The auction will start on 15.11.2024

Auction 120. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
42724

1940 II wydanie przedrukowe, kompletna seria z odmianami (28 sztuk) czysta (Fi.748.-); bardzo dobry stan zachowania (znaczek za 30/30 gr ciekawie utleniony).

Fi.14-39
600 PLN
42725

1940 II wydanie przedrukowe, podstawowa seria.

Fi.14-39
700 PLN
42726

1940 wydanie przedrukowe, podstawowa seria stemplowana.

Fi.14-39
200 PLN
42727

1940 wydanie przedrukowe, czworoblok rzadszych z nadrukiem znaczków z tłem liniowanym stemplowany kasownik okolicznościowym pierwszych krakowskich targów wzornictwa, fotoatest Berbeka. Wysoka wycena katalogowa

Fi.14I
600 PLN
42728

1940 wydanie przedrukowe, czworoblok znaczka za 24/25 gr., znaczek podstawowy w odmianie I, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.14I
1 600 PLN
42729

1940 wydanie przedrukowe, czysty znaczek za 24/25 gr., rzadki z nadrukiem na znaczku podstawowym w odmianie I - "tło kreskowane", ładny stan zachowania ale bez gumy, gwarancja i oznaczenie.

Fi.14I
120 PLN
42730

1940 wydanie przedrukowe, nadruk na znaczku polskim za 25 gr. z tłem kreskowanym, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.14I
450 PLN
42731

1940 wydanie przedrukowe, nadruk na znaczku z tłem kreskowanym.

Fi.14I
390 PLN
42732

1940 ekspresowy list polecony z Warszawy do Szwajcarii, szwajcarska nalepka kierunkowa i cenzury.

Fi.15, 49
200 PLN
42733

1940 list polecony z Warszawy do Szwajcarii, szwajcarska nalepka kierunkowa i cenzury.

Fi.15, 49
200 PLN
42734

1940 II wydanie przedrukowe, czworoblok znaczków za 2/5 gr z poz.32/43 z dwoma katalogowanymi błędami na poz.: 33 "przecinek zamiast kropki" i 42 "kropka połączona z R" (Fi.405.-); bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha.

Fi.17 B1+B2
300 PLN
42735

1940 II wydanie przedrukowe, znaczek za 2/5 gr z błędem na poz.70 "zalany grzebień lewego skrzydła" (Fi.120.-); bardzo dobry stan zachowania, gwarancja i opis Walocha.

Fi.17 B3
150 PLN
42736

1940 wydanie przedrukowe, arkusz znaczka opłaty z nadrukiem, rozdarcia perforacji w kilku miejscach, arkusz złożony w połowie, doskonały materiał do badań - błędy i usterki.

Fi.17 ark.(B1, B2, B3, B4, B5)
750 PLN
42737

1940 wydanie przedrukowe, prawy znaczek z błędem "kropka połączona z R".

Fi.17B2
150 PLN
42738

1940 wydanie przedrukowe, górny lewy znaczek z błędem "uszkodzone pióro", dolny lewy znaczek z błędem "wklęsła podstawa lewej cyfry 2", rozdarcia perforacji.

Fi.17B4, B5
220 PLN
42739

1940 wydanie przedrukowe, arkusz znaczka opłaty z nadrukiem, rozdarcia perforacji w kilku miejscach, arkusz złożony w połowie, doskonały materiał do badań - błędy i usterki.

Fi.18 ark.(B1, B4, B6)
800 PLN
42740

1940 wydanie przedrukowe, dolny prawy znaczek z błędem "przecinek nad a w słowie General".

Fi.18B2
320 PLN
42741

1940 wydanie przedrukowe, dolny lewy znaczek z błędem "wyrostek z lewej strony lewej cyfry 4", znaczek z błędem małe podklejenie papieru.

Fi.18B4
250 PLN
42742

1940 wydanie przedrukowe, prawy środkowy znaczek z błędem "prawa cyfra 4 zakończona szpicem".

Fi.18B4
320 PLN
42743

1940 wydanie przedrukowe, górny znaczek z błędem "wyrostek na poziomej belce prawej cyfry 4", niewielkie ślady przywarcia na gumie.

Fi.18B6
280 PLN
42744

1940 kartka nadana z agencji pocztowej w Wodyniach przez urząd zwierzchni w Siedlcach, stempel agencji.

Fi.19
90 PLN
SOLD
42745

1940 wydanie przedrukowe, arkusz znaczka opłaty z nadrukiem, rozdarcia perforacji w kilku miejscach, arkusz złożony w połowie, doskonały materiał do badań - błędy i usterki.

Fi.19 ark. (B1, B3, B5)
550 PLN
42746

1940 wydanie przedrukowe, znaczek z błędem "wyrostek u dołu prawej cyfry 8".

Fi.20B2
240 PLN
42747

1940 list polecony z Bogucic do Czerwonego Krzyża w Genewie, stempel pośrednictwa pocztowego w Bogucicach, na odwrocie stemple i zalepka niemieckiej cenzury.

Fi.21, 35
216 PLN
SOLD
42748

1940 kartka ekspresowa z Krakowa do Lwowa, gwarancja Pelczar.

Fi.21, 41, 51, Cp5
90 PLN
SOLD
42749

1940 wydanie przedrukowe, arkusz znaczka opłaty z nadrukiem typu I, rozdarcia perforacji w kilku miejscach, arkusz złożony w połowie, doskonały materiał do badań.

Fi.24I ark.
380 PLN
42750

1940 specjalne wydanie okolicznościowe Deutsche Post Osten, przygotowane z okazji zawodów narciarskich rozegranych w Zakopanem.

Fi.30; 2
40 PLN
42751

1940 list polecony z Warszawy do Węgier, zalepka i stempel cenzury Wermachtu.

Fi.31, 46
200 PLN
42752

1940 polska całostka z ilustracją 34 Jan Matejko stemplowana wraz ze znaczkiem GG w Krakowie 11.04.40 zaadresowana do Tych.

Fi.34, Cp87
140 PLN
42753

1940 list z Radomia do Polskiego Czerwonego Krzyża w Lwowie, niemieckie cenzury i radziecki stempel odbiorczy z Lwowa.

Fi.35
200 PLN
42754

1940 wydanie przedrukowe, nadruki na znaczkach dopłaty - luzaki.

Fi.35-9
130 PLN
42755

1940 wydanie przedrukowe, arkusz znaczka dopłaty z nadrukiem, brak górnego i dolnego marginesu, rozdarcie perforacji pomiędzy 5 i 6 rzędem plus kilka mniejszych, arkusz złożony w połowie, doskonały materiał do badań.

Fi.38 ark.
900 PLN
42756

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 6 gr na kompletnej gazecie KRAKOWSKIE WIEŚCI (КРАКIВСЬКI ВIСТI) wydawanej w języku ukraińskim w Krakowie wysłanej 5.7.1941 z urzędu Kraków 2 do Berlina, przesyłka opłacona jako druki, bardzo rzadko spotykany walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.40
300 PLN
42757

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 6 gr - frankatura wielokrotna, widokówka z miejscowości Janaszów do Warszawy, wysłana 10 grudnia z urzędu Aurelów, znaczki skasowane prowizorycznym stemplem ramkowym "Aurelow 10 DEZ 1940"; ładne prowizorium w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.40
120 PLN
42758

1940 list z Bełza do Przeworska.

Fi.40
25 PLN
42759

1940 kartka z Warszawy do Niemiec.

Fi.40, Cp3
50 PLN
42760

1940 widoki zabytkowych budowli (I), seria czysta, bardzo dobry stan zachowania (Fi.80.-).

Fi.40-51
70 PLN
42761

1940 widoki zabytkowych budowli (I), seria z górnymi marginesami (znaczek za 1 zł z dolnym), skasowana stemplem okolicznościowym, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.40-51; 6a
50 PLN
SOLD
42762

1940 kartka maksimum, widokówka ze znaczkiem przedstawiającymi Bramę Krakowska w Lublinie.

Fi.42
100 PLN
42763

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 10 gr pasek trzech znaczków z górnym marginesem, na poz. 8 (znaczek z prawej strony) powtarzalny błąd: "plama przy prawym marginesie"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha.

Fi.42 B
60 PLN
SOLD