The auction will start on 15.11.2024

Auction 120. General Government

42924

1942 miejscowy list polecony z Lwowa.

Fi.44, 45, 51
60 PLN
42925

1942 list firmowy z Krakowa do Niemiec, wirnik propagandowy.

Fi.45
30 PLN
42926

1942 kartka z Warszawy do Szwajcarii, stempel cenzury wojskowej Wermachtu.

Fi.46
100 PLN
42927

Fi. 49, 50
70 PLN
42928

Fi. 49, 50, 78
40 PLN
42929

1942 list wartościowy z Tarnowa do Przeworska.

Fi.63
250 PLN
42930

1942 kartka z Ulanowa do Krakowa.

Fi.72
10 PLN
42931

1942 kartka z Przemyśla do Polskiego czerwonego Krzyża w Krakowie.

Fi.75
80 PLN
42932

1942 portret Hitlera na jednolitym tle, 12 gr - frankatura pojedyncza, widokówka datowana 29.X wysłana z miejscowości Czarnocin do Kruszowa, czarny ramkowy stempelek agencji "P.A.g. Czarnocin über Petrikau" z datą "31. OKT. 194" dostawioną osobnym stempelkiem, znaczek unieważniono 1.11 w Piotrkowie dwuobrączkowym datownikiem PETRIKAU DISTR. RADOM z wyróżnikiem "b"; dobry stan zachowania.

Fi.75
100 PLN
42933

Fi.76
40 PLN
42934

1942 kartka z Borysławia do Przeworska, widokówka z Truskawca.

Fi.76
25 PLN
42935

Fi.79
100 PLN
42936

Fi.86a-88a ark.
600 PLN
42937

1942 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, arkusz znaczka z ząbkowaniem grzebieniowym ZG 14:14½.

Fi.86a ark.
300 PLN
42938

Fi.86a ark.
300 PLN
42939

Fi.86nz ark.
600 PLN
42940

1942 Adolf Hitler, parka znaczków z podwójna perforacją poziomą, górny znaczek ślad po podlepce, gwarancja Mikstein.

Fi.87MK
400 PLN
42941

Fi.87a
300 PLN
42942

Fi.88a ark.
300 PLN
42943

Fi.88nz ark.
600 PLN
42944

1942 53. urodziny A.Hitlera, seria kasowana stemplem okolicznościowym pierwszego dnia obiegu.

Fi.89-91
15 PLN
42945

1942 urodziny Hitlera, seria wydana na japońskim papierze z dolnym marginesem z napisem "STAATSDRUCKEREI WIEN", skasowana w dniu wejścia do obiegu; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.89-91
30 PLN
42946

1942 53. urodziny A. Hitlera, seria w arkusikach sprzedażnych.

Fi.89-91 ark.
400 PLN
42947

1942 urodziny Hitlera, seria wydana na japońskim papierze, skasowana okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu na karcie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.89-91; 20
30 PLN
42948

1942 600-lecie Lublina, seria stemplowana kasownikiem okolicznościowym

Fi.92-5; 24
30 PLN
42949

1942 600-lecie Lublina, seria znaczków z gapami na górnych marginesach na widokówce (panorama Zamku i staw na Podzamczu) skasowana okolicznościowo 3.X w Lublinie stemplem okolicznościowym, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.92-95 Pw1; 22
80 PLN
42950

1942 600-lecie Lublina, seria znaczków na kopercie ostemplowana okolicznościowo w Lublinie.

Fi.92-95; 24
80 PLN
42951

1942 seria na karnecie okolicznościowym wystawy sztuki w Krakowie.

Fi.96-100
40 PLN
42952

1942 3. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa narożnikowa seria z oznaczeniem na dolnym marginesie STICH: + podpis rytownika i STAATSDRUCKEREI WIEN X.1942 (Fi.+200% dopłaty), bardzo dobry stan zachowania.

Fi.96-100 Pw4+Pw2
72 PLN
42953

1942 FDC - 3. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria znaczków na kopercie skasowana okolicznościowo 20.11 w Krakowie w pierwszym dniu obiegu, odciśnięty numer kolejny "0003"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.96-100; 26
50 PLN
42954

Fi.96-100; 35
60 PLN
42955

1942 3. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, niegumowany znaczek cięty, gwarancja Jendroszek.

Fi.99nz
800 PLN
42956

1942 urodziny A. Hitlera, seria stemplowana stemplem okolicznościowym pierwszego dnia obiegu.

Fi.101-3
30 PLN
42957

1942 urodziny A. Hitlera, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.101-3 ark.
320 PLN
42958

1942 widoki zabytkowych budowli, miejscowy firmowy list wartościowy z Krakowa, rzadka pojedyncza frankatura znaczka za 10 zł, na odwrocie pieczęcie lakowe i stempel odbiorczy różny od kasownika na froncie koperty.

Fi.116
3 000 PLN
42959

1942 list z warszawy do Lisowa (Warthenland), koperta z wydrukowanym znakiem opłaty unieważniona wirnikiem warszawskim z wyróżnikiem bb.

Fi.Ck2y
40 PLN
42960

1942 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym zw Sulejówku przez urząd zwierzchni w Warszawie do Niemiec, całostka złamana w połowie.

Fi.Cp9II
130 PLN
42961

1942 stempel okolicznościowy w 600. rocznicę Lublina.

Fi.Cp9II, 24
30 PLN
42962

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze I.44, czysta (Mi.30 euro), minimalne przebarwienia.

Fi.Cp9III
Mi.P12/03
40 PLN
42963

Fi.Cp9b
Mi.P12/02
50 PLN