Auction 117. General Government

4911

1940 kartka z Łyszkowic do Piotrkowa Trybunalskiego, krótki napis POSTKARTE, hasło propagandowe 10.

Fi.Cp5I
60 PLN
4912

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem, hasło propagandowe T(14) - "POCZTA TO TANI, SZYBKI I PEWNY INKASENT", wysłana 3.12 z Opatowa do Radomia; bardzo dobry stan zachowania (Fi.200.-).

Fi.Cp6A
Mi.P7F
140 PLN
4913

Fi.Cp6A
150 PLN
4914

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część na odpowiedź z nadrukiem; hasło propagandowe O(10) - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", skasowana grzecznościowo 22.I.1942 w Chełmie Lubelskim polskim przedwojennym datownikiem! bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp6B
Mi.P7A
80 PLN
4915

1940 miejscowa kartka z Lublina, sygnatura IX.40.

Fi.Cp7I
20 PLN
4916

1940 całostka z sygnaturą II.41.

Fi.Cp7II
30 PLN
4917

1940 kartka z Krakowa do Rosji, stemple cenzury niemieckiej i radzieckiej, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp8I
180 PLN
4918

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 37 mm z obiegu pocztowego, bardzo dobry stan zachowania, jeden z najrzadszych formularzy.

Fi.FCp2II
2 000 PLN
4919

1940 formularz na polskiej całostce.

Fi.FCp3
50 PLN
4920

1940 niemiecki formularz pocztowy na przedwojennej polskiej całostce, na odwrocie bez treści.

Fi.FCp4
80 PLN
4921

Fi.Fcp2II
1 400 PLN
4922

1940 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy w dużym formacie, 6 gr - frankatura pojedyncza, kreślony druk urzędowy Rentenkammer Warschau wysłany 7.XII z Warszawy do Wierzbnika; minimalnie słabszy stan zachowania.

Fi.U1
40 PLN
4923

1940 urzędowy druk z izby emerytalnej w Warszawie.

Fi.U1
30 PLN
4924

1940 znaczki urzędowe - godło III Rzeszy w dużym formacie, seria czysta, bardzo dobry stan zachowania (Fi.230.-).

Fi.U1-15
200 PLN
4925

1940 znaczki urzędowe - godło III Rzeszy w dużym formacie, seria kasowana, bardzo dobry stan zachowania (Fi.80.-).

Fi.U1-15
60 PLN
4926

1940 seria znaczków urzędowych z prawym marginesem.

Fi.U1-15
210 PLN
4927

Fi.U2MK
150 PLN
4928

Fi.U3MK
150 PLN
4929

Fi.U13P3
2 500 PLN
4930

Fi.U14 ark.
200 PLN
4931

Fi.U14 ark.
220 PLN
4932

Fi.U15 ark.
180 PLN
4933

Fi.U16-24
50 PLN
4934

Fi.U20P
1 200 PLN
4935

Fi.U21P
1 200 PLN
4936

1940 formularz wysłany 12.III z Warszawy do Oflagu IIB, idealnie odciśnięty datownik urzędu nadawczego WARSCHAU NO 4 z wyróżnikiem "*a*" i stempelek cenzury obozowej; doskonały stan zachowania.

150 PLN
4937

1940 urzędowy list z Leżajska do Królewca, stempel "Deutsche Post Osten / Lezajsk".

60 PLN
4938

1940 część formularza pobraniowego.

25 PLN
4939

1940 polecony list urzędowy na specjalnej pobraniowej kopercie urzędu pocztowego Kraków 2, na odwrocie stempel odbiorczy, gwarancja Pelczar.

250 PLN
4940

300 PLN
4941

1940 ogłoszenie kolei niemieckiej z Czarnego Dunajca.

30 PLN
4942

1940 kartka maksimum, widokówka ze znaczkiem przedstawiającymi dziedziniec zamku na Wawelu w Krakowie.

145 PLN
4943

1940 Stalag VIIA - część na odpowiedź karty podwójnej wysłana 17.10 z Widawy do obozu, zwraca uwagę datownik WIDAWA ÜBER ZDUNSKA WOLA z wyróżnikiem "a", stempelek cenzora nr.9; dobry stan zachowania.

80 PLN
4944

1941 kartka ze stemplem okolicznościowym z Krakowa z okazji urodzin A. Hitlera.

Fi.9a
15 PLN
4945

1941 stempel okolicznościowy w rocznicę powstanie Dystryktu Galicji z Lwowa.

Fi.10
30 PLN
4946

1941 kartka ze stemplem okolicznościowym z Lwowa z okazji włączenia dystryktu Galicji do GG.

Fi.10
15 PLN
4947

1941 "UBERNAHME DES DISTRIKTS GALIZIEN I DAS GENERALGOUVERNEMENT" powstanie Dystryktu Galicji, dwa znaczki na karcie (na odwrocie adres) ostemplowane okolicznościowo 1.VIII we Lwowie; zwraca uwagę znaczek za 60 gr z silnie przesuniętą perforacją pionową.

Fi.10; 48, 49
60 PLN
4948

1941 stempel okolicznościowy wyścigu konnego z Lublina.

Fi.11
60 PLN
4949

1941 lubelski kasownik okolicznościowy pierwszego spotkania hodowców koni.

Fi.11
25 PLN
4950

1941 krakowski stempel okolicznościowy z okazji pierwszej rocznicy NSDAP w GG.

Fi.12
15 PLN