydanie warszawskie; wg. klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 1; dobry stan zachowania.

Fi.Cp2II
40 PLN
Bid
79852

1918 wydanie warszawskie, karta za 15 fen wg. klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 4, wysłana 30 3 z Warszawy do Żyrardowa, datownik odbiorczy ZYRARDOW z 31 3, najpóźniejsze data użycia kartki z tym typem nadruku; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp2II
300 PLN
Bid
79853

1918 wydanie warszawskie, część na odpowiedź karty podwójnej z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku za 2,5 fen; wg. klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 8; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp3IAs
200 PLN
Bid
79854

1918 wydanie PP/GGW, całostka - część na odpowiedź z nadrukiem na doklejonym znaczku.

Fi.Cp3s
150 PLN
Bid
79855

1918 wydanie PP/GGW, całostka - część z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem na doklejonym znaczku.

Fi.Cp3s
150 PLN
Bid
79856

1918 wydanie lubelskie, dwie karty za 15 hal na kartonie brązowoszarym z nadrukami w kolorze czerwonobrązowym i brązowoczerwonym typu I, czyste (Fi.330.-); gwarancja Krawczyk.

Fi.Cp4Iby-cy
300 PLN
Bid
79857

1918 wydanie lubelskie, całostka grzecznościowo ostemplowana, na odwrocie brak treści, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp4Ic
150 PLN
Bid
79858

1918 wydanie lubelskie, całostka na kartonie szarym z nadrukiem w kolorze czerwonobrązowym, z błędem nadruku "wyszczerbiona tarcza nad prawym skrzydłem orła".

Fi.Cp4Icz
200 PLN
Bid
79859

1918 wydanie lubelskie, całostka na kartonie szarym z nadrukiem w kolorze czerwonobrązowym z błędem nadruku "niedobity środek belki zakrywającej dolny napis".

Fi.Cp4Icz
300 PLN
Bid
79860

1918 wydanie lubelskie, grzecznościowo stemplowana całostka typ 2.

Fi.Cp5II
180 PLN
Bid
79861

1918 wydanie lubelskie, dwie karty za 25 hal na kartonach:

szarym, ramka bez przerwy w liniach falistych ornamentu po lewej stronie (typ II),

żółtobrązowym, ramka z przerwą w liniach falistych ornamentu po lewej stronie (typ I);

czyste; doskonały stan zachowania; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp5x, z
600 PLN
Bid
79862

1918 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 4, gwarancja i oznaczenie Kronenberg.

Fi.Cp8I
600 PLN
Bid
79863

1919 wydanie krakowskie, przekaz paczkowy w języku niemieckim z nadrukiem typu 23 przeznaczonym dla adresu przesyłowego Ca3 przedrukowany pomyłkowo na adresie Ca2, rzadkie, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.Ca2
2 000 PLN
Bid
79864

1919 wydanie krakowskie, podwójny pocztowy adres przesyłowy w języku niemieckim, polskim i rosyjskim z częścią na pobranie z nadrukiem typ 33, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.Ca3
800 PLN
Bid
79865

1919 wydanie krakowskie, podwójny pocztowy adres przesyłowy z częścią na pobranie z nadrukiem typ 20, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.Ca3
800 PLN
Bid
79866

1919 wydanie krakowskie, podwójny pocztowy adres przesyłowy z częścią na pobranie z nadrukiem typ 14, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.Ca3
800 PLN
Bid
79867

1919 wydanie krakowskie, podwójny pocztowy adres przesyłowy w języku niemieckim z częścią na pobranie z nadrukiem typ 33, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.Ca3
800 PLN
Bid
79868

1919 wydanie krakowskie, podwójny pocztowy adres przesyłowy z częścią na pobranie z nadrukiem typ 20, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.Ca3
800 PLN
Bid
79869

1919 koperta z wydrukowanym znakiem opłaty.

Fi.Ck6
80 PLN
Bid
79870

1919 całostka z opłacona odpowiedzią stemplowana grzecznościowo kasownikiem prowizorycznym z Konina.

Fi.Cp3I
100 PLN
Bid
79871

1919 wydanie krakowskie, sekternik typ 8a z błędnym nominałem "15 hl." z nadrukiem korygującym cyfry "2" na jedynce, rzadkie, gwarancja i oznaczenie Pelczar.

Fi.Cp4II
2 000 PLN
Bid
79872

1919 wydanie krakowskie, podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią z obiegu pocztowego z Bielska.

Fi.Cp9
10 000 PLN
Bid
79873

1919 wydanie krakowskie, podwójna całostka z opłacona odpowiedzią z nadrukami typ 96, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.Cp13II
300 PLN
Bid
79874

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 120 (brak rombu) z ciekawą usterką "kropka w literze C", grzecznościowo skasowana w Krakowie.

Fi.Cp14II
40 PLN
Bid