The auction will start on 15.11.2024

Auction 120. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
49325

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 42; opis i gwarancja Schmutz;

całostka z nadrukiem typu 12, litera P w POCZTA przerwana u dołu, do kartki dołączono dwie metryczki autorstwa prof.St.Miksteina z wymiarami nadruku i opisem typu; uwaga! wpisany przedwojenny numer całostki - "Kartka Nr.11" (aktualnie Cp.12I);

karta podwójna z nadrukiem typu 96; opis i gwarancja Schmutz;

karta podwójna z nadrukiem typu 11, zamiast rombu koniczynka, do kartki dołączono metryczkę autorstwa prof.St.Miksteina z wymiarami nadruku i opisem typu; uwaga! wpisany przedwojenny numer całostki - "Kartka Nr.12" (aktualnie Cp.13I); na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp12I-II, 13I-II
1 200 PLN
49326

1919 wydanie krakowskie, podwójna całostka z opłacona odpowiedzią z nadrukami typ 96, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.Cp13II
300 PLN
49327

1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 42, plamki.

Fi.Cp14IIx
30 PLN
SOLD
49328

1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 120 - brak rombu.

Fi.Cp14IIx
40 PLN
49329

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 129 wysłana z Krakowa 16.IX.19 do Warszawy.

Fi.Cp14IIx
60 PLN
49330

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 44; bardzo dobry stan zachowania, skasowana grzecznościowo.

Fi.Cp14IIx
40 PLN
49331

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 44; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp14IIx
80 PLN
49332

1919 wydanie krakowskie, całostka z podwójnym nadrukiem typ 44.

Fi.Cp14IIyNp
2 000 PLN
49333

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 6 z obiegu pocztowego z Krakowa.

Fi.Cp14Ix
80 PLN
49334

1919 wydanie krakowskie, całostka z podwójnym nadrukiem typ 44, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.Cp14y Np
400 PLN
49335

1919 wydanie krakowskie, całostka z opłaconą odpowiedzią wysłana z Chyrowa do Okocimia, nadruk typ 100. ślady po zmoczeniu.

Fi.Cp15IIA
50 PLN
49336

1919 wydanie krakowskie, część na odpowiedź podwójnej całostka z nadrukiem typu 94 (Fi.200.-) datowana 15.IX przesłana miejscowo w Krakowie, na odwrocie jednowierszowy w ramce "BANK KRAJOWY FILIA W KRAKOWIE", znak opłaty unieważniony kreśleniem, minimalnie słabszy stan zachowania (ślady archiwizacji, karta w jednym miejscu przedziurawiona).

Fi.Cp15IIxB
120 PLN
49337

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 23 wysłana ze Lwowa 7.IX.19 do Wiednia ze stemplem cenzury K1.

Fi.Cp 16 Ix
80 PLN
49338

1919 wydanie krakowskie, kartka z ukośnym nadrukiem typ 77 z obiegu pocztowego, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp16IIx
200 PLN
49339

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 116a z obiegu pocztowego z Krakowa.

Fi.Cp16IIx
60 PLN
49340

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 33 wysłana z Krosna do Krakowa, minimalnie słabszy stan zachowania (ślady archiwizacji, karta w jednym miejscu przedziurawiona).

Fi.Cp16IIx
60 PLN
49341

1919 całostka wydania krakowskiego z nadrukiem typ 64 grzecznościowo ostemplowana w Krakowie.

Fi.Cp16IIx
50 PLN
SOLD
49342

1919 wydanie krakowskie, kartka z Krakowa 28.VII.19 do Wiednia, nadruk typ 19.

Fi.Cp16Ix
60 PLN
49343

1919 wydanie krakowskie, karta z nadrukiem typu 77; dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp16Ix
120 PLN
49344

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 23 z obiegu pocztowego z Brzozowa,stempel cenzury krakowskiej.

Fi.Cp16Ix
80 PLN
49345

1919 wydanie krakowskie, całostka z podwójnym nadrukiem typ 25, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.Cp16IxNp
1 600 PLN
49346

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 9.

Fi.Cp16x
40 PLN
SOLD
49347

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 64 z obiegu pocztowego z Krakowa, gwarancja i oznaczenie Rzadkosz.

Fi.Cp16xII
60 PLN
49348

1919 wydanie krakowskie, całostka na kartonie szarym z nadrukiem typu 134 wysłana 5.I.1920 miejscowości Sucha do Wiednia, stempelek cenzury krakowskiej, dobry stan zachowania (na odwrocie ubytek papieru); gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp19IIy
200 PLN
49349

1919 wydanie krakowskie, całostka na papierze szarym z nadrukiem typ 136 z obiegu pocztowego z Bielska.

Fi.Cp19Iy
80 PLN
49350

1919 wydanie krakowskie, podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp20
300 PLN
49351

1919 wydanie krakowskie, podwójna kartka z opłacona odpowiedzią, jeden nadruk z błędem "brak litery K w KARTKA".

Fi.Cp20
600 PLN
49352

1919 wydanie krakowskie, podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią, oba nadruki ukośne, abklacz jednego nadruku.

Fi.Cp20
500 PLN
49353

1919 wydanie krakowskie, całostka (część na odpowiedź) z nadrukiem typ 134 z fragmentem przesuniętego nadruku z pierwszej części kartki na odwrocie, osobliwe.

Fi.Cp20IxB
100 PLN
49354

1919 wydanie prowizoryczne, całostka.

Fi.Cp21I
500 PLN
49355

1919 wydanie prowizoryczne, całostka.

Fi.Cp21I
500 PLN
49356

1919 nadruk znaku opłaty "Orzeł na tarczy barokowej" o nominale 15 fen i napisu "Pocztówka" na niemieckim formularzu o sygnaturze C154/(10.16), pojedyncza belka kasująca, karta wysłana 19.3 z Warszawy do Żyrardowa, kasownik odbiorczy 20.3 na froncie; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Cp21II
1 000 PLN
49357

1919 wydanie prowizoryczne, całostka.

Fi.Cp21II
500 PLN
SOLD
49358

1919 kartka wydania prowizorycznego, gwarancja Puchała.

Fi.Cp21II
450 PLN
49359

1919 wydanie prowizoryczne, całostka w walucie halerzowej wysłana z Lublina 5.6.19 do Wiednia, stempel krakowskiej cenzury wojskowej K1, z prawdziwego obiegu pocztowego rzadkie.

Fi.Cp22I
900 PLN
49360

1919 wydanie prowizoryczne, całostka z przesuniętym nadrukiem.

Fi.Cp22II
540 PLN
SOLD
49361

1919 wydanie prowizoryczne, całostka.

Fi.Cp22II
600 PLN
SOLD
49362

1919 całostka miejscowo użyta w Poznaniu w dniu wejścia do sprzedaży wydania gnieźnieńskiego

Fi.Cp23
70 PLN
49363

1919 karta do obrotu krajowego za 15 f, znak opłaty czerwony w typie A (różne kreski), linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA pęknięta w środku w dwóch miejscach, liniatura typu II (wszystkie linie adresowe punktowane szeroko); dobry stan zachowania.

Fi.Cp24a
80 PLN
49364

1919 kartka z Krakowa do Sochaczewa.

Fi.Cp25
30 PLN