4911 |
1940 kartka z Łyszkowic do Piotrkowa Trybunalskiego, krótki napis POSTKARTE, hasło propagandowe 10. | Fi.Cp5I |
| 60 PLN | |
4912 |
1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem, hasło propagandowe T(14) - "POCZTA TO TANI, SZYBKI I PEWNY INKASENT", wysłana 3.12 z Opatowa do Radomia; bardzo dobry stan zachowania (Fi.200.-). | Fi.Cp6A Mi.P7F |
| 140 PLN | |
4913 |
1940 kartka nadana z agencji pocztowej w Dołhobyczowie przez urząd zwierzchni w Hrubieszowie, stempel agencji pocztowej. | Fi.Cp6A |
| 150 PLN | |
4914 |
1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część na odpowiedź z nadrukiem; hasło propagandowe O(10) - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", skasowana grzecznościowo 22.I.1942 w Chełmie Lubelskim polskim przedwojennym datownikiem! bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp6B Mi.P7A |
| 80 PLN SOLD | |
4915 |
1940 miejscowa kartka z Lublina, sygnatura IX.40. | Fi.Cp7I |
| 20 PLN SOLD | |
4916 |
1940 całostka z sygnaturą II.41. | Fi.Cp7II |
| 30 PLN | |
4917 |
1940 kartka z Krakowa do Rosji, stemple cenzury niemieckiej i radzieckiej, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp8I |
| 180 PLN | |
4918 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 37 mm z obiegu pocztowego, bardzo dobry stan zachowania, jeden z najrzadszych formularzy. | Fi.FCp2II |
| 2 000 PLN | |
4919 |
1940 formularz na polskiej całostce. | Fi.FCp3 |
| 50 PLN SOLD | |
4920 |
1940 niemiecki formularz pocztowy na przedwojennej polskiej całostce, na odwrocie bez treści. | Fi.FCp4 |
| 80 PLN SOLD | |
4921 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 37,5 mm !!! niezwykle rzadko występująca odmiana, bardzo wysoka wycena katalogowa (Fi.1500.-); tekst XXII "Infolge..." w podpisie "Im Auftrag Klimek", karta czysta; egzemplarz w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Fcp2II |
| 1 400 PLN | |
4922 |
1940 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy w dużym formacie, 6 gr - frankatura pojedyncza, kreślony druk urzędowy Rentenkammer Warschau wysłany 7.XII z Warszawy do Wierzbnika; minimalnie słabszy stan zachowania. | Fi.U1 |
| 40 PLN | |
4923 |
1940 urzędowy druk z izby emerytalnej w Warszawie. | Fi.U1 |
| 30 PLN | |
4924 |
1940 znaczki urzędowe - godło III Rzeszy w dużym formacie, seria czysta, bardzo dobry stan zachowania (Fi.230.-). | Fi.U1-15 |
| 200 PLN | |
4925 |
1940 znaczki urzędowe - godło III Rzeszy w dużym formacie, seria kasowana, bardzo dobry stan zachowania (Fi.80.-). | Fi.U1-15 |
| 60 PLN | |
4926 |
1940 seria znaczków urzędowych z prawym marginesem. | Fi.U1-15 |
| 210 PLN SOLD | |
4927 |
1940 godło Rzeszy w dużym formacie, znaczek z silnie przesuniętym drukiem nominału. | Fi.U2MK |
| 150 PLN SOLD | |
4928 |
1940 godło Rzeszy w dużym formacie, znaczek z silnie przesuniętym drukiem nominału, dla porównania normalny znaczek po prawej stronie. | Fi.U3MK |
| 150 PLN SOLD | |
4929 |
1940 godło III Rzeszy w dużym formacie, cięta próba bez oznaczenia nominału na papierze żółtawym. | Fi.U13P3 |
| 2 500 PLN | |
4930 |
1940 arkusz znaczków urzędowych przedostatniego najwyższego nominału złożony w połowie tylko wzdłuż perforacji - doskonały stan. | Fi.U14 ark. |
| 200 PLN | |
4931 |
1940 arkusz znaczków urzędowych przedostatniego najwyższego nominału - doskonały stan. | Fi.U14 ark. |
| 220 PLN | |
4932 |
1940 arkusz znaczków urzędowych najwyższego nominału złożony w połowie tylko wzdłuż perforacji. | Fi.U15 ark. |
| 180 PLN | |
4933 |
1940 godło III Rzeszy w małym formacie, seria czysta znaczków urzędowych (Fi.70.-). | Fi.U16-24 |
| 50 PLN | |
4934 |
1940 godło III Rzeszy w małym formacie, cięta próba w barwie ciemno brązowej bez nominału na papierze gumowanym, nie katalogowana w katalogu Fischer. | Fi.U20P |
| 1 200 PLN | |
4935 |
1940 godło III Rzeszy w małym formacie, cięta próba w barwie ciemno brązowoczerwonej bez nominału na papierze gumowanym, nie katalogowana w katalogu Fischer. | Fi.U21P |
| 1 200 PLN | |
4936 |
1940 formularz wysłany 12.III z Warszawy do Oflagu IIB, idealnie odciśnięty datownik urzędu nadawczego WARSCHAU NO 4 z wyróżnikiem "*a*" i stempelek cenzury obozowej; doskonały stan zachowania. | |
| 150 PLN | |
4937 |
1940 urzędowy list z Leżajska do Królewca, stempel "Deutsche Post Osten / Lezajsk". | |
| 60 PLN | |
4938 |
1940 część formularza pobraniowego. | |
| 25 PLN | |
4939 |
1940 polecony list urzędowy na specjalnej pobraniowej kopercie urzędu pocztowego Kraków 2, na odwrocie stempel odbiorczy, gwarancja Pelczar. | |
| 250 PLN | |
4940 |
1940 część zwrotna na odpowiedź niemieckiej kartki przesłanej terenów Rzeszy przesłana z Warszawy 9.12.40 do Wadowic. | |
| 300 PLN | |
4941 |
1940 ogłoszenie kolei niemieckiej z Czarnego Dunajca. | |
| 30 PLN | |
4942 |
1940 kartka maksimum, widokówka ze znaczkiem przedstawiającymi dziedziniec zamku na Wawelu w Krakowie. | |
| 145 PLN SOLD | |
4943 |
1940 Stalag VIIA - część na odpowiedź karty podwójnej wysłana 17.10 z Widawy do obozu, zwraca uwagę datownik WIDAWA ÜBER ZDUNSKA WOLA z wyróżnikiem "a", stempelek cenzora nr.9; dobry stan zachowania. | |
| 80 PLN | |
4944 |
1941 kartka ze stemplem okolicznościowym z Krakowa z okazji urodzin A. Hitlera. | Fi.9a |
| 15 PLN | |
4945 |
1941 stempel okolicznościowy w rocznicę powstanie Dystryktu Galicji z Lwowa. | Fi.10 |
| 30 PLN | |
4946 |
1941 kartka ze stemplem okolicznościowym z Lwowa z okazji włączenia dystryktu Galicji do GG. | Fi.10 |
| 15 PLN | |
4947 |
1941 "UBERNAHME DES DISTRIKTS GALIZIEN I DAS GENERALGOUVERNEMENT" powstanie Dystryktu Galicji, dwa znaczki na karcie (na odwrocie adres) ostemplowane okolicznościowo 1.VIII we Lwowie; zwraca uwagę znaczek za 60 gr z silnie przesuniętą perforacją pionową. | Fi.10; 48, 49 |
| 60 PLN | |
4948 |
1941 stempel okolicznościowy wyścigu konnego z Lublina. | Fi.11 |
| 60 PLN | |
4949 |
1941 lubelski kasownik okolicznościowy pierwszego spotkania hodowców koni. | Fi.11 |
| 25 PLN SOLD | |
4950 |
1941 krakowski stempel okolicznościowy z okazji pierwszej rocznicy NSDAP w GG. | Fi.12 |
| 15 PLN | |