The auction will start on 15.11.2024

Auction 120. General Government

42804

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze IX.40, wysłana 19.9.1941 z Rozwadowa do miejscowości Deutscheneck (Sompolno) w tzw. Kraju Warty; dobry stan zachowania (Mi.25 euro).

Fi.Cp7I
Mi.P8
30 PLN
42805

1940 całostka z sygnaturą II.41.

Fi.Cp7II
30 PLN
42806

1940 wycinek karty zielonej za 12 gr o sygnaturze II.41 wysłanej z agencji w Świdniku, jednowierszowy w ramce stempelek "Swidnik" odciśnięty prawidłowo obok znaku opłaty, który skasowano 22.8 w urzędzie Lublin 2 dwuobrączkowym datownikiem z wyróżnikiem "n"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp7II
40 PLN
42807

1940 kartka z Krakowa do Rosji, stemple cenzury niemieckiej i radzieckiej, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp8I
180 PLN
42808

Fi.D1-4
50 PLN
42809

1940-41 służbowa karta pocztowa, na całostce z opłacona odpowiedzią.

Fi.FCp1A
200 PLN
42810

1940-41 służbowa karta pocztowa, na całostce z opłacona odpowiedzią i na odpowiedź, na odwrocie bez tekstu.

Fi.FCp1A-B
400 PLN
42811

1940-41 służbowa karta pocztowa, 5 kart na całostce dla polskiego urzędu pocztowego w Gdańsku; 4 z różnymi tekstami na odwrocie i jedna bez tekstu.

Fi.FCp2I
500 PLN
42812

1940-41 służbowa karta pocztowa z obiegu bez tekstu i treści na odwrocie.

Fi.FCp2I
400 PLN
42813

1940 formularz poczty niemieckiej z Krakowa wykonany na polskiej całostce bez tekstu na odwrocie, gwarancja i oznaczenie.

Fi.FCp2I/I
120 PLN
42814

1940 formularz poczty niemieckiej z Krakowa wykonany na polskiej całostce, gwarancja i oznaczenie.

Fi.FCp2I/VI
120 PLN
42815

Fi.FCp2I/XI
120 PLN
42816

Fi.FCp2II
2 000 PLN
42817

1940-41 służbowa karta pocztowa, 3 kartki na polskiej całostce; 2 z różnymi tekstami na odwrocie i jedna bez tekstu.

Fi.FCp3
200 PLN
42818

Fi.FCp3
400 PLN
42819

Fi.FCp4
400 PLN
42820

1940-41 służbowa karta pocztowa, 6 kartek na polskiej całostce do korespondencji zagranicznej; 4 na odpowiedź (3 z różnymi tekstami na odwrocie i jedna bez tekstu), jedna z opłaconą odpowiedzią i zwykła, obie bez tekstu na odwrocie.

Fi.FCp4, FCp5IA, FCp5IB
450 PLN
42821

Fi.FCp4/I
80 PLN
42822

Fi.FCp5AI/XII
80 PLN
42823

1940 formularz poczty niemieckiej z Krakowa wykonany na polskiej całostce.

Fi.FCp5BI/V
100 PLN
42824

Fi.FCp5BI/XII
80 PLN
42825

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z prezydentem Mościckim, tekst IV "Alle ..." 12 wierszy tekstu (bez numeracji), karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp3
100 PLN
42826

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 12 gr - frankatura pojedyncza, formularz o sygnaturze DPO 444 (3.41) wysłany 18.XI.1941 z Krosna do Sompolna.

Fi.Fp1c, 43
20 PLN
42827

1940 urzędowy druk z izby emerytalnej w Warszawie.

Fi.U1
30 PLN
42828

1940 marginesowe znaczki urzędowe, seria bez ostatnich trzech wartości.

Fi.U1-12
190 PLN
42829

Fi.U1-15
200 PLN
42830

Fi.U1-15
60 PLN
42831

1940 znaczki urzędowe - godło III Rzeszy w dużym formacie, 8 gr parka pozioma, z błędem: "barwne poziome rysy na znaczkach"; bardzo dobry/ dobry stan zachowania (brak narożnika między znaczkami); gwarancja i oznaczenie MK Walocha.

Fi.U2 MK
150 PLN
42832

Fi.U13P3
2 500 PLN
42833

Fi.U14 ark.
200 PLN
42834

1940 arkusz znaczków urzędowych przedostatniego najwyższego nominału, arkusz złożony w połowie.

Fi.U14 ark.
190 PLN
42835

Fi.U15 ark.
150 PLN
42836

Fi.U16-24
50 PLN
42837

1940 godło III Rzeszy w małym formacie, cięta gumowana próba w barwie czarnej bez nominału, gwarancja Jendroszek.

Fi.U16P
800 PLN
42838

Fi.U17 nz
750 PLN
42839

Fi.U20P
1 200 PLN
42840

Fi.U21P
1 200 PLN
42841

1940 widoki zabytkowych budowli, trzy listy grzecznościowe do Niemiec.

15 PLN
42842

250 PLN
42843

1940 Stalag XIIIA - prowizoryczny formularz wysłany 19.II z Wołomina do obozu, prowizoryczny stempel nadawczy - polski przedwojenny datownik z wyróżnikiem "d"; stempelek cenzury obozowej D7; dobry stan zachowania.

100 PLN