The auction will start on 15.11.2024

Auction 120. Danzig

49146

1925 znaczek unieważniony stemplem korkowym.

Fi.206a
80 PLN
49147

1925 znaczek unieważniony stemplem korkowym, gwarancja Ochsner.

Fi.207
80 PLN
49148

Fi.Cp28
160 PLN
49149

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 + 20/25 Pf karta podwójna, usterka karty podstawowej (części A) uszkodzone lewy i prawy narożne górne ornamenty obramowania i przerwana pionowa linia; karta w rzeczywistości prezentuje się korzystniej jasne smugi są praktycznie niewidoczne, karta na łączeniu delikatnie naderwana (karta bez błędów Fi.300.-) - UWAGA: w najnowszym wydaniu katalogu pod numerem Cp29.

Fi.Cp30
180 PLN
49150

Fi.Cp32
160 PLN
49151

1925 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO GDAŃSKA, list polecony wysłany 2.12 z Brunszwiku, koperta firmowa "Richard Borek, Braunschweig", na odwrocie dekoracyjna nalepka nadawcy i datownik odbiorczy Danzig 1s; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.360
80 PLN
49152

1927 wydanie obiegowe.

Fi.210
25 PLN
49153

1927, 15.VII wydanie z okazji XIX Światowego Kongresu Esperanto, czysty komplet 22 ilustrowanych kart obu wartości (Fi.10450.-); jedno z najtrudniejszych, a zarazem najbardziej atrakcyjnych wydań ilustrowanych całostek obszaru Ziem Polskich, niezwykle trudne do zdobycia i nieczęsto oferowane w komplecie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp39-40A
Mi.P39-40I
10 000 PLN
49154

1927 całostka okolicznościowa z okazji XIX Światowego Kongresu Esperanto w Gdańsku, grzecznościowo stemplowana kasownikiem okolicznościowym kongresu.

Fi.Cp40
200 PLN
49155

1929 perforacja firmowa M - Maggi´s Nahrungsmittel GmbH, znaczek za 15 Pf herb Gdańska w owalu z perforacją firmową, skasowany 22.8 w miejscowości Pszczółki datownikiem Hohenstein (Wolff Hoh08.0); dobry stan zachowania.

Fi.208
Mi.214
100 PLN
49156

1929-37 zestaw serii widokowych, czyste na podlepkach.

Fi.211-3, 252-62, 274-8
Mi.217-9, 256-66, 276-80
240 PLN
49157

1929 całostka wydania z okazji Międzynarodowej Wystawy Filatelistycznej.

Fi.Cp46
150 PLN
49158

Fi.Cp46
200 PLN
49159

1929 TIEGENHOF - list urzędowy wysłany 11.5 z sądu rejonowego w Tiegenhof (Nowy Dwór) do Gdańska; pieczęć nadawcy i stempelek zwalniający od opłaty pocztowej "Frei d. Ablösg. Freie Stadt Danzig/ Amtsgericht Neuteich"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

30 PLN
49160

1930 kartka z Gdańska do Niemiec, widokówka z katedrą w Oliwie. Stempel okolicznościowy.

Fi.188
50 PLN
49161

1930 10. rocznica powstania Wolnego Miasta Gdańska, wydanie okolicznościowe na kopercie wysłanej w pierwszym dniu obiegu tych znaczków, na odwrocie datownik odbiorczy Berlina z dnia 17.11.; w Niemczech takie FDC osiąga cenę ponad 2000 euro, tu w bardzo przystępnej cenie wywoławczej, fotoatest Schmutz.

Fi.214-24
Mi.220-30
4 000 PLN
49162

1930 10. rocznica powstania Wolnego Miasta Gdańska, seria.

Fi.214-24
2 100 PLN
49163

1930 DANZIG 4 - karta pocztowa za 5 Pf w obszarze Wolnego Miasta Gdańska wysłana 22.9 z urzędu Danzig 4 (Gdańsk 4), datownik z wyróżnikiem "b"; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp41b
Mi.P41
70 PLN
49164

1930 ozdobny formularz telegramu Wolnego Miasta Gdańska, rzadkie w bardzo dobrym stanie.

1 440 PLN
49165

1931 przekaz paczkowy z Gdańska Oliwy do Ostrołęki, na odwrocie polskie znaczki dopłaty.

Fi.195, 206
350 PLN
49166

Fi.225-29
Mi.231-35
350 PLN
49167

1932 wydanie przedrukowe, Międzynarodowa Wystawa Poczty Lotniczej - LUPOSTA, seria czysta w pięknym stanie (Fi.900.-).

Fi.225-29
Mi.231-35
800 PLN
49168

1932 karta prywatna wykonana na zlecenie organizatorów Międzynarodowej Wystawy Poczty Lotniczej LUPOSTA; karta czysta; słabszy stan zachowania na odwrocie ślady podlepek i niewielkie przebarwienia (Fi.400.-).

Fi.Cpp2/I
250 PLN
49169

1932 wydanie przedrukowe znaczków dopłaty, seria kasowana (Fi.105.-).

Fi.D40-42
Mi.P40-42
80 PLN
49170

1932 dla oznaczenia ostatecznego terminu przechowywania przez Pocztę niedoręczonej/niepodjętej przesyłki (według ówczesnych przepisów 7 dni) przed zwróceniem jej do nadawcy, w większych urzędach wprowadzono trójkątne stempelki z jedno- lub dwucyfrową datą dzienną; list pobraniowy wysłany 9.6 z Geringswalde do Gdańska Siedlce (Schidlitz), znaczki unieważnione datownikiem okolicznościowym, na froncie gdański trójkątny stempelek z liczbą "17" informujący o ostatnim możliwym terminie odebrania przesyłki; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.436, 466
400 PLN
49171

1933 "AUS DANZIG-OLIVA", list z Oliwy do Gdańska opłacony według taryfy miejscowej - rzadką parką pionową znaczków z automatu za 5 Pf na papierze białym - przesłany 20.10 AMBULANSEM Z4732 relacji GDAŃSK - SOPOT; ponieważ za przesyłkę przewiezioną na trasie Sopot-Gdańsk obowiązywała inna, wyższa taryfa (15Pf) niż za przewiezioną na odcinku tej trasy Oliwa-Gdańsk (10Pf), przesyłki wysyłane z Oliwy do Gdańska, dla uniknięcia nienależnej dopłaty, poczta oznaczała dodatkowym, wysoko wycenianym, stempelkiem "AUS DANZIG-OLIVA" (WOLFF+200.-); bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.187Rw
Mi.193Dx
1 000 PLN
49172

1933 wydanie obiegowe.

Fi.230
30 PLN
49173

1934 wydanie przedrukowe z dopłatą na Pomoc Zimową, seria stemplowana, foroatest Bock.

Fi.231-3
Mi.237-9
650 PLN
49174

1934 wydanie przedrukowe z dopłatą na Pomoc Zimową, seria.

Fi.231-3
760 PLN
49175

1934 wydanie przedrukowe, seria.

Fi.234-8
290 PLN
49176

1934 wydanie przedrukowe, seria kasowana z nadrukiem nowych wartości (Fi.120.-).

Fi.234-38
Mi.240-42
100 PLN
49177

1934 Heweliusz - 40 Zjazd Filatelistów Niemieckich i 11 Zjazd Związku Filatelistów Niemieckich, ilustrowana karta czysta (Fi.500.-); dobry stan zachowania (niewielkie zaplamienie pod 1611, w rzeczywistości prawie niewidoczne); temat - ASTRONOMIA, PIWO.

Fi.Cp47
400 PLN
49178

1934 sławni gdańszczanie, komplet trzech całostek ilustrowanych.

Fi.Cp48I-III
800 PLN
49179

1934 Sławni Gdańszczanie, komplet 3 czystych kart z żółtozielonym znakiem opłaty, ilustracje przedstawiają: Chodowieckiego, Heweliusza i Schopenhauera (Fi.1180.-); idealny stan zachowania.

Fi.Cp48I-IIIa
Mi.P48/01-03
1 100 PLN
49180

1934 całostka z serii sławni gdańszczanie - Arthur Schopenhauer, wysłana z Sopotu do Berlina, bardzo rzadka z obiegu.

Fi.Cp48III
320 PLN
49181

1934 całostka wykonana na zlecenie organizatorów Zjazdu Filatelistów Niemieckich z obiegu pocztą lotniczą do Monachium.

Fi.Cpp3, 255
200 PLN
49182

1934 ilustrowana karta prywatna wykonana na zlecenie organizatorów Zjazdu Filatelistów Niemieckich i 11 Zjazdu Związku Filatelistów Niemieckich wysłana 13.7.36 z Brzeźna do Siedlec, znak opłaty skasowany rzadkim stemplem okolicznościowym "DANZIG-BRÖSEN 125 JAHRE BADEORT" (125 lat kurortu Brzeźno) dodatkowy stempelek przewodniczącego Towarszystwa Przyjaciół Znaczków w Gdańsku (Verein Briefmarkenfreunde Freie Stadt Danzig E.V.); dobry stan zachowania; temat - ŻAGLOWCE.

Fi.Cpp3/I
Mi.PP2
500 PLN
49183

1934 kartka nakładu nieurzędowego wykonana na zlecenie organizatorów Zjazdu Filatelistów Niemieckich w Gdańsku.

Fi.Cpp3/I
150 PLN
49184

1934 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO GDAŃSKA, AMBULANS 23 relacji BERLIN-MALBORK (BERLIN-MARIENBURG), list wysłany 31.7 z miejscowości Sankt Georgen do Gdańska Siedlec (Schidlitz), na odwrocie zalepka kontroli dewizowej "Zur Devisenüberwachung zollamtlich geöffnet" i cztery odciski owalnego datownika ambulansowego BERLIN-MARIENBURG BAHNPOST Zug 23 z 1.8; walor w dobrym stanie zachowania.

Mi.516
200 PLN
49185

1934 PROGRAM UROCZYSTOŚCI z okazji 40 Zjazdu Filatelistów Niemieckich i 11 Zjazdu Związku Filatelistów Niemieckich, na froncie odciśnięto 5.8 stempel okolicznościowy (Wolff 12); bardzo rzadki walor w minimalnie słabszym stanie zachowania.

320 PLN