The auction will start on 15.11.2024

Auction 120. Danzig

48946

1920 wydanie prowizoryczne - mały Innendienst, znaczek z błędem "Denzig zamiast Danzig", fotoatest Przybek.

Fi.35B1
700 PLN
48947

1920 wydanie prowizoryczne - mały Innendienst, znaczek z podwójnym szarozielonym poddrukiem typ I, fotoatest Przybek.

Fi.35I Pp B2
1 200 PLN
48948

1920 wydanie prowizoryczne tzw. mały Innendienst, znaczek za 10 Pf. -odmiana w kolorach karminowym z błędem na poz.22 I formy przedrukowej "z w Danzig pęknięte, belka poz pęknięta i gwóźdź pod g", piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie.

Fi.36b B$
Mi.36 AF IV
480 PLN
48949

1920 wydanie prowizoryczne tzw. "mały Innendienst", czworoblok znaczków za 40 pf., rzadka odmiana w kolorach ciemnoczerwonym i czarnym (Fi.2000.-); ciekawe bo górne nadruki przesunięte są w lewo, a dolne w prawo; gwarancja i opis odmiany Schmutz.

Fi.38a
1 800 PLN
48950

1920 mały Innendiesnst, znaczek z obiegu pocztowego, gwarancja i oznaczenie Soecknick.

Fi.38b
80 PLN
48951

1920 wydanie prowizoryczne tzw. mały Innendienst, znaczek za 40 Pf. - rzadka odmiana w kolorach karminowym i czarnym z niekatalogowanym na tej odmianie błędem na poz.61 III formy przedrukowej "belka wydłużona, dolna część odłamana", piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie.

Fi.38b B2
Mi.38b AF IIa
1 200 PLN
48952

1920 mały Innendiesnst, niewielki ślad po podlepce, mini fotoatest Bock.

Fi.39
800 PLN
48953

1920 wydanie prowizoryczne na przesyłki lotnicze, czworoblok znaczków za 1 mk./40 pf. z podwójnym nadrukiem z poz.65/76 (Fi.19200.-), opisany przez L.Schmutza w "Przeglądzie Filatelistycznym" 11/2007; w Niemczech spotyka się z rzadka inne nominały (40 i 60 pf.) z tej serii, ale oferowany tu - najrzadszy, sprzedano jedynie do kilku polskich zbiorów, pochodzi z fragmentu arkusza o wyraźnym wzajemnym przesunięciu nadruków co widać na skanach szczegółów, ma pełną oryginalną gumę bez podlepki ani jej śladów, podwójna gwarancja Schmutz.

Fi.46 Np
Mi.52 DD
16 000 PLN
48954

1920 całostka wydania przedrukowego z opłacona odpowiedzią.

Fi.Cp2
80 PLN
48955

1920 całostka wydania przedrukowego z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp4
60 PLN
48956

1920 całostka wydania przedrukowego.

Fi.Cp5
30 PLN
48957

Fi.Cp5
30 PLN
48958

1920 XI wydanie przedrukowe, 30/7½ Pf karta czysta (Fi.50.-).

Fi.Cp6
40 PLN
48959

Fi.Cp6
50 PLN
48960

1920 całostka wydania przedrukowego z obiegu pocztowego z Oliwy do Szwajcarii.

Fi.Cp6
120 PLN
48961

Fi.Cp7
80 PLN
48962

Fi.Cp7
100 PLN
48963

Fi.Cp8
25 PLN
48964

Fi.Cp9
60 PLN
48965

Fi.Cp9
80 PLN
48966

1920 całostka wydania definitywnego z opłacona odpowiedzią.

Fi.Cp17I
140 PLN
48967

1920 wydanie przedrukowe, sekretnik w dobrym stanie zachowania (Fi.25.-).

Fi.Cs1
40 PLN
48968

1920 sekretnik wydania przedrukowego.

Fi.Cs1
25 PLN
48969

Fi.Pp1
Mi.A1
40 PLN
48970

1920 prekursory, widokówka opłacona znaczkami niemieckimi za 5 i 10 f wydania Germania przesłana miejscowo w Gdańsku 20.4.20 przed wprowadzeniem do obiegu pierwszych znaczków poczty Wolnego Miasta; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Dr.Marx.

Fi.Pw4, Pw6
250 PLN
48971

800 PLN
48972

1921 lotniczy ekspresowy polecony list wartościowy z Wolnego Miasta Gdańska do Berlina nadany15.04.21 z ciekawą frankaturą, stempel tranzytowy "Berlin C2 Luftpost 17.IV.21" i odbiorczy z tego samego dnia, na rewersie stempel celny Berlin W.8.

Fi.10, 44, 45, 46, 50
290 PLN
48973

1921 firmowy list polecony z Gdańska do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.20, 47
145 PLN
48974

1921 list z Gdańska do Berlina, gwarancja pod znaczkami Schuler.

Fi.47, 48, 49
90 PLN
48975

1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga (seria nacinana), 5Pf + 25Pf - frankatura dwukolorowa, widokówka wysłana 4.3 z Gdańska do Radomia, znaczki skasowane datownikiem DANZIG 5 z wyróżnikiem "g"; okrągłe stempelki cenzury wojskowej w Tczewie: "Tcz." i z numerem cenzora "5"; stempel odbiorczy z 8.III - unarodowiony austriacki okupacyjny datownik z wyróżnikiem "b" z wyciętym niemieckim napisem; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (niewielkie przebarwienia na końcach ząbków); gwarancja.

Fi.47, 49
150 PLN
48976

1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, czysta seria nacinana (Fi.370.-).

Fi.47-56
Mi.53-62
350 PLN
48977

1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, oryginalnie kasowana seria nacinana (Fi.310.-).

Fi.47-56
Mi.53-62
270 PLN
48978

1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, próba znaczka za 10 Pf. w kolorach brązowawopomarańczowym i granatowym (Fi.750.-), poza lekkim śladem podlepki i dwoma krótszymi ząbkami (dla znaczków nacinanych to typowe) ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Jendroszek.

Fi.48 P1
Mi.54 P1
600 PLN
48979

1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, próba znaczka za 10 Pf. w kolorach pomarańczowym i brązowofioletowym (Fi.1400.-) i co nietypowe oryginalnie kasowana, ładny stan zachowania, gwarancja INFLA BERLIN.

Fi.48 P1
Mi.54 P1
1 200 PLN
48980

1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, próba znaczka za 10 Pf. w kolorach pomarańczowym i czerwonym (Fi.750.-), podlepka i jeden krótszy ząbek (dla znaczków nacinanych to typowe), ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie.

Fi.48 P1
Mi.54 P1
700 PLN
48981

1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, szeroko cięty znaczek za 10 Pf. w kolorach pomarańczowym i fioletowoczarnym, jedna lekka podlepka, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Soechnick BPP.

Fi.48 nz
Mi.54 U
400 PLN
48982

1921 proklamacja Wolnego Miasta Gdańska, znaczek z odwrócony drukiem środka znaczka, fotoatest Gruber.

Fi.48So
Mi.54K
1 000 PLN
48983

1921 proklamacja Wolnego Miasta Gdańska, druk fazowy - odbitka środka rysunku znaczka za 5 Mk, fotoatest Gruber.

Fi.49Df
Mi.55PH
1 000 PLN
48984

1921 firmowy list polecony z Gdańska do Bydgoszczy, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.51, 77
200 PLN
48985

1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, parka znaczków za 1 mk., prawy z najsłynniejszym błędem gdańskim występującym na poz.10 w części nakładu "koga w płomieniach - typ III jeden gruby płomień" (Fi.615.-), jedna podlepka z marginesu, ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie.

Fi.52 B1/III
Mi.58 PF I
500 PLN