The auction will start on 15.11.2024

Auction 120. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
49285

1860 koperta poczty miejskiej w Warszawie, znak opłaty w barwie ciemnoniebieskiej, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Mikulski, Rachmanow.

Fi.Ck4IIy
3 000 PLN
49286

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem na doklejonym znaczku.

Fi.Cp1 + 1 z. 2½
70 PLN
49287

1918 wydanie PP/GGW, całostka grzecznościowo skasowana stemplem prowizorycznym Konin, nadruk typ 7 według najnowszego opracowania J.Berbeki i P.Pelczara, jednak bez cechy tego nadruku w postaci cienkiego górnego końca litery k, spora plama na lewo od prawej cyfry 1.

Fi.Cp1I
80 PLN
SOLD
49288

1918 wydanie PP/GGW, kartka z Warszawy do Ciechocinka, gwarancja i oznaczenie Pelczar.

Fi.Cp1I
60 PLN
49289

1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku za 2½ fen; wg. klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 17 z dodatkowo występującą cechą opisową 20; bardzo dobry stan zachowania (Fi.100.-); sygnowane Pelczar.

Fi.Cp1I (1s)
80 PLN
49290

1918 wydanie PP/GGW, kartka z Lubicza do Lipna, gwarancja na odwrocie Pelczar.

Fi.Cp1II
100 PLN
49291

1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku za 2½ fen; wg. klasyfikacji Berbeki i Pelczara - wymiary mieszczące się w typie 5, brak wspólnych cech opisowych dla tego typu (2, 5), ale występują nienotowane (11 i 22); dobry stan zachowania (punktowe przebarwienia na i pod górnymi ząbkami doklejonego znaczka) - karta niekatalogowana!!!

Fi.Cp1II (1s)
120 PLN
49292

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem na doklejonym znaczku za 2½ fen., gwarancja Schmutz.

Fi.Cp1s
100 PLN
49293

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem na doklejonym znaczku za 2½ fen. grzecznościowo stemplowana, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp1s
60 PLN
49294

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem na doklejonym znaczku za 2½ fen. grzecznościowo stemplowana, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp1s
60 PLN
49295

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 14 na doklejonym znaczku opłaty, gwarancja i oznaczenie Rzadkosz.

Fi.Cp1s
60 PLN
49296

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem na doklejonym znaczku.

Fi.Cp1s
150 PLN
49297

1918 wydanie PP/GGW, kartka z nadrukiem na doklejonym znaczku.

Fi.Cp1s
80 PLN
49298

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem na doklejonych znaczkach za 2½ i 5 fen., gwarancja Pelczar.

Fi.Cp1t
250 PLN
49299

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem na doklejonych znaczkach.

Fi.Cp1t
200 PLN
49300

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem na doklejonych znaczkach.

Fi.Cp1t
300 PLN
49301

1918 wydanie PP/GGW, całostka z Sosnowca do Warszawy, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp2I
70 PLN
49302

1918 wydanie PP/GGW, całostka z Warszawy do Krakowa, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp2I
60 PLN
49303

1918 wydanie PP/GGW, całostka z Bolesławic do Warszaw, znak opłaty unieważniony przez kreślenie z ręcznie wpisaną datą, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp2I
300 PLN
49304

1918 wydanie PP/GGW, całostka stemplowana kasownikiem prowizorycznym z Zawiercua, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp2I
60 PLN
49305

1918 wydanie PP/GGW, całostka z obiegu pocztowego z Warszawy.

Fi.Cp2I
60 PLN
49306

1918 wydanie PP/GGW, całostka z Warszawy do Austrii, stempel cenzury do korespondencji zagranicznej przy MSZ, gwarancja Jendroszek.

Fi.Cp2II
100 PLN
49307

1918 wydanie PP/GGW, całostka z Łodzi do Austrii, stempel cenzury do korespondencji zagranicznej przy MSZ, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp2II
100 PLN
49308

1918 wydanie PP/GGW, całostka użyta miejscowo w Warszawie, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp2II
70 PLN
49309

1918 wydanie PP/GGW, całostka z Warszawy do Szwajcarii, stempel cenzury do korespondencji zagranicznej przy MSZ, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp2II
100 PLN
49310

1918 wydanie PP/GGW, całostka polecona z Warszawy do Starożreb, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp2II
100 PLN
49311

1918 wydanie PP/GGW, kartka z Warszawy do Lublina.

Fi.Cp2II
60 PLN
49312

1918 wydanie PP/GGW, całostka z Warszawy do Skierniewic, lekko ukośny nadruk, gwarancja i oznaczenie Pelczar.

Fi.Cp2IMK
300 PLN
49313

1918 wydanie PP/GGW, kartka polecona z Warszawy do Płocka, kartka z opłaconą odpowiedzią nierozcięta, gwarancja i oznaczenie Pelczar.

Fi.Cp3I
900 PLN
49314

1918 wydanie PP/GGW, kartka polecona z Warszawy do Lublina, kartka z opłaconą odpowiedzią nierozcięta, gwarancja i oznaczenie Pelczar.

Fi.Cp3I
900 PLN
49315

1918 wydanie PP/GGW, część całostki z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem typ 22 w tym na doklejonym znaczku za 2,5 fen, kartka przycięta od góry.

Fi.Cp3Is
150 PLN
49316

1918 wydanie PP/GGW, całostka - część na odpowiedź z nadrukiem na doklejonym znaczku.

Fi.Cp3s
150 PLN
49317

1918 wydanie PP/GGW, całostka - część z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem na doklejonym znaczku.

Fi.Cp3s
150 PLN
49318

1918 wydanie lubelskie, dwie karty za 15 hal na kartonie brązowoszarym z nadrukami w kolorze czerwonobrązowym i brązowoczerwonym typu I, czyste (Fi.330.-); gwarancja Krawczyk.

Fi.Cp4Iby-cy
300 PLN
49319

1918 wydanie lubelskie, całostka z nadrukiem typ II..

Fi.Cp5II
100 PLN
49320

1918 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 4, gwarancja i oznaczenie Kronenberg.

Fi.Cp8I
600 PLN
49321

1918 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 44.

Fi.Cp8II
600 PLN
SOLD
49322

1919 koperta z wydrukowanym znakiem opłaty.

Fi.Ck6
80 PLN
SOLD
49323

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 111.

Fi.Cp.16xII
70 PLN
49324

1919 wydanie krakowskie, podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią z obiegu pocztowego z Bielska.

Fi.Cp9
10 000 PLN