5071 |
1942 kartka z Borysławia do Przeworska, widokówka z Truskawca. | Fi.76 |
| 25 PLN | |
5072 |
1942 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, komplet znaczków z perforacją ZG 14:14½ (odmiana a) o nominałach: 1,00 zł, 1,20 zł i 1,60 zł, w arkuszu sprzedażnym w dobrym stanie zachowania. | Fi.86a-88a ark. |
| 600 PLN | |
5073 |
1942 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 1,00 zł w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.86nz ark. |
| 600 PLN | |
5074 |
1942 portret A. Hitlera, znaczek z silnym abklaczem. | Fi.88MK1 |
| 100 PLN SOLD | |
5075 |
1942 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 1,60 zł w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.88nz ark. |
| 600 PLN | |
5076 |
1942 53. urodziny A.Hitlera, seria znaczków w arkusikach ozdobnych, czyste bez podlepek, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.89-91 |
| 500 PLN | |
5077 |
1942 600-lecie Lublina, seria w arkuszach sprzedażnych, marginesy w słabszym stanie. | Fi.92-5 ark. |
| 500 PLN | |
5078 |
1942 600-lecie Lublina, seria stemplowana kasownikiem okolicznościowym | Fi.92-5; 24 |
| 30 PLN | |
5079 |
1942 600-lecie Lublina, seria znaczków na kopercie ostemplowana okolicznościowo w Lublinie. | Fi.92-95; 24 |
| 80 PLN | |
5080 |
| 50 PLN | |
5081 |
| 60 PLN | |
5082 |
1942 kartka maksimum, widokówka ze znaczkiem przedstawiającymi Mikołaja Kopernika. | Fi.100 |
| 135 PLN SOLD | |
5083 |
1942 urodziny A. Hitlera, seria stemplowana stemplem okolicznościowym pierwszego dnia obiegu. | Fi.101-3 |
| 30 PLN | |
5084 |
1942 widoki zabytkowych budowli, miejscowy firmowy list wartościowy z Krakowa, rzadka pojedyncza frankatura znaczka za 10 zł, na odwrocie pieczęcie lakowe i stempel odbiorczy różny od kasownika na froncie koperty. | Fi.116 |
| 3 000 PLN | |
5085 |
1942 list z warszawy do Lisowa (Warthenland), koperta z wydrukowanym znakiem opłaty unieważniona wirnikiem warszawskim z wyróżnikiem bb. | Fi.Ck2y |
| 40 PLN | |
5086 |
1942 kartka wysłana z agencji pocztowej Czorsztyn, trzywierszowy stempelek w ramce "Czorsztyn / über Neumart (Dunajec) / (Distr Krakau)", całość doręczono przez zwierzchni urząd w Nowym Targu. | Fi.Cp7 |
| 50 PLN | |
5087 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 16.IX z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Dist.Krakau)", znaczek unieważniono w urzędzie pocztowym w Nisku; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp9II Mi.P12/02 |
| 30 PLN | |
5088 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42 wysłana 29.III.1944 z Warszawy do Miechowa, znak opłaty skasowany stemplem wirnikowym WARSCHAU C2 z wyróżnikiem "cm". | Fi.Cp9II Mi.P12/02 |
| 30 PLN | |
5089 |
1942 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym zw Sulejówku przez urząd zwierzchni w Warszawie do Niemiec, całostka złamana w połowie. | Fi.Cp9II |
| 130 PLN | |
5090 |
1942 stempel okolicznościowy w 600. rocznicę Lublina. | Fi.Cp9II, 24 |
| 30 PLN | |
5091 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze I.44, czysta (Mi.30 euro), minimalne przebarwienia. | Fi.Cp9III Mi.P12/03 |
| 40 PLN | |
5092 |
1942 całostka z sygnaturą III.42 z obiegu pocztowego. | Fi.Cp9b |
| 10 PLN | |
5093 |
1942 przekaz paczkowy od urzędowego nadawcy z Krakowa do Lublina, opłata rzadkim na korespondencji znaczkiem urzędowym o wysokim nominale 5 zł. | Fi.U10, U15 |
| 1 500 PLN | |
5094 |
1942 miejscowy urzędowy list polecony z Lwowa. | Fi.U11, U21 |
| 40 PLN SOLD | |
5095 |
1942 dowód doręczenia złożony w połowie. | Fi.U21 |
| 40 PLN SOLD | |
5096 |
1942 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, 24 gr - frankatura pojedyncza, list w kreślonej kopercie urzędowej "Ostbahn"z sygnaturą nakładu "751 01 C6", wysłany miejscowo 1.3 w Warszawie, odbitka pieczęci urzędowej. | Fi.U31 |
| 100 PLN | |
5097 |
1942 list urzędowy z Krakowa do Berlina, wirnik propagandowy poczty. | Fi.V |
| 40 PLN SOLD | |
5098 |
1942 "EIN POSTSCHECKKONTO SPART WEGE UND GEBÜHREN" - kasownik propagandowy rzadka odmiana z wyróżnikiem (DISTR RADOM) na liście wysłanym we wrześniu 1942 z Częstochowy do Krakowa, dodatkowo nalepka NSDAP, efektowna i atrakcyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.VIIc |
| 600 PLN | |
5099 |
1942 miejscowy list z Krakowa, znaczek unieważniony wirnikiem okolicznościowym z okazji 2. rocznicy utworzenia NSDAP w generalnym Gubernatorstwie, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.VIa |
| 200 PLN | |
5100 |
1942 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list polecony z Rumunii wysłany 6.II z Bukaresztu do Krakowa, cenzury rumuńskie i stempelek i zalepka cenzury Wehrmachtu, datownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania. | |
| 160 PLN | |
5101 |
1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Korzenna do Nowego Sącza. | |
| 40 PLN | |
5102 |
1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Kamionka Wielka do Nowego Sącza. | |
| 40 PLN | |
5103 |
1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Ludźmierz do Czarnego Dunajca. | |
| 40 PLN | |
5104 |
1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Czorsztyn do Krościenka. | |
| 40 PLN | |
5105 |
1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Szaflary do Dunajca. | |
| 40 PLN | |
5106 |
1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Ochotnica przez Nowy Sącz do Krościenka. | |
| 40 PLN | |
5107 |
1942 (?) "Frei durch Ablösung Reich" koperta urzędowa "Der Generalgouverneur für die besetzten polnischen Gebiete Abteilung Strassenbau Dienststelle Warschau" zwolniona od opłaty pocztowej wysłana do Otwocka; dobry stan zachowania (ślady archiwizacji). | |
| 40 PLN | |
5108 |
1942 dowód doręczenia wysłany przez pośrednictwo pocztowe w Korzennej do Nowego Sącza. | |
| 30 PLN | |
5109 |
1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji pocztowej Rybie Nowe, trzywierszowy stempelek w ramce "Rybie Nowe / über Limanowa / (Distr Krakau)", całość doręczono przez zwierzchni urząd w Limanowej. | |
| 30 PLN | |
5110 |
1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji pocztowej Łabowa, trzywierszowy stempelek w ramce "Labowa / über Neu-Sandez / (Distr Krakau)", całość doręczono przez zwierzchni urząd w Nowym Sączu. | |
| 30 PLN | |