The auction will start on 15.11.2024

Auction 120. Postal stationery

49445

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 22, I nakład - sygnatura VIII-1931.

Fi.Cp50Ia
85 PLN
49446

1932 kartka w sprawach żywnościowych z sygnaturą VII-1932.

Fi.Cp.53
20 PLN
49447

1932 druk w sprawach żywnościowych, sygnatura (X-1937), wysłany 27.IX.38 z Krynicy do Krakowa, znak opłaty unieważniony datownikiem okolicznościowym "SZCZAWY ALKALICZNO-ŻELAZISTE SEZON CAŁOROCZNY" (Myślicki 28 004); karty z oryginalnego obiegu bardzo rzadko spotykane; doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp53
500 PLN
49448

1932 kartka w sprawach żywnościowych z obiegu pocztowego z Limanowej z 1937 roku.

Fi.Cp53
300 PLN
49449

1932 kartka w sprawach żywnościowych z obiegu pocztowego z Łodzi z 1937 roku.

Fi.Cp53
300 PLN
49450

1932 druk w sprawach żywnościowych - wieśniaczka (Fi.60.-).

Fi.Cp54
50 PLN
49451

1932 druk w sprawach żywnościowych, lekkie złamanie w dolnym lewym rogu.

Fi.Cp54
20 PLN
49452

1932 kartka w sprawach żywnościowych.

Fi.Cp54
30 PLN
49453

1932 druk w sprawach żywnościowych.

Fi.Cp54
40 PLN
49454

Fi.Cp54
45 PLN
49455

1932 kartka w sprawach żywnościowy.

Fi.Cp54
50 PLN
49456

Fi.Cp54
30 PLN
49457

1932 karta widokowa bez znaku opłaty pocztowej z nadrukiem kasującym starą wartość "Cena 10 gr/Cena 15 gr.", ilustracja nr.10 - "Polska: Znaczek pocztowy ku uczczeniu Jerzego Waszyngtona".

80 PLN
49458

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, WZÓR - ilustrowana karta pocztowa za 20 gr sporządzona dla celów okazowych, podobnie jak w przypadku pierwszego wydania kart ilustrowanych z portretem Henryka Sienkiewicza, różnicą widoczną na pierwszy rzut oka jest odmienne położenie nadruku WZÓR - tu napis rozpoczyna się w lewym górny rogu i skierowany jest na prawo w dół, a na kartach z Sienkiewiczem napis rozpoczyna się u dołu po lewej i skierowany jest na prawo w górę; karta z ilustracją nr 12 - SCENA GŁÓWNA - ZAŚNIĘCIE MATKI BOSKIEJ; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Cp55
1 800 PLN
49459

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją 14.

Fi.Cp55
105 PLN
49460

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją 15.

Fi.Cp55
105 PLN
49461

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją 16.

Fi.Cp55
100 PLN
49462

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją 17.

Fi.Cp55
100 PLN
49463

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją 18.

Fi.Cp55
105 PLN
49464

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją 19.

Fi.Cp55
105 PLN
49465

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją 20.

Fi.Cp55
100 PLN
49466

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją 21.

Fi.Cp55
105 PLN
49467

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją 22.

Fi.Cp55
100 PLN
49468

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją 23.

Fi.Cp55
100 PLN
49469

1933 wydanie prowizoryczne, całostka z sygnaturą krótką.

Fi.Cp58IIa
50 PLN
49470

1933 wydanie prowizoryczne, karta nr.45 z czarnym nadrukiem nowej wartości wykonanym w Drukarni Rolniczej w Warszawie (cyfra 0 o większym świetle otworu, kreski grubsze); sygnatura "P.Z.G.Nr.235-5.000.000-26." (dł.35 mm) przesłana 11.X.33 miejscowo w Warszawie, znak opłaty unieważniony wirnikiem propagandowym "PACZKI ŻYWNOŚCIOWE" (Myślicki 32 124).

Fi.Cp58Ia
30 PLN
49471

Fi.Cp58Ia
50 PLN
49472

1934 kartka ze stemplem okolicznościowym "TARGI WOŁYŃSKIE w RÓWNEM * OD 9-23 WRZEŚNIA 1934 *", kartka nie wypisana z dopisanym adresem.

Fi.Cp55
100 PLN
49473

Fi.Cp59
35 PLN
49474

1934 wydanie prowizoryczne, całostka z opłaconą odpowiedzią, ciekawy abklacz, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp60
320 PLN
49475

1934 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją 8.

Fi.Cp63
300 PLN
49476

1934 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją 3 z nadrukiem typ II.

Fi.Cp63
260 PLN
49477

1934 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją 16 z obiegu pocztowego z Wilna.

Fi.Cp63
100 PLN
49478

1934 podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią w idealnym stanie.

Fi.Cp65
150 PLN
49479

Fi.Cp65B
60 PLN
49480

1934 całostka do korespondencji zagranicznej.

Fi.Cp67
60 PLN
49481

Fi.Cp68
30 PLN
49482

Fi.Cp68
30 PLN
49483

1935 całostka z przepiękną japońską ręcznie malowaną grafiką na odwrocie, wykonaną na zlecenie polskiego ambasadora w Japonii w 1936 roku. Ciekawe i unikalne.

Fi.Cp68
2 500 PLN
49484

Fi.Cp68
2 500 PLN