4831 |
1940 wydanie przedrukowe, nadruk na znaczku polskim za 25 gr. z tłem kreskowanym. | Fi.14I |
| 400 PLN SOLD | |
4832 |
1940 list polecony z Warszawy do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie zalepka i stempel cenzury wojskowej Wermachtu, stemple odbiorcze. | Fi.15, 49 |
| 200 PLN SOLD | |
4833 |
1940 II wydanie przedrukowe, ośmioblok znaczków za 2/5 gr z katalogowanym błędem na poz.33 "przecinek zamiast kropki" (Fi.120.-) i dodatkowo "uszkodzony ornament wokół swastyki" oraz podobnym błędem na poz.25 - dotąd niekatalogowanym, gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.17 B1 |
| 300 PLN | |
4834 |
1940 II wydanie przedrukowe, znaczek za 2/5 gr z katalogowanym błędem na poz.91 "wklęsła podstawa lewej 2" (Fi.120.-), czyste, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja i opis. | Fi.17 B5 |
| 120 PLN SOLD | |
4835 |
1940 list z Dębicy do Nowego Sącza. | Fi.17-9, 33I |
| 40 PLN SOLD | |
4836 |
| 150 PLN | |
4837 |
| 220 PLN | |
4838 |
| 320 PLN | |
4839 |
| 250 PLN | |
4840 |
| 320 PLN | |
4841 |
| 280 PLN | |
4842 |
| 100 PLN | |
4843 |
| 240 PLN | |
4844 |
1940 list polecony z Bogucic do Czerwonego Krzyża w Genewie, stempel pośrednictwa pocztowego w Bogucicach, na odwrocie stemple i zalepka niemieckiej cenzury. | Fi.21, 35 |
| 240 PLN | |
4845 |
1940 kartka ekspresowa z Krakowa do Lwowa, gwarancja Pelczar. | Fi.21, 41, 51, Cp5 |
| 100 PLN | |
4846 |
1940 II wydanie przedrukowe, 24/25 gr - frankatura pojedyncza, prawidłowo ofrankowany list przesłany ambulansem relacji Kraków-Zakopane do miejscowości Kalety (Stahlhammer Kr.Lublinitz), znaczek skasowany słabiej czytelnym datownikiem "KRAKAU-ZAKOPANE Bp657"; dobry stan zachowania (delikatne przebarwienia), Fi.200.-. | Fi.22 |
| 120 PLN | |
4847 |
1940 Urodziny A.Hitlera, dwie pamiątkowe karty ofrankowane znaczkami za 50/50 gr: górna z małym odstępem nadruku, dolna z większym odstępem nadruku, ostemplowane okolicznościowo 20.IV w Krakowie. | Fi.24I-II; 3 |
| 100 PLN | |
4848 |
1940 II wydanie przedrukowe, najwyższy nominał serii - okienkowy znaczek za 3/3 zł (na odwrocie cieniutki paseczek papieru, którym znaczek mocowano do okienka), bardzo dobry stan zachowania. | Fi.29 |
| 30 PLN | |
4849 |
1940 specjalne wydanie okolicznościowe Deutsche Post Osten, przygotowane z okazji zawodów narciarskich rozegranych w Zakopanem. | Fi.30, 2 |
| 35 PLN | |
4850 |
| 40 PLN | |
4851 |
1940 II wydanie przedrukowe, 40/25+10 gr - frankatura wielokrotna prowizoryczny paczkowy adres pomocniczy z polskiej całostki - druku w sprawach żywnościowych wysłany 20.5 z Zamościa do Warszawy, na odwrocie datowniki odbiorcze; wyjątkowo rzadki dokument w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.31 |
| 1 000 PLN | |
4852 |
1940 II wydanie przedrukowe, pasek trzech znaczków za 12/15 gr. typu I, środkowy z niekatalogowanym błędem "uszkodzona podstawa cyfry 2" (inne błędy na tym znaczku Fi.250.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.33I B |
| 200 PLN | |
4853 |
1940 kartka do Niemiec, znaczek z nadrukiem typu II. | Fi.33II |
| 60 PLN SOLD | |
4854 |
1940 polska całostka z ilustracją 34 Jan Matejko stemplowana wraz ze znaczkiem GG w Krakowie 11.04.40 zaadresowana do Tych. | Fi.34, Cp87 |
| 140 PLN | |
4855 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I), 6 gr - frankatura wielokrotna, widokówka datowana 21 XII i wysłana z miejscowości Czarnocin do Kruszowa, czarny ramkowy stempelek agencji "PAg Czarnocin über Petrikau" z datą "22. DEZ. 1941" dostawioną osobnym stempelkiem, znaczki unieważniono 23.12 w Piotrkowie dwuobrączkowym datownikiem PETRIKAU DISTR. RADOM z wyróżnikiem "b"; dobry stan zachowania. | Fi.40 |
| 80 PLN | |
4856 |
1940 list z Bełza do Przeworska. | Fi.40 |
| 25 PLN | |
4857 |
1940 kartka maksimum, widokówka ze znaczkiem przedstawiającymi Bramę Floriańska w Krakowie. | Fi.40 |
| 135 PLN SOLD | |
4858 |
1940 kartka z Warszawy do Niemiec. | Fi.40, Cp3 |
| 50 PLN | |
4859 |
| 70 PLN | |
4860 |
1940 kartka maksimum, widokówka ze znaczkiem przedstawiającymi Basztę Sandomierską na Wawelu. | Fi.41 |
| 175 PLN SOLD | |
4861 |
1940 kartka maksimum, widokówka ze znaczkiem przedstawiającymi Bramę Krakowska w Lublinie. | Fi.42 |
| 100 PLN | |
4862 |
1940 kartka maksimum, widokówka ze znaczkiem przedstawiającymi Bramę Krakowską w Lublinie. | Fi.42 |
| 100 PLN SOLD | |
4863 |
| 100 PLN SOLD | |
4864 |
1940 kartka maksimum, widokówka ze znaczkiem przedstawiającymi podwórze Biblioteki Jagiellońskiej w Krakowie z pomnikiem Mikołaja Kopernika. | Fi.43 |
| 170 PLN SOLD | |
4865 |
1940 kartka maksimum, widokówka ze znaczkiem przedstawiającymi zamek na Wawelu z katedrą. | Fi.45 |
| 155 PLN SOLD | |
4866 |
1940 kartka z Warszawy do Jugosławii, stempel niemieckiej cenzury, niemiecki formularzkartki pocztowej, gwarancja Pelczar. | Fi.46 |
| 80 PLN | |
4867 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I), 50 gr - frankatura wielokrotna, adres pomocniczy wysłany 3.12.1942 z Warszawy do Kielc. | Fi.48 |
| 80 PLN | |
4868 |
1940 kartka maksimum, widokówka ze znaczkiem przedstawiającymi Wieżę Ratuszową w Krakowie. | Fi.48 |
| 165 PLN SOLD | |
4869 |
1940 przekaz pieniężny z Warszawy do Motycz koło Lublina, jeden znaczek uszkodzony. | Fi.49 |
| 30 PLN | |
4870 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I), 60 gr - frankatura mieszana, list polecony wysłany 20.8.1942 ze Lwowa do Krakowa, erka typu ogólnego z dostawioną stempelkiem nazwą urzędu pocztowego; na odwrocie datowniki odbiorcze urzędów: Kraków 20 (KRAKAU 20 z wyróżnikiem "a") i Kraków 1 (KRAKAU 1 z wyróżnikiem "c"); ślady archiwizacji. | Fi.49, 78 |
| 40 PLN | |