The auction will start on 15.11.2024

Auction 120. General Government

43004

1943 miejscowa kartka polecona z Krakowa, na froncie stempel odbiorczy.

Fi.86
200 PLN
43005

1943 urodziny Hitlera, pięć serii z dolnej część arkusza z marginesami z oznaczeniami: ENTW.: z podpisem projektanta; STAATSDRUCKEREI WIEN; STICH.: z podpisem rytownika oraz numerami sektora: 12gr+1zł - II, 24gr+1zł - III, 84gr+1zł - IV; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.101-03 Pw2, Pw3, Pw4
200 PLN
43006

1943 urodziny Hitlera, marginesowa seria znaczków na karcie ostemplowana 20.IV w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.101-03; 30
50 PLN
43007

1943 urodziny A. Hitlera, seria unieważniona koksownikiem pierwszego dnia obiegu wklejona na kartce w formie bloku.

Fi.101-3
65 PLN
43008

1943 urodziny A. Hitlera, seria z stemplem okolicznościowym pierwszego dnia obiegu.

Fi.101-3, 30
30 PLN
43009

1943 urodziny A. Hitlera, seria ostemplowana na kartce kasownikiem okolicznościowym.

Fi.101-3; 30
25 PLN
43010

Fi.104
30 PLN
43011

Fi.104
95 PLN
43012

1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, znaczek z kasownikiem okolicznościowym.

Fi.104
15 PLN
43013

1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, kompletny arkusz niegumowanych prób bez druku daty na znaczkach obejmujący pełna formę drukarską z czterema arkuszami znaczków z numerowanymi sektorami, absolutny rarytas wydań Generalnego Gubernatorstwa, stan bardzo dobry.

Fi.104 ark. P2
40 000 PLN
43014

Fi.104; 31
100 PLN
43015

Fi.104P2 ark.
8 000 PLN
43016

1943 3. rocznica NSDAP w GG, seria na ekspresowym liście poleconym z Krakowa do Mielca, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.105-9
50 PLN
43017

Fi.105-9 ark.
480 PLN
43018

Fi.106, 32
30 PLN
43019

Fi.106; 32
25 PLN
43020

1943 3. rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, zestaw trzech specjalnych ilustrowanych kart sporządzonych na papierach różnych gatunków,

Fi.106; 32
200 PLN
43021

Fi.106; 32
30 PLN
43022

Fi.110-2nz ark.
2 400 PLN
43023

1943 widoki zabytkowych budowli, seria w arkuszach sprzedażnych, arkusz znaczka za 10 zł dwa niewielkie rozdarcie marginesów dolnych, ogólnie bardzo dobry stan zachowania.

Fi.113-6 ark.
700 PLN
43024

Fi.114P
Mi.114P3a
1 600 PLN
43025

Fi.115
270 PLN
43026

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik - sektor II/3 z błędami na poz. 4 i 9 "brak kropki po 24 w dacie śmierci" (Fi.900.-), dodatkowo z pustopolami na górnym marginesie i co jednocześnie niespotykane z pustopolami także po lewej stronie, cztery błędy w jednym arkusiku, gwarancja.

Fi.Ark.104 B2
2 500 PLN
43027

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik - sektor I/4 z błędem "złamana oś" i dodatkowo z pustopolami na dolnym marginesie zanikającymi ku lewej stronie i jednocześnie pojawiającym się po lewej stronie śladowym pustopolem na górze, wynika to z lekko skośnego przycięcia arkusika.

Fi.Ark.104II Pw
600 PLN
43028

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik - sektor I/4 z błędem "złamana oś" i dodatkowo z pustopolami na dolnym marginesie, bardzo ładny stan zachowania.

Fi.Ark.104II Pw
500 PLN
43029

1943 list z Dębicy do Niemiec, sygnatura III.42.

Fi.Ck2II
30 PLN
43030

1943 kartka nadana 19.05.43 miejscowo z Izby lekarskiej w Warszawie.

Fi.Cp9
140 PLN
43031

1943 kartka z Zamościa do Chorwacji, stempel cenzury Wermachtu.

Fi.Cp9II
100 PLN
43032

1943 duży urzędowy pobraniowy list polecony z Katowic do Niemiec na specjalnej kopercie dla filii wysyłkowej w Katowicach, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.Fk7
250 PLN
43033

1943 list na specjalnej kopercie do służbowych przesyłek poleconych z Krakowa do Niemiec, brak erki, gwarancja Pelczar.

Fi.Fk8b
240 PLN
43034

1943 "Fernsprecher spart Zeit und Geld" kasownik okolicznościowy na liście z Krakowa do Limanowej, ładna odbitka stempla.

Fi.IV
500 PLN
43035

1943 kartka niemiecka z nadrukiem "UKRAINE" dla terenów Rzeszy Ostland użyta pocztowo z Lublina 2 do Krakowa.

Fi.OkNcp2
200 PLN
43036

Fi.U25-36 ark.
2 400 PLN
43037

1943 godło Rzeszy na tle Wawelu, arkusz znaczka dopłaty za 16 gr. złożony w połowie, kilka niewielkich rozdarć perforacji.

Fi.U29 ark.
280 PLN
43038

1943 wydanie urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, znaczek za 100 gr z błędem na poz.90 "plamka na ramce ilustracji"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha.

Fi.U36 s2
95 PLN
43039

1943 list z wirnikiem propagandowym z Krakowa, ładna czytelna odbitka wirnika.

Fi.V
50 PLN
43040

1943 list z Krakowa do Przeworska, wirnik propagandowy poczty.

Fi.V, 72
40 PLN
43041

Mi.791, 862
60 PLN
43042

1943 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, dofrankowana całostka z Chorwacji wysłana 23.III z Zagrzebia do Warszawy, stempelki cenzury Wehrmachtu, niecodzienny kierunek wysyłki; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.P3
120 PLN
43043

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Łukownicy do Limanowej.

40 PLN