The auction will start on 15.11.2024

Auction 120. Danzig

49106

Fi.177
400 PLN
49107

1923 wydanie przedrukowe w nowej walucie, znaczek za 20 pf./100 mk. z niekatalogowanym błędem "liczne uszkodzenia cyfr nominału", poza jedną podlepką bardzo ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.177 B
Mi.183
80 PLN
49108

1923 wydanie przedrukowe w nowej walucie, czysty znaczek za 1 G/1 000 000 Mk. z błędem na znaczku podstawowym z poz.11 "podwójna ukośna kreska w K", lekka podlepka, ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie.

Fi.183 B1
Mi.189 PF I
200 PLN
49109

1923 wydanie przedrukowe w nowej walucie, kasowany znaczek za 1 G/1 000 000 Mk. z błędem nadruku "otwarte u w Gulden" (Fi.140.-), poza jedną podlepką bardzo ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.183 B2
Mi.189 AF I
120 PLN
49110

1923 wydanie przedrukowe w nowej walucie, czysty znaczek za 2 G/1 000 000 Mk. z błędem na znaczku podstawowym z poz.11 "podwójna ukośna kreska w K", jedna podlepka, ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie.

Fi.184 B1`
Mi.190 PF i
250 PLN
49111

1923 wydanie przedrukowe w nowej walucie, czysty znaczek za 2 G/1 000 000 Mk. z błędem nadruku "otwarte u w Gulden", dodatkowo "przerwany środkowy kwadracik" i "przerwa w literze G", ślady podlepek, ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie.

Fi.184 B2
Mi.190 AF I
250 PLN
49112

1923 wydanie przedrukowe w nowej walucie, czysty znaczek za 3 G/1 000 000 Mk. z błędem na znaczku podstawowym z poz.11 "podwójna ukośna kreska w K", jedna podlepka, ładny stan zachowania, gwarancja Jean Hotz Paris z oznaczeniem.

Fi.185 B1
Mi.191 PF I
700 PLN
49113

1923 wydanie przedrukowe w nowej walucie, czysty znaczek za 3 G/1 000 000 Mk. z błędem nadruku "otwarte u w Gulden", pełna oryginalna guma, ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie.

Fi.185 B2
Mi.191 AF I
1 400 PLN
49114

1923 wydanie przedrukowe w nowej walucie, czysty znaczek za 5 G/1 000 000 Mk. z błędem na znaczku podstawowym z poz.11 "podwójna ukośna kreska w K", jedna podlepka, poza krótszymi ząbkami po lewej ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie.

Fi.186 B1
Mi.182 PF I
490 PLN
49115

1923 wydanie przedrukowe w nowej walucie, czysty znaczek za 5 G/1 000 000 Mk. z błędem nadruku "otwarte u w Gulden", lekka podlepka, ładny stan zachowania, gwarancja Kniep BPP.

Fi.186 B2
Mi.192 AF I
700 PLN
49116

Fi.186B1
750 PLN
49117

1923 wycinek przekazu paczkowego z Niemiec do Gdańska, opłaty doręczeniowe pobrane dwoma znaczkami dopłaty WMG, na odwrocie gwarancja Soecknick.

Fi.D21S, D25S
Mi.D21, D25 Wz.3X,
1 300 PLN
49118

1923 wydanie przedrukowe, znaczek dopłaty z obiegu pocztowego w Neuteich (Nowy Staw), fotoatest Przybek.

Fi.D26
3 400 PLN
49119

1923 wydanie przedrukowe znaczków dopłaty, czworoblok znaczków za 10.000/20 Mk z poz.25/36 z mocną drugostronną odbitką druku znaczka podstawowego (abklatsch), błędy na znaczkach podstawowych: lewy górny na poz.25 "pęknięta ramka", a prawy górny na poz.26 "główka gwoździa mocującego formę", oba te błędy wyraźnie widoczne na drugostronnej odbitce druku; na froncie dolnego lewego i na odwrocie znaczków z lewej strony delikatne przywarcia papieru z kolejnych arkuszy.

Fi.D27
Mi.P27
400 PLN
49120

1923 znaczek dopłaty z abklaczem.

Fi.D27
15 PLN
49121

Fi.D30-39
Mi.P30-39
280 PLN
49122

1923-27 znaczki dopłaty, wydanie w nowej walucie, kasowany znaczek za 30 Pf. z błędem "przerwana opaska pod koroną i cieńsze połączenie lewego ramienia górnego krzyża" (Fi.380.-, Mi.-.-), poza kilkoma krótszymi ząbkami po prawej ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie.

Fi.D34 B5
Mi.33 PFVII
220 PLN
49123

1923-27 znaczki dopłaty, wydanie w nowej walucie, znaczek za 40 Pf. z błędem "przerwana opaska pod koroną i cieńsze połączenie lewego ramienia górnego krzyża", pełna oryginalna guma z cieniem śladu po podlepce, gwarancja i oznaczenie.

Fi.D35 B5
Mi.34 PFVII
180 PLN
49124

1923 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek nie wprowadzony do obiegu za 100 000 Mk., wykorzystany pod przedruk na 2 Millionen, lekki ślad podlepki, ładny stan zachowania.

Fi.NW IX
Mi.179 F
150 PLN
49125

1923 list urzędowy z magistratu w Gdańsku do Niemiec.

Fi.U24, U26
400 PLN
49126

1923 Herb Gdańska - mały format pionowy, znaczek urzędowy za 100 Mk. z nadrukiem "D M" i pięknym abklatschem znaczka podstawowego.

Fi.U37
Mi.D37
120 PLN
49127

1923 wydanie przedrukowe, czworoblok nadrukiem przesuniętym.

Fi.U38
30 PLN
49128

1924 przekaz paczkowy z Gdańska do Neuteich (Nowy Staw), na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.187, 202
1 500 PLN
49129

Fi.187-95, 187-88R
Mi.193-201, 193-94D
90 PLN
49130

1924 wydanie obiegowe, znaczek z ząbkowaniem do automatu, złamany narożnik.

Fi.187R
20 PLN
49131

Fi.188aw
Mi.194x
50 PLN
49132

1924 kartka z Gdańska do Niemiec.

Fi.190
120 PLN
49133

1924 wydanie na przesyłki lotnicze, 10+20+40 Pf - frankatura trójkolorowa, lotnicza karta polecona (bez tekstu na odwrocie) wysłana 23.5.25 z Gdańska do Berlina, znaczki skasowane owalnym datownikiem DANZIG 1 LUFTPOST z wyróżnikiem "a"; berlińskie datowniki odbiorcze i lotniczy stempel nadejścia "Mit Luftpost befördert uber Flughafen Tempelhofer Feld Postamt Berlin C2"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.196, 197, 198
Mi.202, 203, 204
200 PLN
49134

1924 wydanie lotnicze, seria stemplowana.

Fi.196-200
140 PLN
49135

1924 wydanie na przesyłki lotnicze, marginesowy znaczek za 2,50 G. z błędem na poz.9 jak na poz.40 "litera g w Danzig u góry wyszczerbiona", bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie.

Fi.200 B(4)
Mi.206
500 PLN
49136

1924 wydanie na przesyłki lotnicze, marginesowy znaczek za 2,50 G. z opuszczoną dziurką - jak do automatów i błędem na poz.41 "litera G złamana w połowie" (Fi.450.-), dodatkowo skośna kreska na lewym marginesie, poza widocznym na skanie lekkim zgięciem ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie.

Fi.200 B1+B2
Mi.206 B PF II
400 PLN
49137

Fi.200B2
400 PLN
49138

1924 widoki Gdańska i okolicy (I), znaczek za 1 Guld. z błędem na poz.42 "dodatkowa pionowa kreska w O oraz ukośne z cieniem i w Oliva", lekki ślad jednej podlepki, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie.

Fi.201 B1
Mi.207 PF I
500 PLN
49139

1924 widoki Gdańska i okolicy (I), czysta seria z pełną oryginalną gumą (Fi.2300.-) w ładnym stanie.

Fi.201-05
Mi.207-11
2 200 PLN
49140

1924 widoki Gdańska, seria stemplowana, fotoatest Bock.

Fi.201-5
Mi.207-11
1 200 PLN
49141

1924 Herb Gdańska w owalu, znaczek za 3 fen. z bardzo zaawansowanym błędem na poz.92 "zdeformowana prawa cyfra 3 - jak 9", piekny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie.

Fi.210 B1
Mi.216
450 PLN
49142

1924 Wydanie przedrukowe - pionowa parka urzędowych znaczków za 25 Pf., górny z błędami nadruku na poz.54 "brak litery M" (nadruk tylko D) (Fi.1140.-, Mi.-.-) i niekatalogowanym "kółko po D", piękny stan zachowania, gwarancja i opis obu błędów Schmutz.

Fi.U5 D
Mi.5 AF II
1 500 PLN
49143

1924 Wydanie przedrukowe, znaczek urzędowy za 75 Pf. z błędem "plama pomiędzy ramionami krzyża, dodatkowo rozlany gruby nadruk D M, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie.

Fi.U15 B
Mi.D15
150 PLN
49144

1924 Wydanie przedrukowe - Dienstmarke, najrzadszy w serii kasowany znaczek za 35 Pf. w kolorze ultramarynowym (Fi.240.-), gwarancja Schmutz, dodatkowo wszystkie pozostałe znaczki w serii oprócz jednego (Fi.460.-), gwarancja Krawczyk, Schmutz.

Fi.U41-50
Mi.D41-50
660 PLN
49145

Fi.194
Mi.200
100 PLN