The auction will start on 15.11.2024

Auction 120. Danzig

48986

1921 proklamacja Wolnego Miasta Gdańska, znaczki o nominałach markowych z odwróconym drukiem środka znaczków, gawarancja Schuler.

Fi.52-56So
Mi.58-62K
6 500 PLN
48987

1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, znaczek za 3 Mk. z błędem na poz.41 "13.XI zamiast 15.XI", dodatkowo rysunek ramki mocno, a środek znacznie mniej przesunięte w prawo, lekki ślad podlepki, ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie.

Fi.54 B1
Mi.60
150 PLN
48988

1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, cięty znaczek za 3 Mk. (Fi.450.-), ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.54 nz
Mi.60 U
420 PLN
48989

1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, znaczek za 5 Mk z silnie przesuniętym nacinaniem pionowym, podlepka i miejscowe przywarcia papieru na odwrocie.

Fi.55 MK
Mi.61
200 PLN
48990

1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, cięty znaczek za 5 Mk. (Fi.450.-), ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.55 nz
Mi.61 U
480 PLN
48991

1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, próba fazowa - sama ramka w kolorze ciemnozielonym znaczka za 10 Mk., na szorstkim papierze ze znakiem wodnym, bez gumy, gwarancja Richter, z oznaczeniem.

Fi.56 P1 Df
Mi.62 P1
800 PLN
48992

1921 proklamacja Wolnego Miasta gdańska, seria.

Fi.57-9
240 PLN
48993

1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, seria ząbkowana, oryginalnie kasowana (Fi.130.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.57-59
Mi.63-65
110 PLN
48994

1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, seria ząbkowana w czworoblokach (Fi.960.-).

Fi.57-59
Mi.63-65
800 PLN
48995

1921 polecony wartościowy list lotniczy z Wolnego Miasta Gdańska do Niemiec ofrankowany znaczkami II serii lotniczej skasowanymi stemplem "DANZIG 5 LUFTPOST 30.X.21", na awersie naklejka celna Berlin W.8., na rewersie datownik odbiorczy.

Fi.60-4
130 PLN
48996

1921 wydanie na przesyłki lotnicze (samolot nad miastem), oryginalnie kasowana seria (Fi.315.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.60-65
Mi.66-71
260 PLN
48997

1921 wydanie na przesyłki lotnicze - samolot nad miastem, cięty marginesowy znaczek za 40 Pf., ładny stan zachowania, gwarancja Richter.

Fi.60S nz
Mi.68x U
500 PLN
48998

1921 wydanie na przesyłki lotnicze - samolot nad miastem, cięty znaczek za 1 Mk., ładny stan zachowania, gwarancja i opis (zły numer 115nz zamiast 62nz - pomylony znak wodny) Schmutz.

Fi.62S nz
Mi.68X U
200 PLN
48999

1921 wydanie na przesyłki lotnicze - samolot nad miastem, cięty znaczek za 2 Mk., ładny stan zachowania, gwarancja i opis (zły numer 116nz zamiast 63nz - pomylony znak wodny) Schmutz.

Fi.63S nz
Mi.69X U
200 PLN
49000

1921 wydanie na przesyłki lotnicze - samolot nad miastem, cięty znaczek za 5 Mk., ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie.

Fi.64S nz
Mi.70X U
220 PLN
49001

1921 wydanie przedrukowe, czworoblok znaczków za 60/75 Pf (Fi.80.-).

Fi.66
Mi.72
70 PLN
49002

1921 wydanie przedrukowe, marginesowy znaczek za 60/75 Pf. z niekatalogowanym błędami na poz.3 "jajko pomiędzy z a i w Danzig" i "pęknięte 0 w 60", piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie.

Fi.66 B
Mi.72
400 PLN
49003

1921 Herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, seria oryginalnie kasowana (Fi.310.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.67-80
Mi.73-86
250 PLN
49004

1921 wydanie obiegowe - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, seria.

Fi.67-80
240 PLN
49005

1921 Herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, znaczek za 40 Pf. z odwróconym środkiem, lekka podlepka, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie.

Fi.73 So
Mi.79 K
400 PLN
49006

1921 Herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, cięty znaczek za 50 Pf., lekki ślad podlepki, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie.

Fi.74 nz
Mi.80 U
100 PLN
49007

1921 Herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, cięty znaczek za 50 Pf., dodatkowo ze znacznie przesuniętym w prawo środkiem, poza widoczną na skanie lekką fałdką w papierze w bardzo ładny stanie zachowania, gwarancja Erdwein BPP.

Fi.74 nz B
Mi.80 U
750 PLN
49008

1921 Herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, znaczek za 1 Mk. z przesuniętym środkiem, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie.

Fi.77 B
Mi.83
150 PLN
49009

1921 Herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, znaczek za 1 Mk. z numerem HAN:1322 na lewym marginesie (Fi.360.-), bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie.

Fi.77 HAN
Mi.77 HAN
320 PLN
49010

1921 Herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, cięty znaczek za 1 Mk., lekki ślad podlepki, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie.

Fi.77 nz
Mi.83 U
220 PLN
49011

1921 wydanie obiegowe, 16-blok znaczka za 2Mk i 3Mk.

Fi.79, 80
2 300 PLN
49012

1921 Herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, znaczek za 3 Mk. bez poddruku, lekka podlepka, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Hochkeppeler BPP.

Fi.80S bp
Mi.86X
400 PLN
49013

1921 wydanie obiegowe, seria.

Fi.81-3
120 PLN
49014

1921 Herb Gdańska w dużym formacie, znaczek za 10 Mk., unikalny z brakiem połowy nacinania pomiędzy znaczkiem a prawym marginesem, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie.

Fi.81L B
Mi.87Y Ur
1 000 PLN
49015

1921 wydanie obiegowe, znaczek stemplowany na wycinku, fotoatest Bock.

Fi.82
Mi.88Y
320 PLN
49016

1921 wydanie z okazji tygodnia walki z gruźlicą, cięty znaczek za 30+30 Pf., dodatkowo z błędem "brak litery g w Zuschlag 30" i lekko przesuniętym w lewo tłem, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.84 nz B1
Mi.90 U
1 000 PLN
49017

1921 wydanie z okazji tygodnia walki z gruźlicą, seria stemplowana.

Fi.84-6
20 PLN
49018

1921 tydzień walki z gruźlicą, seria.

Fi.84-6
70 PLN
49019

1921 wydanie z okazji tygodnia walki z gruźlicą, znaczek stemplowany, fotoatest Bock.

Fi.85
Mi.91
550 PLN
49020

Fi.86
Mi.92
600 PLN
49021

1921 wydanie obiegowe, 15-blok znaczka za 9Mk.

Fi.87L
540 PLN
49022

1921 2 wydanie obiegowe, druk fazowy - odbitka rysunku znaczka za 50 Mk bez środka, ślady podlejenia na gumie, fotoatest Bock.

Fi.110P3
Mi.127YPh
1 200 PLN
49023

1921 II wydanie definitywne - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, karta 15 Pf na kartonie białym; pionowa kreska pęknięta u dołu i przerwana najniższa linia adresowa, czysta (karta bez błędów Fi.60.-).

Fi.Cp10a
Mi.P10b
40 PLN
49024

1921 całostka wydania definitywnego z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp12
50 PLN
49025

1921 II wydanie definitywne - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, 40 Pf całostka czysta (Fi.40.-).

Fi.Cp13
Mi.P12
40 PLN