The auction will start on 15.11.2024

Auction 120. General Government

43084

1944 kartka polecona z Krosna do Krakowa.

Fi.75, 78, Cp8
50 PLN
43085

1944 kartka z Jarosławia do Przeworska.

Fi.77
80 PLN
43086

1944 konspiracyjna poczta dla wojskowych Polska - Lizbona - Anglia, karta wysłana z Krakowa do Portugalii z potwierdzeniem i podziękowaniem za otrzymane paczki, w rzeczywistości poprzez PCK na "adres konspiracyjny" w Lizbonie gdzie sortowano i dosyłano do odbiorców w Anglii, stempelki różnych cenzur i datownik odbiorczy Lizbony, ślady cenzury chemicznej przeprowadzanej w celu poszukiwania ukrytego tekstu, gwarancja Pelczar.

Fi.77, Cp9II
200 PLN
43087

1944 kartka z Pruszkowa do Sztokholmu z prośbą pomoc w postaci paczki, tak zwana korespondencja "żebracza", stempel cenzury Wermachtu, gwarancja Pelczar.

Fi.77, Cp9II
200 PLN
43088

1944 kartka z Warszawy do Sztokholmu z prośbą pomoc w postaci paczki, tak zwana korespondencja "żebracza", stempel cenzury Wermachtu, gwarancja Pelczar.

Fi.77, Cp9II
200 PLN
43089

1944 kartka z Pruszkowa do niemieckiego składu wojskowego w Krakowie.

Fi.78
40 PLN
43090

1944 przekaz paczkowy z Węgrowa do Niemiec, na odwrocie stempel urzędu celnego w Berlinie.

Fi.86, 110, 111
100 PLN
43091

1944 koperta telegramu doręczonego w Warszawie.

Fi.110
150 PLN
43092

1944 konspiracyjna poczta dla wojskowych Polska - Lizbona - Anglia, karta polecona wysłana z Pruszkowa do Portugalii z potwierdzeniem i podziękowaniem za otrzymane paczki, w rzeczywistości poprzez PCK na "adres konspiracyjny" w Lizbonie gdzie sortowano i dosyłano do odbiorców w Anglii, stempelki różnych cenzur i datownik odbiorczy Lizbony, gwarancja.

Fi.111, Cp7II
200 PLN
43093

Fi.111, Cp9b; 36
40 PLN
43094

1944 55. urodziny Adolfa Hitlera, seria na kopercie listu ekspresowego z Krakow ado Mielca.

Fi.117-9
20 PLN
43095

1944 55. urodziny A.Hitlera, seria w narożnych parkach.

Fi.117-9
25 PLN
43096

1944 55. urodziny A. Hitlera, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.117-9 ark.
200 PLN
43097

Fi.117-19
30 PLN
43098

1944 55. urodziny Hitlera, narożnikowa seria z lewymi i dolnymi marginesami, na dolnych marginesach napis "BILD: Willy Exner", czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.117-19
60 PLN
43099

Fi.117-119; 37
40 PLN
43100

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, seria stemplowana kasownikiem z okazji 5 . rocznicy utworzenia Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.120-4
20 PLN
43101

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.120-4 ark.
300 PLN
43102

1944 Wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, znaczek za 30+30 gr z błędem na poz.4 lub 9 "uszkodzona ramka w lewo od 30"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha.

Fi.122 B1
60 PLN
43103

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, czworoblok z dolnym marginesem znaczków za 30+30 gr z błędem na poz.35 "biały klin powyżej H w REICH; na marginesach oznaczenia ENTWURF: i STICH: z podpisami; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha.

Fi.122 B2
80 PLN
43104

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, prawy znaczek z błędem "uszkodzona ramka na lewo od 30".

Fi.122B1
50 PLN
43105

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, znaczek z błędem "uszkodzona ramka na lewo od 30".

Fi.122B1
40 PLN
43106

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, parka znaczków ciętych w słabym stanie, jeden mocno uszkodzony.

Fi.123nz
300 PLN
43107

Fi.123nz
650 PLN
43108

Fi.125
1 200 PLN
43109

Fi.125
2 800 PLN
43110

Fi.125; 38
400 PLN
43111

Fi.125; 38
180 PLN
43112

1944 5. rocznica utworzenia GG, arkusik bez perforacji z sektora 3, drobna plamka w dolnym lewym narożniku.

Fi.125nz ark.
1 500 PLN
43113

Fi.Cp8II
175 PLN
43114

1944 całostka GG nadana z Baden w Austrii do Nowego Sącza.

Fi.Cp9II
100 PLN
43115

1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze I.44, czysta (Mi.30 euro), bardzo dobry stan zachowania,

Fi.Cp9III
Mi.P12/03
80 PLN
43116

1944 całostka z sygnaturą I.44.

Fi.Cp9III
40 PLN
43117

1944 całostka z sygnaturą I.44 z obiegu pocztowego z Warszawy.

Fi.Cp9III
40 PLN
43118

Fi.Cp9III B
80 PLN
43119

Fi.Cp10
Mi.P13
200 PLN
43120

1944 całostka z podobizna A. Hitlera.

Fi.Cp10
10 PLN
43121

1944 kartka z Białej Rawskiej do Skierniewic.

Fi.Cp10
40 PLN
43122

1944 niewprowadzone do obiegu znaczki serii obiegowej "widoki" tzw. "Górale", znaczki w bardzo dobrym stanie, fotoatest Paetow.

Fi.I-III
7 000 PLN
43123

1944 niewprowadzone do obiegu znaczki serii obiegowej "widoki" tzw. "Górale", znaczki w dobrym stanie.

Fi.I-III
4 500 PLN