The auction will start on 15.11.2024

Auction 120. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
49765

1950 groszy, całostka wydania przedrukowego z nadrukiem groszy typ 23 w barwie fioletowej.

Fi.Cp113III
80 PLN
49766

1950 groszy, całostka wydania przedrukowego z nadrukiem groszy typ 3 w barwie fioletowej.

Fi.Cp117c
140 PLN
49767

1950 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7.

Fi.Cp119
25 PLN
49768

1950 groszy, całostka wydania przedrukowego z nadrukiem groszy typ 8 w barwie fioletowej.

Fi.Cp119Ib
120 PLN
SOLD
49769

1950 groszy, całostka z nadrukiem prowizorycznym typ 14 i z nadrukiem groszy typ 1 w barwie fioletowej.

Fi.Cp121
220 PLN
49770

1950 groszy, całostka z nadrukiem prowizorycznym typ 14 i z nadrukiem groszy typ 24 w barwie fioletowej.

Fi.Cp121
220 PLN
49771

1950 groszy, całostka z nadrukiem prowizorycznym typ 14 i z nadrukiem groszy typ 23 w barwie czarnej.

Fi.Cp121I
220 PLN
SOLD
49772

1950 groszy, całostka z nadrukiem groszy typ 17 w barwie fioletowej.

Fi.Cp122
100 PLN
49773

1950 groszy, całostka z nadrukiem groszy typ 4 w barwie czarnej.

Fi.Cp123
120 PLN
49774

1950 groszy, całostka z nadrukiem groszy typ 14 w barwie fioletowej.

Fi.Cp124
50 PLN
49775

1950 Bolesław Bierut, całostka z hasłem propagandowym 18a.

Fi.Cp124
10 PLN
49776

1951 rocznik - 11 kart w tym 6 sztuk Cp125 (komplet 6 haseł propagandowych) z sygnaturami XI.51 - dopłata 200%, na karcie Cp128 na odwrocie dwa delikatne ślady po podlepkach (Fi.276.-).

Fi.Cp125-30
220 PLN
49777

1951 Światowy Tydzień Młodzieży, karta ostemplowana okolicznościowo 21.III w pierwszym dniu obiegu (Myślicki 51 009).

Fi.Cp126
20 PLN
49778

1951 kartka z życzeniami z okazji 1-go Maja.

Fi.Cp127
10 PLN
49779

1951 kartka z reklamą banku PKO, kreska nad pierwszym "Z" w "OSZCZĘDZAJ".

Fi.Cp130B1
25 PLN
SOLD
49780

1951 całostka z hasłem propagandowym banku PKO z usterką "kreska nad pierwszym Z w OSZCZĘDZAJ".

Fi.Cp130s
40 PLN
49781

1952 koperty "Bierut", komplet 6 sztuk ze wszystkimi hasłami propagandowymi z sygnaturą XI-51, czyste, bardzo dobry stan zachowania (Fi.180.-).

Fi.Ck13
160 PLN
49782

1953 koperta lotnicza "Samolot nad portem w Gdyni", sygnatura (V-1952).

Fi.Ck17
60 PLN
49783

1953 wydanie prowizoryczne, koperta obiegowa ze stemplem typu 3.

Fi.Ck18I
100 PLN
SOLD
49784

1953 Nowa Huta, całostka z sygnaturą II.53 z hasłem propagandowym 21c.

Fi.Cp135
10 PLN
49785

1953 całostka okolicznościowa z Mikołajem Kopernikiem.

Fi.Cp137
50 PLN
49786

1954 koperta z nadrukiem nowej wartości typ 1, hasło propagandowe H, gwarancja i oznaczenie Rzadkosz.

Fi.Ck14Iya
30 PLN
49787

1954 koperty lotnicze z sygnaturą VI-1954, dwie odmiany papieru.

Fi.Ck19
50 PLN
49788

1954 wydanie prowizoryczne "cena 40 gr.", stempelek typu 19a (Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Łączności w Warszawie) na części karty na odpowiedź z sygnaturą III-52 i hasłem propagandowym 18b, wysłanej 17.5.55 z Gdańska do Krakowa; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp132B
60 PLN
49789

1954 MAKULATURA - SZACHY wydanie prowizoryczne "Cena 40 gr", co niespotykane, nadruku stempelkiem typu 10 (Opole) dokonano na makulaturowej karcie z sygnaturą III.53, zwraca uwagę, że na lewej części całostki widnieje hasło propagandowe 19, a z prawej strony początkowy fragment hasła 22; dodatkową ciekawostkę stanowi to, że treść stanowią posunięcia w korespondencyjnie prowadzonej partii szachów!!! wysłano 11.7.55 z Brzegu do Gdańska, makulatura innej karty tego wydania jako chorągiewka worka pocztowego Fi.800.-; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp136 MK
1 200 PLN
49790

1955 kartka z hasłem propagandowym 22 i sygnaturą III.52 z nadrukiem nowej wartości typ 19 wysłana z Warszawy z kasownikiem okolicznościowym Wyścigu Pokoju.

Fi.Cp132
20 PLN
49791

1955 pomnik Mikołaja Kopernika, całostka z sygnaturą XII.55.

Fi.Cp138
20 PLN
49792

1956 wydanie prowizoryczne, przywrócona do obiegu całostka z ręcznym stemplem prowizorycznym z Rzeszowa.

Fi.Cp117b
120 PLN
49793

1956 wydanie prowizoryczne, przywrócona do obiegu całostka z opłaconą odpowiedzią z ręcznym stemplem prowizorycznym z Katowic, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp132
300 PLN
49794

1956 wydanie prowizoryczne, przywrócona do obiegu całostka z opłaconą odpowiedzią z ręcznym stemplem prowizorycznym z Katowic.

Fi.Cp132
150 PLN
49795

1956 wydanie prowizoryczne, przywrócona do obiegu całostka z ręcznym stemplem prowizorycznym z Warszawy, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp132B
180 PLN
49796

1956 pomnik Mikołaja Kopernika, całostka z sygnaturą V.58.

Fi.Cp138
45 PLN
SOLD
49797

1956 pomnik Mikołaja Kopernika, całostka z opłacona odpowiedzią.

Fi.Cp144
25 PLN
49798

1957 koperta lotnicza "Samolot nad Krakowem", sygnatura I-1963, czysta, na froncie pionowa, naturalna fałdka papieru.

Fi.Ck21
40 PLN
49799

1957 koperta lotnicza "Samolot nad Krakowem", sygnatura VII-1957, czysta.

Fi.Ck21
50 PLN
49800

1957 koperta lotnicza "Samolot nad Krakowem", sygnatura VI-1957, czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ck21
40 PLN
49801

1957 koperta lotnicza, koperta z sygnaturą X.-1958 z błędem bez linii poziomych przy sygnaturze z obiegu pocztowego.

Fi.Ck21 B1
30 PLN
49802

1957 koperta lotnicza z błędem "brak linii poziomych przy sygnaturze".

Fi.Ck21B1
80 PLN
49803

1957 karty pocztowe czyste, rocznik - 5 sztuk, na odwrocie delikatne przebarwienia od światła "pasy" - dobry stan zachowania (Fi.84.-).

Fi.Cp145-49
80 PLN
49804

1957 Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów, karta czysta.

Fi.Cp149
10 PLN