Auction 117. General Government

5071

1942 kartka z Borysławia do Przeworska, widokówka z Truskawca.

Fi.76
25 PLN
5072

Fi.86a-88a ark.
600 PLN
5073

Fi.86nz ark.
600 PLN
5074

1942 portret A. Hitlera, znaczek z silnym abklaczem.

Fi.88MK1
100 PLN
5075

Fi.88nz ark.
600 PLN
5076

Fi.89-91
500 PLN
5077

Fi.92-5 ark.
500 PLN
5078

1942 600-lecie Lublina, seria stemplowana kasownikiem okolicznościowym

Fi.92-5; 24
30 PLN
5079

1942 600-lecie Lublina, seria znaczków na kopercie ostemplowana okolicznościowo w Lublinie.

Fi.92-95; 24
80 PLN
5080

Fi.96-100; 26
50 PLN
5081

Fi.96-100; 35
60 PLN
5082

1942 kartka maksimum, widokówka ze znaczkiem przedstawiającymi Mikołaja Kopernika.

Fi.100
135 PLN
5083

1942 urodziny A. Hitlera, seria stemplowana stemplem okolicznościowym pierwszego dnia obiegu.

Fi.101-3
30 PLN
5084

1942 widoki zabytkowych budowli, miejscowy firmowy list wartościowy z Krakowa, rzadka pojedyncza frankatura znaczka za 10 zł, na odwrocie pieczęcie lakowe i stempel odbiorczy różny od kasownika na froncie koperty.

Fi.116
3 000 PLN
5085

Fi.Ck2y
40 PLN
5086

1942 kartka wysłana z agencji pocztowej Czorsztyn, trzywierszowy stempelek w ramce "Czorsztyn / über Neumart (Dunajec) / (Distr Krakau)", całość doręczono przez zwierzchni urząd w Nowym Targu.

Fi.Cp7
50 PLN
5087

Fi.Cp9II
Mi.P12/02
30 PLN
5088

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42 wysłana 29.III.1944 z Warszawy do Miechowa, znak opłaty skasowany stemplem wirnikowym WARSCHAU C2 z wyróżnikiem "cm".

Fi.Cp9II
Mi.P12/02
30 PLN
5089

1942 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym zw Sulejówku przez urząd zwierzchni w Warszawie do Niemiec, całostka złamana w połowie.

Fi.Cp9II
130 PLN
5090

1942 stempel okolicznościowy w 600. rocznicę Lublina.

Fi.Cp9II, 24
30 PLN
5091

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze I.44, czysta (Mi.30 euro), minimalne przebarwienia.

Fi.Cp9III
Mi.P12/03
40 PLN
5092

1942 całostka z sygnaturą III.42 z obiegu pocztowego.

Fi.Cp9b
10 PLN
5093

1942 przekaz paczkowy od urzędowego nadawcy z Krakowa do Lublina, opłata rzadkim na korespondencji znaczkiem urzędowym o wysokim nominale 5 zł.

Fi.U10, U15
1 500 PLN
5094

1942 miejscowy urzędowy list polecony z Lwowa.

Fi.U11, U21
40 PLN
5095

1942 dowód doręczenia złożony w połowie.

Fi.U21
40 PLN
5096

1942 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, 24 gr - frankatura pojedyncza, list w kreślonej kopercie urzędowej "Ostbahn"z sygnaturą nakładu "751 01 C6", wysłany miejscowo 1.3 w Warszawie, odbitka pieczęci urzędowej.

Fi.U31
100 PLN
5097

1942 list urzędowy z Krakowa do Berlina, wirnik propagandowy poczty.

Fi.V
40 PLN
5098

Fi.VIIc
600 PLN
5099

1942 miejscowy list z Krakowa, znaczek unieważniony wirnikiem okolicznościowym z okazji 2. rocznicy utworzenia NSDAP w generalnym Gubernatorstwie, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.VIa
200 PLN
5100

160 PLN
5101

1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Korzenna do Nowego Sącza.

40 PLN
5102

1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Kamionka Wielka do Nowego Sącza.

40 PLN
5103

1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Ludźmierz do Czarnego Dunajca.

40 PLN
5104

1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Czorsztyn do Krościenka.

40 PLN
5105

1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Szaflary do Dunajca.

40 PLN
5106

40 PLN
5107

1942 (?) "Frei durch Ablösung Reich" koperta urzędowa "Der Generalgouverneur für die besetzten polnischen Gebiete Abteilung Strassenbau Dienststelle Warschau" zwolniona od opłaty pocztowej wysłana do Otwocka; dobry stan zachowania (ślady archiwizacji).

40 PLN
5108

30 PLN
5109

1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji pocztowej Rybie Nowe, trzywierszowy stempelek w ramce "Rybie Nowe / über Limanowa / (Distr Krakau)", całość doręczono przez zwierzchni urząd w Limanowej.

30 PLN
5110

1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji pocztowej Łabowa, trzywierszowy stempelek w ramce "Labowa / über Neu-Sandez / (Distr Krakau)", całość doręczono przez zwierzchni urząd w Nowym Sączu.

30 PLN