The auction will start on 15.11.2024

Auction 120. Postal stationery

49485

1935 całostka z przepiękną japońską ręcznie malowaną grafiką na odwrocie, wykonaną na zlecenie polskiego ambasadora w Japonii w 1936 roku. Ciekawe i unikalne.

Fi.Cp68
2 500 PLN
49486

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 25 - Kraków, z obiegu pocztowego z Złakowa Kościelnego do Warszawy, pionowe złamanie.

Fi.Cp68
90 PLN
49487

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 7 - ŻABIE Kapela huculska, wysłana 6 VII 36 ze Krakowa do Warszawy, znak opłaty skasowany wirnikiem propagandowym "ZAPISZ SIĘ NA CZŁONKA L.O.P.P." (wyróżnik "b"); dobry stan zachowania.

Fi.Cp68
40 PLN
49488

1935 podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią w idealnym stanie.

Fi.Cp71
150 PLN
49489

1936 zamek w Mirze, całostka do korespondencji zagranicznej.

Fi.Cp75
40 PLN
49490

1937 koperta Belweder, koperta z sygnaturą VI-1938 z oryginalnym papierem listowym w środku, stan idealny.

Fi.Ck7
190 PLN
49491

1937 koperta z obiegu pocztowego z Rożniatowa.

Fi.Ck8
15 PLN
49492

1937 koperta gen. Rydz Śmigły, koperta z oryginalnym papierem listowym w środku, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ck9
70 PLN
49493

1937 koperta lotnicza "Śmigły-Rydz", czysta z oryginalnym papierem listowym w środku (Fi.60.-).

Fi.Ck9
40 PLN
49494

Fi.Cp71B
50 PLN
49495

1937 całostka na odpowiedź odesłana zwrotnie z Niemiec do Polski, polska całostka i znaczek stemplowane w niemieckim Friedrichstal.

Fi.Cp71B
300 PLN
49496

1937 kartka z sygnaturą VI-1938 i hasłem propagandowym 7.

Fi.Cp72
30 PLN
49497

Fi.Cp74B
25 PLN
49498

1937 zamek w Mirze, całostka do obrotu zagranicznego z sygnaturą XI-1936.

Fi.Cp75
30 PLN
49499

1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 12.

Fi.Cp76
100 PLN
49500

1937 zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 14.

Fi.Cp77
180 PLN
49501

1937 zamek w Mirze, całostka do korespondencji zagranicznej z ilustracją nr 31 z obiegu pocztowego z Bydgoszczy do Niemiec.

Fi.Cp77
300 PLN
49502

1937 zamek w Mirze, całostka do korespondencji zagranicznej z ilustracją nr 31 z obiegu pocztowego z Tomaszowa do Austrii.

Fi.Cp77
300 PLN
49503

1937 zamek w Mirze, całostka do korespondencji zagranicznej z ilustracją nr 11 z obiegu pocztowego z Chorzowa do Stanów Zjednoczonych.

Fi.Cp77
300 PLN
49504

1937 zamek w Mirze, całostka do korespondencji zagranicznej z ilustracją nr 31 z ekspresowego obiegu pocztowego z Zduńskiej Woli do warszawy.

Fi.Cp77
300 PLN
49505

1938 koperta Kazimierz Jagiellończyk, koperta z oryginalnym papierem listowym w środku, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ck10
80 PLN
49506

1938 prezydent Ignacy Mościcki, całostka z sygnaturą VI-1938 i hasłem propagandowym 4.

Fi.Cp78
20 PLN
49507

1938 całostka z hasłem propagandowym O i sygnaturą X-1938.

Fi.Cp81
20 PLN
49508

1938 całostka z hasłem propagandowym H i sygnaturą X-1938.

Fi.Cp81
20 PLN
49509

1938 całostka z hasłem propagandowym S i sygnaturą X-1938.

Fi.Cp81
20 PLN
49510

Fi.Cp82
80 PLN
49511

1938 całostka do korespondencji zagranicznej.

Fi.Cp83
40 PLN
49512

Fi.Cp83
50 PLN
49513

1938 całostka do obrotu zagranicznego.

Fi.Cp83
40 PLN
49514

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka do korespondencji zagranicznej.

Fi.Cp83
40 PLN
49515

Fi.Cp84
40 PLN
49516

Fi.Cp86
40 PLN
49517

Fi.Cp86
40 PLN
49518

Fi.Cp86
100 PLN
49519

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 16 - Bolesław Prus.

Fi.Cp86
60 PLN
49520

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z rzadką ilustracją nr 49 - Renesans (wnętrze budownictwa kościelnego): Kraków Pomnik biskupa Padniewskiego w kaplicy Potockich na Wawelu dłuta Jana Michałowicza z Urzędowa; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp86
100 PLN
49521

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 12.

Fi.Cp86
60 PLN
49522

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 14.

Fi.Cp86
60 PLN
49523

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 22.

Fi.Cp86
60 PLN
49524

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 26.

Fi.Cp86
60 PLN