The auction will start on 15.11.2024

Auction 120. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
42684

1939 niemiecka całostka z Krakowa ze stemplem okolicznościowym z okazji utworzenia Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.1
25 PLN
42685

1939-1944 komplet (podstawowy) znaczków GG, obejmujący znaczki: opłaty, doręczeniowe i urzędowe (Fi.817.-; Mi. ponad 450 euro).

Fi.1-125, D1-4, U1-36
800 PLN
42686

1939-1944 komplet (podstawowy) znaczków GG, obejmujący znaczki: opłaty, doręczeniowe i urzędowe, a także znaczki opłaty radiowej (Fi.2019.-; Mi.550 euro).

Fi.1-125, D1-4, U1-36
1 800 PLN
42687

1939 I wydanie przedrukowe, 12 gr - frankatura pojedyncza; karta pocztowa (formularz niemieckiej poczty polowej o sygn.11.39), wysłana 24.5.1940 z Krosna do Sompolna.

Fi.3
40 PLN
42688

1939 I wydanie przedrukowe, 30 gr - frankatura pojedyncza, karta pocztowa (formularz niemieckiej poczty polowej o sygn.11.39) opłacona według podwyższonej taryfy stosowanej zaledwie przez kilka miesięcy (21.11.1939-01.04.1940) wysłana 19.2.1940 z Krakowa do Kalwarii Zebrzydowskiej (Fi.100,-).

Fi.7
70 PLN
42689

1939 I wydanie przedrukowe, znaczek za 40 gr./20 pf., niekatalogowany bez nadruku "40 Groschen 40" z tylko fragmentarycznym "Deutsche Post OSTEN", katalogowany na innej wartości (24 gr./12 pf.) brak nadruku nominału ma wycenę Fi.1500.-, poza niewielkim śladem podlepki w bardzo ładnym stanie, gwarancja i oznaczenie MK.

Fi.8 B1 (MK)
1 400 PLN
SOLD
42690

1939 I wydanie przedrukowe, 50 gr - frankatura pojedyncza, list zagraniczny do Szwecji wysłany z Dąbrowy do Sztokholmu, znak opłaty unieważniony stemplem prowizorycznym - dwuwierszowym stemplem "Deutsche Dienstpost Osten Dabrowa" z datą dostawioną datownikiem biurowym "15 Dez 1939", dosłany w Szwecji; na odwrocie zalepka cenzury niemieckiej; dobry stan zachowania (koperta z trzech stron otwarta); gwarancja Walocha.

Fi.9
200 PLN
42691

1939 I wydanie przedrukowe - dofrankowana całostka za 12 gr opłacona według podwyższonej taryfy stosowanej zaledwie przez kilka miesięcy (21.11.1939-01.04.1940) wysłana 15.III.1940 do Tarnowa, przesłana AMBULANSEM NR.5 relacji DĄBROWA-TARNÓW (DABROWA-5-TARNOW); słabszy stan zachowania (karta zgięta pionowo i naderwana z prawej strony); gwarancja.

Fi.Cp1, 2, 21
120 PLN
42692

1939 karta pocztowa wydania przedrukowego, 12 gr "krótkie e", dobry stan zachowania.

Fi.Cp1I
80 PLN
42693

1939 karta pocztowa wydania przedrukowego, 30 gr "krótkie e", prawidłowa przesyłka z okresu podwyższonej taryfy stosowanej zaledwie przez kilka miesięcy (21.11.1939-01.04.1940), wysłana 19.12 z Krakowa do Zakopanego; idealny stan zachowania (Mi.70 euro).

Fi.Cp2I
100 PLN
42694

1939 całostka pierwszego wydania prowizorycznego typu I z obiegu pocztowego.

Fi.Cp2I
40 PLN
42695

1939 karta pocztowa wydania przedrukowego, 30 gr "krótkie e", bardzo dobry stan zachowania.

Fi. Fi.Cp2I
70 PLN
42696

1939 prekursor GG, widokówka z motywem pomnika czynu legionów w Radomiu, wysłana 13 listopada z Włoszczowej do Neuhaus obok Schliersee w Rzeszy, z prowizorycznym dwuwierszowym stemplem Włoszczowa w kolorze fioletowym, rzadkie.


320 PLN
42697

1939 pierwszy stempel okolicznościowy przygotowany z okazji utworzenia Generalnego Gubernatorstwa.


25 PLN
42698

1939 okolicznościowa karta przygotowana z okazji powstania Generalnego Gubernatorstwa, 7-11 ostemplowana okolicznościowo w Krakowie; ponieważ znaczki dla GG nie zostały jeszcze przygotowane użyto znaczka Rzeszy.


40 PLN
42699

1939 współkursory, list z Warszawy nadany 7.12.39 do Czerwonego Krzyża w Genewie, na odwrocie pieczęć nadawcy Związku Kawalerów Maltańskich w Polsce, opłata znaczkami pocztowymi Rzeszy.


300 PLN
42700

1939 współkursory, kartka z Warszawy nadana 16.12.39 do Słomnik opłacona znaczkiem Rzeszy.


100 PLN
42701

1939 współkursory, kartka z Krakowa nadana 14.12.39 do Bielska opłacona znaczkami Rzeszy.


100 PLN
SOLD
42702

1939 współkursory, kartka z Radomia nadana 21.12.39 do Krakowa opłacona znaczkami Rzeszy.


90 PLN
SOLD
42703

1940 znaczki opłaty radiowej (Rundfunk), parka pionowa - część z nominałem przyklejano na odcinku potwierdzenia wniesienia opłaty radiowej dla opłacającego, a część z literą "A" na blankiecie, który zostawał w archiwum; czyste (Fi.100.-) w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.1+2
100 PLN
42704

1940 kartka z Zamościa do Skierniewic.

Fi.1, 3, Cp1
60 PLN
42705

1940 znaczki opłaty radiowej (Rundfunk), parka pionowa - część z nominałem przyklejano na odcinku potwierdzenia wniesienia opłaty radiowej dla opłacającego, a część z literą "A" na blankiecie, który zostawał w archiwum.

Fi.1-2
80 PLN
42706

1940 znaczki opłaty radiowej (Rundfunk), parka pionowa - część z nominałem przyklejano na odcinku potwierdzenia wniesienia opłaty radiowej dla opłacającego, a część z literą "A" na blankiecie, który zostawał w archiwum.

Fi.1-2
162 PLN
SOLD
42707

1940 list stemplowany kasownikiem poczty urzędowej z Niska.

Fi.3
60 PLN
42708

1940 kartka z Bełza do Przeworska, polska przedwojenna całostka użyta jako formularz, kartka zagięta w połowie.

Fi.3
23 PLN
SOLD
42709

1940 kartka z Krakowa do Niemiec.

Fi.3
20 PLN
42710

1940 krakowski stempel okolicznościowy z okazji urodzin A. Hitlera.

Fi.3
15 PLN
42711

1940 miejscowa kartka z Krakowa ze stemplem okolicznościowym z okazji urodzi Adolfa Hitlera.

Fi.3
30 PLN
42712

1940 Urodziny A.Hitlera, polski znaczek skasowany na wycinku stemplem okolicznościowym 20.IV w Krakowie.

Fi.3
50 PLN
42713

1940 kartka z Warszawy do Włoch, stemple niemieckiej cenzury, gwarancja Pelczar.

Fi.3, Cp4
100 PLN
42714

1940 firmowy list polecony z Warszawy 18.VI.40 do Pragi.

Fi.5, 6
100 PLN
42715

1940 przekaz paczkowy nadany z pośrednictwa pocztowego w Dąbiu koło Mielca do Warszawy, stemple pośrednictwa pocztowego, opłata znaczkami wydania przedrukowego na serii historycznej za 50 gr. z nadrukiem typ II, gwarancja Schmutz.

Fi.5, 24II
200 PLN
42716

1940 list na kopercie firmowej z Warszawy do Leszna.

Fi.6
60 PLN
42717

1940 list urzędowy z Lublina do Niemiec opłacony znaczkiem opłat pierwszego wydania przedrukowego.

Fi.6
60 PLN
42718

1940 specjalna kartka ze stemplem okolicznościowym z Radomia z okazji 1. rocznicy utworzenia GG.

Fi.6d
15 PLN
SOLD
42719

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, kasownik okolicznościowy pierwszej rocznicy utworzenia Generalnego Gubernatorstwa z Radomia.

Fi.6d
15 PLN
SOLD
42720

1940 kartka z Krakowa do polskiego żołnierza internowanego na Węgrzech.

Fi.7
120 PLN
42721

1940 kartka z Krakowa do Rzeszy.

Fi.7
80 PLN
42722

1940 Godło III Rzeszy w dużym formacie, marginesowa próba znaczka za 1 zł. bez cyfr nominału, w barwach definitywnych, na papierze żółtawym średniej grubości i z żółtą gumą, gwarancja i fotoatest.

Fi.13 P3 nz
Mi.13 P3
2 600 PLN
42723

1940 II wydanie przedrukowe, kompletna seria z odmianami (28 sztuk) kasowana na wycinkach; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.14-39
250 PLN