The auction will start on 15.11.2024

Auction 120. Danzig

48906

1847 składany kompletny list z Gdańska do Francji, dwuobrączkowy stempel nadawczy (Wolff 033.0), stemple tranzytowe i odbiorcze.

120 PLN
48907

120 PLN
48908

1887 "Empfänger auch mit Hilfe des Einwohner-Meldeamtes in Danzig nicht ermittelt" (Wolff 135) - rzadki owalny pocztowy stempel pomocniczy na liście wysłanym 26 4 z Nowego (Neuenburg in Westpreussen) do Gdańska, gdzie przesyłka dotarła tego samego dnia - datownik odbiorczy na odwrocie (Wolff 045.0); 28/4 podjęto nieskuteczną próbę doręczenia - adnotacja doręczyciela "U/28/9" (U od Unbekannt-nieznany), Poczta próbowała ustalić adres odbiorcy w Urzędzie Meldunkowym, również nieskutecznie, w urzędzie Gdańsk 1 przystawiono fioletowy owalny stempelek informacyjny w tłumaczeniu: "Odbiorcy nie odnaleziono nawet przy pomocy Urzędu Meldunkowego w Gdańsku" i dokonano adnotacji niebieskim atramentem o zwrocie "28/4 Zurück"; przesyłka powróciła do nadawcy 29 4 - stempel odbiorczy na odwrocie; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.41
500 PLN
48909

1887 opaska do druków prywatnej poczty Hansa z Gdańska.

150 PLN
48910

1898 listownik wysłany 29/3 z Gdańska do miejscowości Skarszewy (Schöneck in Westpreußen), datownik odbiorczy na odwrocie.

Mi.K6
40 PLN
48911

1911 przekaz paczkowy z Wiednia do Gdańska, nalepka urzędu celnego w Gdańsku.

400 PLN
48912

1920 I wydanie przedrukowe, 15+20+30 Pf - frankatura trójkolorowa, list wysłany 20.6 z urzędu Gdańsk Wrzeszcz do Berlina, znaczki skasowane datownikiem DANZIG-LANGFUHR z wyróżnikiem "c"; na odwrocie ząbkowana nalepka LUFTFAHRERDANK WOHLFAHRTSMARKE "Eindecker"; wczesna (znaczki ukazały się 14.06) dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schüler BPP.

Fi.3, 4, 5
200 PLN
48913

1920 wydanie przedrukowe, znaczek za 1 Mk. z nadrukiem "Danzig" oryginalnie użyty 14.6.20 - w pierwszym dniu obiegu.

200 PLN
48914

1920 wydanie przedrukowe, znaczek z obiegu pocztowego z Gdańska, fotoatest Bock i Przybek.

Fi.11c
Mi.11c
3 200 PLN
48915

1920 I wydanie przedrukowe, znaczek za 2,50 Mk. w kolorze lilaczerwonym z błędem na poz.31 "złamane drzewce sztandaru", w katalogu Michel wyceniany tylko jako podlepkowy 200 euro (bez podlepki Mi.-.-), poza jedną podlepką bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i opis.

Fi.12b B1
Mi.12 PF IV
400 PLN
48916

1920 wydanie przedrukowe, oryginalnie skasowany znaczek za 2,50 Mk. z nadrukiem "Danzig", w bardzo rzadkim kolorze ciemno różowokarminowym (Fi.3600.-), poza lekkimi fałdkami w papierze w ładnym stanie zachowania, krótki atest Gruber.

Fi.12c
2 000 PLN
48917

1920 wydanie przedrukowe, narożny znaczek za 5 Mk. z nadrukiem "Danzig" z numerem HANb nadruku 3376.20 (Fi.460.-). poza przebarwieniem narożnika piękny stan zachowania.

Fi.15B
250 PLN
48918

1920 wydanie prowizoryczne, znaczek za 5 Pf. z błędem "pęknięta cyfra 5", lekki ślad podlepki, gwarancja.

Fi.16 B1
200 PLN
48919

1920 wydanie prowizoryczne, seria czysta w czworoblokach.

Fi.16-20
180 PLN
48920

1920 frankatura mieszana różnych wydań przedrukowych, list polecony wysłany 12.11 w obszarze Wolnego Miasta Gdańska z urzędu Gdańsk 5 do miejscowości Rusocin (Russoschin), dosłany do Łęgowa (Langenau); znaczki skasowane datownikiem DANZIG 5 z wyróżnikiem "f"; koperta firmowa; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schüler BPP.

Fi.17, 21, 24
80 PLN
48921

1920 wydanie prowizoryczne, ośmioblok znaczków za 80/30 Pf, wszystkie z błędami "pęknięta poziomo liczba 80" - różne formy, "pęknięte cyfry 8 i 0", "uszkodzone gwiazdki" (Fi.około 1700.-), piękny stan zachowania. gwarancja.

Fi.20 B1+B2
1 600 PLN
48922

1920 wydanie prowizoryczne, parka znaczków za 5 fen. lewy z błędem na poz.88 "Denzig zamiast Danzig" (Fi.262,50), lekki ślad podlepki, oznaczenie.

Fi.21 B1
Mi.21 AF I
200 PLN
48923

1920 wydanie prowizoryczne, znaczek za 5 fen. z błędem na poz.43 I formy przedrukowej "belka pionowo podzielona i przerwa pomiędzy a i n w Danzig", piękny stan zachowania, gwarancja i opis.

Fi.21 B3/I
Mi.21 AF III
400 PLN
48924

1920 wydanie prowizoryczne, seria podstawowa.

Fi.21-5
15 PLN
48925

1920 wydanie prowizoryczne, seria oryginalnie kasowana, gwarancja Krawczyk.

Fi.21-25
50 PLN
48926

1920 wydanie prowizoryczne, czworoblok znaczków za 15 fen. prawy górny z błędem na poz.88 "Denzig zamiast Danzig" (Fi.742,50), lekki ślad podlepki, gwarancja i opis.

Fi.22a B1
Mi.22a AF I
600 PLN
48927

1920 wydanie prowizoryczne, znaczek za 25 fen. z błędem na poz.61 III formy przedrukowej "belka wydłużona, dolna część odłamana", piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Jendroszek.

Fi.24 B2/II
Mi.24 AF IIa
400 PLN
48928

1920 wydanie prowizoryczne, znaczek z błędem nadruku z poz. 46 "przerwa w literach i i g", dotychczas nie katalogowane, fotoatest Bock.

Fi.24B
Mi.24
1 200 PLN
48929

1920 wydanie prowizoryczne, parka znaczków za 75 fen. lewy marginesowy z błędem na poz.61 III formy przedrukowej "belka wydłużona, dolna część odłamana" (Fi.622,50), piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie.

Fi.25 B2/II
Mi.25 AF IIa
480 PLN
48930

Fi.26-31
600 PLN
48931

1920 wydanie prowizoryczne, znaczek z podwójnym szarozielonym poddrukiem typu I, fotoatest Przybek.

Fi.26I
1 300 PLN
48932

1920 wydanie prowizoryczne, oryginalnie kasowana seria z lila poddrukiem w położeniu "łuki w dół" (Fi.810.-), każdy znaczek gwarancja na kasownik Krawczyk.

Fi.26III-31III
Mi.41I-46I
800 PLN
48933

1920 wydanie prowizoryczne, trzydziestoblok znaczków za 1 Mk./30 Pf. z lila poddrukiem w położeniu szpice w dół, z ukośnym położeniem tylko środkowego wiersza nadruków i trzema różnymi odmianami błędu na poz. 31, 35 i 44 "gwóźdź obok prawej gwiazdki"; końcową fazą tego błędu (przekoszenia pojedynczego wiersza) jest słynny "most gdański" znany na znaczku 41I (de facto złamany wiersz), gwarancja i opis błędów Schmutz.

Fi.26IV
Mi.41II
2 400 PLN
48934

1920 wydanie prowizoryczne, grzecznościowo, ale ładnie kasowane cztery tańsze znaczki z szarym poddrukiem w położeniu szpice w dół (Fi.280.-), bardzo ładny stan, gwarancja z oznaczeniem Krawczyk - UWAGA jako oddzielny lot można dokupić oryginalnie kasowaną szpicę tej serii.

Fi.27II, 29-31II
250 PLN
48935

1920 wydanie prowizoryczne, oryginalnie kasowany znaczek za 2 Mk./35 Pf. z szarym poddrukiem w położeniu szpice w dół (Fi.2100.-), bardzo ładny stan, gwarancja ROHR, z oznaczeniem Krawczyk - UWAGA jako oddzielny lot można dokupić cztery brakujące do serii tańsze znaczki.

Fi.28II
Mi.28II
2 000 PLN
48936

1920 wydanie prowizoryczne, znaczek z poddrukiem w barwie szarozielonej typu II, fotoatest Przybek.

Fi.28II
1 500 PLN
48937

1920 wydanie prowizoryczne, czworoblok znaczków za 2 Mk./35 Pf. z szarym poddrukiem w położeniu szpice w górę, z dwoma różnymi odmianami błędu: prawy górny z poz.28 "złamane ZI", a prawy dolny z poz.38 "złamane Z", gwarancja z opisem pozycji i błędów Schmutz.

Fi.28It
Mi.28I PF V
240 PLN
48938

1920 wydanie prowizoryczne, gwarancja i oznaczenie Wiatrowski.

Fi.29IVd
180 PLN
48939

1920 wydanie prowizoryczne, znaczek za 5 Mk./2 Pf. z lila poddrukiem w położeniu szpice w dół, z błędem na poz.50 "przecinek zamiast kropki", ładny stan z lekkim śladem podlepki na parowanej gumie, gwarancja i oznaczenie.

Fi.30III B3
Mi.45I AF III
150 PLN
48940

1920 wydanie prowizoryczne, parka znaczków za 10 Mk./7,5 Pf. z lila poddrukiem w położeniu szpice w dół, prawy z niekatalogowanym bardzo rzadkim błędem "złamane z w Danzig", ładny stan z lekkim śladem podlepki, gwarancja obu znaczków i oznaczenie (III) Wiatrowski.

Fi.31III B
Mi.46 I AF
200 PLN
48941

1920 wydanie prowizoryczne, znaczek za 10 Mk./7.5 Pf., z podwójnym szarym poddrukiem w położeniu szpice w górę, bardzo ładny stan z lekkim śladem podlepki, gwarancja i oznaczenie.

Fi.31I Pp
Mi.31I DD N
400 PLN
48942

1920 wydanie prowizoryczne - mały innendienst, znaczek z nadrukiem typ 9, przecinek pod literą z w Danzig, plamki na lewym marginesie, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32
1 300 PLN
48943

1920 wydanie prowizoryczne tzw. mały Innendienst, znaczek za 2 fen. z błędem na poz.63 I formy przedrukowej "pęknięta belka i ślad gwoździa pod z", ślady podlepek ale ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie.

Fi.32 B2/II
Mi.32 AF IIIa
1 400 PLN
48944

1920 wydanie prowizoryczne tzw. mały Innendienst, pionowa parka znaczków za 3 fen. z niekatalogowanymi jeszcze błędami występującymi w niewielkiej części nakładu, na górnym znaczku z poz.2 I formy przedrukowej "duży gwóźdź pod literą z", a na dolnym "mały gwóźdź w formie łezki" zwraca uwagę duże poziome przesuniecie belek względem siebie, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie.

Fi.34 B+B
Mi.34 AF
1 500 PLN
48945

1920 wydanie prowizoryczne - mały Innendienst, znaczek z błędem nadruku "Denzig", fotoatest Bock.

Fi.35B1
Mi.35AFI
400 PLN